3 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 20 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Salonlar doldu gönüller fethedildi
İslam beldelerinin beklediği fetih nesli, Batı’nın ifsad çalışmalarına aldanmayarak Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programlarına akın etti.
02.01.2018 / 08:19

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu Anadolu Gençlik Derneği, ülkenin dört bir yanında 600 noktada düzenlediği Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programıyla yine batıl yılbaşı etkinliklerinin karşısında durdu. Salonları hıncahınç dolduran fetih sevdalılarıyla gerçekleşen programlarda, yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine de ödülleri takdim edildi.

AGD, önceki gün Edirne‘den Kars‘a, Sinop‘tan Hatay‘a kadar Türkiye‘nin 81 ilinde, 600 noktada, muhteşem organizasyonlarla Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi programını icra etti.

Konya’da düzenlenen programda konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Efendimiz, fethi gerçekleştiren ordunun kumandanıydı. Askerleri de sahabelerdi. Böyle bir fethi kutluyoruz” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) geleneksel hale getirdiği Mekke‘nin Fethi kutlamalarına bu yıl da devam etti. AGD, İslam tarihinde önemli bir yeri olan ‘Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi’ni kutlayarak, insanların gönüllerini fethetti. Mekke‘nin Fethi programları zengin bir içerikle milletimizin kalplerine manevi lezzet sundu. Konya’da düzenlenen Mekke’nin Fethi ve Kudüs’ün Fethi programına on binlerce vatandaş katıldı. Programda Mekke ve Kudüs’ün fethini anlatan sinevizyon gösterimi yapılırken, program sık sık “Mücahit Erbakan” ve “Kahrolsun İsrail” sloganlarıyla bölündü. Öte yandan Hamas Lideri İsmail Haniyye’nin gönderdiği mesaj davetlilerle paylaşılırken, AGD’nin düzenlediği Siyer-i Nebi sınavında dereceye girenlere de ödülleri takdim edildi. Coşkunun hâkim olduğu toplantıda konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Efendimiz Fethi gerçekleştiren ordunun kumandanıydı. Askerleri de sahabelerdi. Böyle bir Fethi kutluyoruz” dedi.

 

PEYGAMBERİMİZ FETHİN KOMUTANI

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fetih programında, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Fetih programın sadece Konya’da değil tertiplenmediğine dikkat çekerek, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın birçok noktasında programın yoğun katılımla yapıldığını söyledi. Turhan, Mekke’nin Fethi programını 40 yıla aşkındır düzenlediklerin kaydederek, “Efendimiz fethi gerçekleştiren ordunun kumandanıydı. Askerleri de sahabelerdi. Böyle bir Fethi kutluyoruz” şeklinde konuştu. Turhan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Günler öncesinden çamlar süsleniyor, Batı uygarlığının bakışı gençlerimizin aklına yerleştiriliyor. Bu gençlerimiz yanlışlığa düşmesin diye 31 Aralık’ta programlarımızı yapıyoruz. Hiç kusura bakmayın bizim Noel babaya ihtiyacımız yok. Bizim Mevlana’larımız var. Bunu buradan belirtmek istiyorum. Alkol, kumar ve haramla tanışan gençler var. Bu yanlışa düşmemeleri için uğraşıyoruz.”

BATI’NIN TEK AMACI TERÖRDÜR

Fetih ruhunu anlamak gerektiğini belirten Turhan, “Fetih, imar demektir. İşgal ise Batı’nın ortaya koyduğu zulüm düzenidir. Fetihler toprağın üzerindeki insanların sıkıntıya düşmemesi için gerçekleştirilir. Irak’ta bir buçuk milyon insanımız, Suriye’de bir milyona yakın insanımız katledildi. Batı’nın anlayışı barış değil, terördür” dedi.

YÜZBİNLERCE GENÇ SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINA GİRDİ

Siyer-i Nebi yarışmasının 5 yıldır yapıldığını belirten Turhan, “1 milyona yakın genç bu yıl bu sınava girdi. Biz, bu yarışmayla gençlere Efendimizi benimsetmek için çabalıyoruz. Geçtiğimiz yıl Ankara’da yarışmanın olacağı gün okulları gezdik. Görme engelli kardeşlerimizin olduğu bir sınıfa girdik. Bir hanım kızımızla uzun muhabbet ettik. Kitabı okudun mu diye kızımıza sordum. ‘Evet’ dedi. Sonra ‘Ben, bu yarışmaya birinci olmak için değil Efendimizin hayatını öğrenmek için girdim, Efendim benden razı olsun yeter’ dedi. Bu olay beni çok etkiledi. Gaziantep de yaşadığımız bir hadise daha var. Yarışma için stant kuruldu. Madde bağımlısı bir gencimiz sallanarak, gençlerimizin yanına geldi. ‘Ben de bu yarışmaya katılmak istiyorum’ dedi. Genç, ‘Beni halde kabul ediyor musunuz’ dedi. Yarışma kitabını okudu ve madde bağımlılığından kurtuldu. Aramıza girdi. Gaziantep’teki gencimiz sayısı artsın diye bu yarışmaları yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

BATI’NIN TEK AMACI TERÖRDÜR

Turhan, “Fetih, imar demektir. İşgal ise Batı’nın ortaya koyduğu zulüm düzenidir. Fetihler toprağın üzerindeki insanların sıkıntıya düşmemesi için gerçekleştirilir. Irak’ta bir buçuk milyon insanımız, Suriye’de bir milyona yakın insanımız katledildi. Batı’nın anlayışı barış değil, terördür” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Tüm fabrikalarda Erbakan izi ve imzası var
Erbakan hocam milleti 28 Şubat tuzağından korudu
Erdoğan 'Adalet Şurası'nda konuştu: Geciken adalet, adalet değildir
150 yıl sonra görülen 'kandamlası' bitkisi korumaya alınıyor
Rektör Mehmed Özkan'dan o tweet için açıklama!
Sinemaya servet akıtıldı
Diyanet üzerinden toplumsal çatışma planı
Salonlar doldu gönüller fethedildi
Mahmut Efendi'den Kudüs’e dua
Kudüs yılını konserle harcadık
Kudüs'ün tapuları Türkiye'nin elinde!
Hemen şimdi İslam Birliği’ni ilan etmemiz lazım
Ramazan Gözen, ESAM’da konuştu! '1 Mart Türkiye’nin itibarını artırdı'
AGD, Kudüs için meydanda!
Müslüman genç davasını bilmeli
AGD Genel Başkanı Salih Turhan: Sevgi dilini kullanacağız
Öğrenciyken bile İslam Birliği’ni planlıyordu
Bakan Canikli'den flaş bedelli askerlik açıklaması
Recep Akdağ: Tecrübe kazanmak için gece 4'lere kadar o diziyi izledim
Tarsus'taki gizemli kazıda ne çıktı? Resmi yazışmalar ortaya çıktı
 
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güvenlik sorunları
Ali Haydar HAKSAL
Sevgi ve Merhamet Dili
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Pardon, ABD Dünyanın “Yeni” Katili mi?
Zeki CEYHAN
Hâlâ anlayamamışlar mı?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
“Küfrün önderleriyle savaşın”
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD açıklamaları oyalamaya yönelik
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz