3 Cemaziye'l-Ahir 1439 | 19 Şubat 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Temel Karamollaoğlu: BOP’un parçası olduk huzurumuz bozuldu
Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Çorum İl Başkanlığı’nın 6’ıncı Olağan Kongresi'ne katıldı. İslam coğrafyasının son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılara değinerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bölgemizde kan gövdeyi götürüyor. Müslümanlar bir olmak yerine bu bölgeyi parçalamak isteyenlerin silahları ile birbirlerini öldürüyor. Yapılan hesaplara kurban gidiyorlar. Bunların yaşanmasında bizde ve bölgemizde yaşanan huzursuzlukların başlangıcı BOP’un içinde yer almamız oldu” dedi.
04.12.2017 / 08:54

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , programlarına hız kesmeden devam ediyor. Karamollaoğlu, programlarının ilk ayağı olan Çorum’da partililerle bir araya geldi. Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı’nın 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılan Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ile Sinan Ejderoğlu refakat etti.

BOP’UN PARÇASI OLMAMIZ HUZURSUZLUĞUN SEBEBİ OLDU

İslam coğrafyasının son dönemlerde yaşadıkları sıkıntılara değinerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bölgemizde kan gövdeyi götürüyor. Müslümanlar bir olmak yerine bu bölgeyi parçalamak isteyenlerin silahları ile birbirlerini öldürüyor. Yapılan hesaplara kurban gidiyorlar. Bunların yaşanmasında bizde ve bölgemizde yaşanan huzursuzlukların başlangıcı BOP’un içinde yer almamız oldu” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ MAHKÛM ETMEK İSTİYORLAR

ABD ’de de Rıza Zarrab’ın tanık olduğu davaya yönelik Saadet Partisi’nin yaklaşımına değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Zerrab davası diye bir dava çıktı. Türkiye’yi mahkûm etmek istiyorlar. Biz bu davayı ‘Amerika Türkiye’ye karşı’ diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için ‘Biz bu davada Amerika’nın yanında yer almayız’ dedik. Biz bu davanın ABD’nin Türkiye’yi siyasi ve ekonomik açıdan kıskaca alınmak olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı bu davanın karşısındayız. Ancak ortada bir yolsuzluk, hata ve yanlışlar var ise bunların da üzerleri örtülmemelidir. Bu durumların üzerine gidilmelidir.”

BUNLARIN BİZİM TOPRAKLARIMIZDA GÖZÜ VAR

Karamollaoğlu, ABD’nin Türkiye’nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerine işaret ederek, “Bugünkü iktidar, bizim arkadaşlarımız, birlikte yıllarca mücadele ettik. O dönemde biz ‘Bu Amerika’dan, İsrail ’den bize stratejik müttefik olmaz. Bunların bizim topraklarımızda gözü var. Bunlar bizi parçalayıp bölmeye çalışıyorlar’ demedik mi? Dedik. Şimdi onlar ne diyorlar, ‘Yahu Amerika, biz sizinle stratejik müttefik değil miydik? Bizim düşmanlarımıza silah veriyorsunuz.’ Günaydın ama 15 sene sonra. Siz şimdi yeniden Milli Görüş ’e dönmek isterseniz, bu aslında mümkün. Ne yapacaksınız? Bugüne kadar yaptığınız hataları kabul edip, bu hataların peşinden gitmekten vazgeçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

BU ANLAYIŞ FAYDA GETİRMEZ

Karamollaoğlu, Türkiye’nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma olduğunu ve bundan kurtulmanın yolunun herkesi kucaklamak olduğunu bildirdi. Ülkede halen kutuplaşmanın derinleştirilmesine karşı çıkan Karamollaoğlu, “Bir araya gelmek yerine birbirimizin neredeyse yüzüne bakmıyoruz. Birisinin hatasını gördüğümüz zaman onu hatasında döndürmek yerine kendimizi doğru göstermeye çalışıyoruz. Bu anlayıştan vazgeçilmelidir. Çünkü bu anlayış ülkeye de kişilere de fayda getirmez. Bizim bir numaralı meselemiz, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Bunun yolu, herkesi kucaklamak. Birisi gelip ‘sen şunu yanlış yapıyorsun’ derse, ben onu samimi bir yaklaşım olarak kabul edip, düşünmeliyim. Biz ‘kutuplaşmadan vazgeçelim’ dediğimiz zaman ‘farklı fikirler ortadan kalksın’ demiyoruz. Biz farklılığı zenginlik olarak kabul ediyoruz, kavga ederek değil, istişare ederek meseleleri çözmek istiyoruz” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRETLİ DAHA NE KADAR FEDAKÂRLIK YAPACAK?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun, asgari ücret konusunda “Hem işçiden hem de işverenden fedakârlık bekliyoruz” açıklamasına atıfta bulunan Karamollaoğlu, “Asgari ücret ile kıt kanaat geçinen işçiden halen fedakârlık bekliyorlar. Asgari ücretli daha ne kadar fedakârlık yapacak?” şeklinde konuştu.

ADALETE GÜVEN KALMADI

OHAL dönemi yaşanan adaletsizliklere değinen Karamollaoğlu, “Böyle bir kalkışma sonrası OHAL ilan edilmesi tabiidir, normaldir. Acele tedbir alınması gerekiyordu. Birileri elindeki silahlarla sistemi değiştirmeye kalkıyor. Elbette karşısında duracaksınız. Ama OHAL’i siz olağan hale getirirseniz olmaz. Siz bu şartlar altında bile öyle müesseseler kuracaksınız ki insanlar haklarını arayabilecek. Ancak artık bunun için çok geç. Çünkü ülkemizde hukukçuların bile adalete güveni kalmadı” ifadelerini kullandı.

HERKES SAADET ÇATISI ALTINDA BİRLEŞEBİLİYOR

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ise yaptığı konuşmada Saadet Partisi’nin birleştirici özelliğine vurgu yaptı. Doğan, “Hangi partiye oy verirse versin. Diğer partililer ile kucaklaşabildiği, oturabildiği tek çatı Saadet Partisi’dir” dedi.

OYUNLARI BOZACAĞIZ

Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık ise konuşmasında kongrelerinin hayırlara vesile olması diledi. Cıdık, küresel güçlere ve oyunlarına karşı bir olmak için çalıştıklarını ifade etti.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Başkent’te siyasi zirve
Mehmet Şimşek: AB’den kopmadık kopmayacağız
Saadet lideri Karamollaoğlu: Biz kararlıyız, herkese elimizi uzatacağız
Akşener'den Erdoğan'a: Yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim
Çavuşoğlu: ABD'nin YPG'ye desteği ortaklığımızı zehirliyor
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Mahalleyi toparlıyor! Parti içi muhalefete de Zeytin Dalı...
CHP'den ÖSO açıklaması: ''Dikkat edin, yarın başınıza iş açacak''
Erdoğan, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün istifası istedi!
Görülemeyen büyük oyun: BOP
Karamollaoğlu: Ülkede ortak akıl bitti, ortada tek bir akıl var herkes onun aklına uyuyor
Temel Karamollaoğlu: Afrin parti meselesi değil ülke meselesidir
AK Parti - MHP ittifakında sürpriz formül
Temel Karamollaoğlu: ABD’nin haritasında sadece İsrail’e yer var
Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olacak mı?
İlkeler platformu
Bekir Bozdağ'dan flaş açıklama: Türkiye risk almaktan çekinmeyecektir
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
 
Türk bayrağına çirkin saldırı
Orduya tam yetki verildi! Hedefte İsrail var
Hakkari'de askeri üs bölgesine böyle ulaştılar!
Belçika büyüklüğünde arazi ekilmiyor
Genelkurmay'dan askerlik uzadı iddiasına açıklama
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Her alanda ‘Zeytin Dalı’na ihtiyaç var
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
Bakan ilaç iddialarına sert çıktı: "Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider"
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Acil hal 24 saatten sonra paralı mı oldu?
Mustafa KAYA
Adı Konulmamış Savaşın Maymuncukları
Atilla MEHDİGİL
Üzgünüm, hep haklı çıkıyoruz!
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Amerika kaç defa aldattı?
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
İNSANLIĞIN ÖNCÜLERİ: ŞEHİTLER
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yahudi Cumhuriyeti
Ali Haydar HAKSAL
Eminlik ya da Güvenirlilik
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Türkiye’yi kazanmak ya da kaybetmek!
Zeki CEYHAN
Yalan rüzgârı!
Mevlüt ÖZCAN
Bazı faziletleri değerlendirmek lazım
Mahmut TOPTAŞ
Kuklacı Kafirlere
Prof.Dr.Ata ATUN
Sağduyu sahibi akil adamlar
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-4: Ümmet kavramının analizi
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Evliliğe Direnen Gençler
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Liboş…
Şakir TARIM
Suriye siyasetimiz doğru mu?
İsmail KILLIOĞLU
Tarihin Dilemması
İbrahim VELİ
Tepkilerle değil kararlarla yol almak
Abdülkadir ÖZKAN
İlişkilerin bozulması için ABD ve AB daha ne yapmalı?
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz