7 Recep 1439 | 24 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
İlahi adalet tecelli etti
İftira ve kumpas 175 gün sonra çöktü! Mustafa Yaman artık özgür... Hukuksuz bir şekilde 6 Temmuz’da gözaltına alınan ve 7 Temmuz’dan beri tutuklu bulunan Milli Görüş hareketinin sadık neferlerinden Mustafa Yaman, 175 gün sonra tahliye edildi. Mustafa Yaman, tahliye olduktan sonra evine dahi uğramadan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na geçerek önce bir basın açıklaması yaptı, yönetim kurulu toplantısına katıldı.
29.12.2017 / 08:07

Hukuksuz bir şekilde 6 Temmuz’da gözaltına alınan ve 7 Temmuz’dan beri de tutuklu bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman 175 gün sonra özgürlüğüne kavuştu. AnkaraCumhuriyet Başsavcılığının, 11 bin 480 GSM numarasının kullanıcılarının iradeleri dışında ByLock IP’lerine yönlendirildiği tespit edildiğini açıklamasından sonra, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının dünkü kararından sonra ara karar açıklayarak Mustafa Yaman’ın tahliyesine karar verdi. Metris Cezaevi önünde ailesi ve ömrünü vakfettiği Milli Görüşçü arkadaşları tarafından karşılanan Mustafa Yaman, evine gitmeden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na giderek, il yönetim kurulu toplantısına katıldı.

FETÖ İLE BİZ ASLA YAN YANA GELEMEYİZ

Bylock iddiası ile 175 gündür suçsuz yere tutuklu olarak yargılanan Saadet Partisi İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yaman özgürlüğüne kavuştu. 6 ay sonra gelen adalete ilişkin Saadet Partisi İstanbul il binası önünde bir açıklama yapan Yaman, “Biz her zaman FETÖ ile ayrı olduk. Bu ayrılık da büyük bir fikir ayrılığıydı. Bunlara karşı hep beraber mücadele edelim. Herkesin bu konuda sorumluluk alması gerekiyor. Medya kendini geri çekmesin. Bu mücadele, ülkemizin devamlılığının zaruri şartıdır. Çünkü adaletin olmadığı yerde devlet de ayakta duramaz” diye konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞ’TEN FETÖ’CÜ ÇIKMAZ

Mustafa Yaman’ın tahliyesinden sonra bir basın açıklaması yaparak kararı değerlendiren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Yargı makamlarını bu yanlış karardan döndükleri için tebrik ediyorum. Biz Milli Görüşçüyüz. Milli Görüş’ten FETÖ’cü çıkmaz. Bizler Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hakiki talebeleriyiz. Hocamız bize “Bu adamların okullarına çocuklarınızı verirseniz ABD’ye asker olarak yetişirler” dediğinde biz kendisini dinledik ve itaat ettik. Biz arka bahçeden kaçanlardan değiliz” dedi.

TÜRKİYE’DE BU YAPIYA EN UZAK İNSANLARIZ...

Saadet Partisi İstanbul Başkanlığı önünde açıklama yapan Mustafa Yaman karışıkduygular içerisinde bulunduğunu ve hala şaşkın olduğunu belirtti. Yaman, “Anlamsız bir şekilde 6 ay hapishanede kaldım. Kendime bir pay biçmeyeceğim ama dünya görüşüm, şuan önünde bulunduğum kurum itibariyle Türkiye’de bu yapıya en uzak insanlardan biriyim. Saadet Partili oluşumdan dolayı bu yapıya en uzak insanlardan biri olmama rağmen bunları yaşamak beni şaşkınlığa uğrattı” dedi.

“HER ZAMAN ADALET MÜCADELESİ VERDİK”

Her zaman adalet mücadelesi verdiklerini belirten Avukat Mustafa Yaman, “Hukuki Araştırmalar Derneği İstanbul Şube Başkanıyım. İş arkadaşlarımızla beraber, Saadet Partimizle biz zaten insanların mağduriyete uğramaması için bir şeyler yapmaya çalışıyorduk. Bundan sonra da daha fazla çalışacağız. Bu konuda ‘Sadece bir siyasi partiye, sivil toplum kuruluşuna, medyaya görev düşüyor’ dersek yanılırız. Bütün millet olarak sorumluluklarımızın farkına varıp sorumluluklardan kaçmamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BUNLARA KARŞI HEP BERABER MÜCADELE EDELİM”

FETÖ ile her zaman ayrı olduklarının altını çizen Yaman “Bu yapılarla neden ayrı olduğumuzun da farkına varmamız gerekiyor. Bu yapının başındaki adam ağlıyor diye, böyle cılız sebeplerle karşılarında olursak bu doğru bir karşı duruş olmaz. Doğru bir karşı duruş, fikriyatla karşı olmak, ülkemizi ne zarar verdiklerini tespit ederek karşı olmak demektir. Bunlara karşı hep beraber mücadele edelim. Medya kendini geri çekmesin. Bu mücadele ülkemizin devamlılığının zaruri şartıdır. Çünkü adaletin olmadığı yerde devlet de ayakta duramaz” diye konuştu.

TAHLİYE KARARI

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının dünkü kararından sonra ara karar açıklayarak Mustafa Yaman’ın tahliyesine karar verdi. Kararda şu ifadeler yer aldı: “Sanık Mustafa Yaman’ın güncellenen ByLock listesinde adının listeden çıkartıldığı, dosyada yüklenen suça ilişkin başkaca bir iddia ve delil bulunmadığı görülmekle sanığın müsnet suçtan bihakkın tahliyesine, başka bir suçtan tutuklu ya da hükümlü değil ise gereği için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazılmasına, dosya üzerinden yapılan inceleme sonucu itiraz yolu açık olmak üzere oy birliği ile karar verildi.”

GECİKMİŞ ADALET, ADALET DEĞİLDİR

Avukat Mustafa Yaman’ın Saadet Partisi İstanbul il Başkanlığı önündeki açıklamasından sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de bir açıklama yaptı. Sevim, “Yargı makamlarını bu yanlış karardan döndükleri için tebrik ediyorum. Yanlış hesap Bağdat’tan döner diye bir atasözümüz vardır ya tıpkı onun gibi yanlış hesap 7 aylık bir gecikme ile Türk yargısından geri dönmüştür. Unutulmaması gereken şudur ki gecikmiş adalet, adalet değildir. Yanlış tutumlarla, yanlış yaklaşımlarla ortaya konulan hatalar zinciri başta Mustafa Yaman kardeşim olmak üzere onlarca kişinin hayatını olumsuz etkilemiştir. İnsanlığın tecrübesi ile oluşan adaletin temel prensiplerine sımsıkı sarılmak her zaman için çözümdür. Nedir bu adaletin temel prensipleri; Birincisi; “beraet-i zimmet asıldır” yani bir kişinin suçu ispatlanana kadar, suçsuz olduğunun kabul edilmesi gerekir. İkincisi ise; hukuk kurallarının herkes için eşit olarak işletilmesi gerekir. Hukuk gözünde akraba, dost, zengin, fakir olmaz. A şahsı için uygulanan ne varsa B şahsı için de uygulanması gerekir.” dedi.

FETÖCÜLERLE BERABER KALMAYI REDDETTİ

Geçtiğimiz ay hâkim karşısına çıkan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mustafa Yaman, buradaki ifadesinde “Bunlarla beraber kalmak istemediğim için dilekçe verdim ve tecritteyim. Gardiyanlar bile biliyor benim suçsuz olduğumu. Toplumun, devletin her kesiminden insan, ‘Bizde Bylock çıkar, Mustafa Yaman’da çıkmaz’ diyor. Binlerce insan bizim bu olaya uzak olduğumuzu zaten biliyor” diye konuşmuştu.

BiZ ARKA BAHÇEDEN KAÇANLARDAN DEĞİLİZ

 

“Bylock değil Bylock içerisinde ki yazışmalar suç unsuru sayılsın” diyen Sevim, “Böylece adalete olan güven daha da artacak ve haksızlıklar önüne geçilecektir. Mustafa Yaman bey kardeşim bir Perşembe günü delilsiz ve dayanaksız bir şekilde gözaltına alındığında biz şunu dedik: Biz Milli Görüşçüyüz. Milli Görüşten FETÖ’cü çıkmaz. Biz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hakiki talebeleriyiz. Hocamız bize “bu adamların okullarına çocuklarınızı verirseniz ABD’ye asker olarak yetişirler” dediğinde biz kendisini dinledik ve itaat ettik. Biz arka bahçeden kaçanlardan değiliz. Biz bu örgütün dış mihrakların kuklası olduğunu anladık. Bütün hayatımızı bu gibi yapılarla mücadele etmek için feda ettik. Bu duygularla Mustafa Yaman kardeşime geçmiş olsun diyorum. Ailesine sevenlerine göz aydınlığı olsun diyorum. Ve Saadet Partisi olarak kendileri ile aynı mücadeleyi vermenin mutluluğunu yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Darısı geride kalan haksız yere hapis yatan bütün vatandaşlarımızın başına olsun.” ifadelerini kullandı.

milli-gazete-hapishane-arkadasim-1514488045.jpg?r=ec9901426bf1ded118b268034fe86648
MİLLÎ GAZETE, HAPİSHANE ARKADAŞIM

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetimi toplantısı öncesi Millî Gazete Muhabiri Furkan Erten’e konuşan Avukat Mustafa Yaman, “Millî Gazete benim hapishane arkadaşım, hücre arkadaşım. Hapishanede bir tek Millî Gazetem vardı. Arkadaşlarımın ilan verdiği günkü gazete bana hediye oldu. O gün çok mutlu olmuştum” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Yolcu otobüsü şarampole devrildi! Ölü ve yaralılar var
Sokağa çıkma yasağı ilan edildi... Büyük operasyon başladı
"Mesele ciddi, başörtülü ateistler var"
Tevbe ve arınma mevsimi mübarek üç aylar
Hasan Celal Güzel vefat etti
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Saatte 60 kilometreye kadar çıkabilir
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
İstanbul'da tramvaylar çarpıştı! Metro İstanbul'dan ilk açıklama
Çorum'daki kazada 10 numara şüphe!
Yolcu otobüsü tıra çarptı! 10 ölü, 18 yaralı
Haluk Özener'den Marmara depremiyle ilgili flaş açıklamalar
Meteoroloji tekrar uyardı! Geliyor, yarından itibaren...
Cargıll’in kotası düşürülüyor
Polis olmak isteyenler dikkat! İlan yayınlandı...
İstanbul'a beklenen kar geldi
Anne-babalar dikkat! O ürünlere yasak geliyor
İstanbul'da hareketli dakikalar! Soyguncular çalışanları rehin aldı
Özel hastanelerde skandal iddia! SGK'dan para almak için...
Hastanelerde yeni dönem başlıyor
Ahmet Maranki'ye soruşturma! Sağlık Bakanlığı ihbar etti
 
Yüksek kıskaç
Macron'dan Türkiye için skandal ifadeler
Torpil yok mazeret ataması yapıldı
Şekerde 'yeni' hesap
Hakan Bayrakçı gözaltına alındı
İktidar da ses verdi
Benzine 15 kuruş zam geliyor
Enes Ünal, Atletico Madrid'i tek başına dağıttı!
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Aferin CHP'ye
Feyzullah AYDOĞAN
MİLLİ GÖRÜŞ
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Mustafa İŞCAN
8000 gün ile ne zaman emekli olurum?
Mustafa KAYA
Mehmet Görmez Hoca İle “Tecrübe Konferansları”
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Konuşma ve Yazma Talimatnâmesi
Ali Haydar HAKSAL
Ruhu Arındırmak ve Korumak
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Anlara-Washington Hattında Üç İtiraf, Tek Gerçek!
Zeki CEYHAN
İttifak niye sıkıntıda?
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Silkinin safiyetiniz ortaya çıksın
Prof.Dr.Ata ATUN
Rum liderin timsah gözyaşları
Prof. Dr. Burhanettin Can
Hocalar Üzerinden Yürütülen Sosyo-Psikolojik Savaş-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İttifak, nerede ve nasıl
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Akıl, mantık, şuur…
Şakir TARIM
Şeker fabrikalarını halka satın!
İsmail KILLIOĞLU
Karışık yazı
İbrahim VELİ
Yönetici özeti
Abdülkadir ÖZKAN
Haçlı ittifakı ile aynı dili konuşmuyoruz!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz