2 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 19 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Tek gerçekleri sömürü düzeni
Bu sene 12.si düzenlenen Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı, 75 ülkeden 150 gençlik hareketi liderinin katılımı ile İstanbul’da başladı.
14.11.2017 / 09:32

 

Uluslararası Gençlik Forumu IYFO tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı, İstanbul Wow Otel ve Kongre Merkezi’nde başladı. Programda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Malezya İslam Partisi Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Halil Abdulhadi, Pakistan Müslüman Öğrenciler Birliği Genel Başkanı SyedSohaibUddin, MGIET Genel Başkanı Binmelik Muhammed, FOSIS Genel Başkanı Muhammed Fadil birer konuşma yaptılar. Ayrıca Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Birol Aydın, Atik Ağdağ, Mesut Doğan, Hasan Bitmez, Fatih Aydın, İsmail Hakkı Akkiraz ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de programda hazır bulundu. 75 ülkeden 150 gençlik hareketi liderinin katıldığı toplantı, bugün Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün kapanış konuşması ile sona erecek.

Programda gençlere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Amerika bizi birbirimize kırdırarak yok etmeye çalışıyor. İşte Irak’ın ve Suriye’nin durumu ortada. Hatta Arabistan bile bugün tehlike altında. Bakmayın demokrasi ve insan hakları açıklamalarına. Onlar sadece insanları ne kadar sömürebiliriz ona bakıyorlar. Bugün ümmet olarak dünyaya aynı açıdan bakmamız gerekiyor. Ümmet şuurunu kavramamız gerekiyor” dedi.

BİRLİK OLMADAN KARIŞIKLIĞI BİTİREMEYİZ

 

İslam âleminin kendi potansiyelini değerlendiremediğini ifade eden Karamollaoğlu, “İslam dünyası, dünyada en büyük genç nüfusa sahip. Ayrıca 2 milyarlık nüfusumuz ile büyük bir potansiyele sahibiz. Ancak bunlarla birlikte İslâm ülkelerinde büyük karışıklıkların olduğunu görüyoruz. Keşmir’de, Arakan’da, Yemen’de, Afganistan’da karışıklıklar çok uzun süredir devam ediyor. Biz birlik olmadan bu karmaşayı bitiremeyiz” şeklinde konuştu.

 

AMACIMIZ DÜNYAYA HUZUR GETİRMEKTİR

 

Ümmet olma şuuruna vurgu yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Kardeşlerim, bugün herkes olaylara farklı açıdan bakıyor. Bugün ümmet olarak dünyaya aynı açıdan bakmamız gerekiyor. Ümmet şuurunu kavramamız gerekiyor. Müslümanlar olarak bizim amacımız dünyaya huzur getirmektir. Davamızın temeli de sevgidir. Fakat bugün dünyada huzurdan bahsedemiyoruz. Meselenin daha net anlaşılması için dünyayı 4 blokta inceleyebiliriz. Birinci blok; kapitalist devletlerin oluşturduğu bloktur. Amerika, Almanya ve Japonya gibi. Bunlar iktisadi yönden gelişmiş ülkelerdir. İkinci blok komünist bloktur. Bu tarafta ise son dönemde işlerin değiştiğini görüyoruz. Özellikle Sovyetlerin yıkılmasından sonra değiştiler. Bu blokun başını çeken Rusya ve Çin serbest sermaye ekonomisine geçtikten sonra farklı bir yere geldiler. Bir de gelişmekte olan ülkeler var. Esasen gelişmemiş olan ülkeler de diyebiliriz. Dördüncü olarak da Müslüman ülkeler var. Yani bizler, 2 milyarlık İslam âlemi. Dünyadaki gelişmeleri incelerken bu farklılıkları göz önünde bulundurmak zorundayız. Kapitalist ülkelere bakıldığında enerjiyi tekellerine almak istiyorlar” dedi.

 

SORUNLARIN SEBEBİ SİYONİSTLERİN GAYRİ İNSANÎ PLANLARI

 

Karamollaoğlu, “Bir de İsrail sorunumuz var. İsrail, hayalindeki büyük İsrail’i 15- 20 sene içinde kuracağını düşünüyor. Bu sürecin İslam coğrafyasında işleyecek olması kabul edilebilir bir durum değil. Bugün bu yüzden Türkiye’de sorunlar var. Irak’ta, İran’da, Arabistan’da sorunlar var. Bu sorunların sebebi Siyonistlerin gayri insanî planlarıdır. Ümmet olarak bu sorunları çözmek için ciddi adımlar atmak zorundayız” diye konuştu.

 

KOMÜNİST BLOK AMERİKA’YI GEÇEBİLİR

 

 

Dış politika konusunda da önemli açıklamalar yapan Karamollaoğlu, “Rusya ve Çin’in GSMH’ları yakın bir gelecekte ABD’yi geçebilir. Teknoloji alanında ABD’yi yakalayamayabilirler. Ama ekonomik olarak hızla büyüyorlar. Rusya’nın gazı kesmesi durumunda Avrupa donma riski ile karşı karşıya kalır. Yine Çin en hızlı büyüyen ülke ve sürekli yeni çalışmalar içindeler” diye konuştu.

 

BİRLİK OLMADAN KARIŞIKLIĞI BİTİREMEYİZ

 

İslam âleminin kendi potansiyelini değerlendiremediğini ifade eden Karamollaoğlu, “İslam dünyası, dünyada en büyük genç nüfusa sahip. Ayrıca 2 milyarlık nüfusumuz ile büyük bir potansiyele sahibiz. Ancak bunlarla birlikte İslâm ülkelerinde büyük karışıklıkların olduğunu görüyoruz. Keşmir’de, Arakan’da, Yemen’de, Afganistan’da karışıklıklar çok uzun süredir devam ediyor. Biz birlik olmadan bu karmaşayı bitiremeyiz” şeklinde konuştu.

 

AMERİKA SADECE İNSANLARI SÖMÜRMEYİ DÜŞÜNÜR

 

Ümmetin içerisindeki fitnelere de değinen Saadet Lideri, “Bir diğer büyük sorunumuz ise kavmiyetçilik sorunudur. Bize, ‘Sen Türk’sün, sen Kürt’sün, sen Arap’sın. Her millet kendi devletini kurmalı. Başkasının tahakkümü altında kalmayın” diyerek, bizi birbirimize düşürüyorlar. Bakın işte Irak’ın ve Suriye’nin durumu ortada. Hatta Arabistan bile tehlike altında. Bir başka sorununuz ise radikal örgütler. IŞİD gibi örgütleri kuran Batı dünyası ve Amerika’dır. Bakmayın demokrasi ve insan hakları açıklamalarına. Demokrasi ABD’nin umurunda bile değil. Onlar sadece insanları ne kadar sömürebiliriz ona bakıyorlar” diye konuştu.

 

D-8’İ AYAĞA KALDIRMALIYIZ

 

Kamuoyunun İslami birlikleri ve teşkilatları görmezden geldiğini belirten Karamollaoğlu, “Ümmet olarak kendi doğal kaynaklarımızı kendimiz kullanmalıyız. Fakat bugün doğal kaynaklarımızı kendimiz işleyip satamıyoruz. Aziz kardeşlerim, biz Müslümanız. Ne emperyalistiz ne komünistiz ne de diğer ülkeler dediğimiz üçüncü blokun içindeyiz. Kendi ekonomik sistemimizi işletmek zorundayız. Bunun için D-8’i ayağa kaldırmamız, aktif hale getirmemiz şart” dedi.

 

BİR VE BERABER OLMAK ZORUNDAYIZ

 

Programın açılış konuşmasını yapan IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman; “Biz farklı coğrafyalarda yaşasak da, farklı dillerde konuşsak da tek bir ümmetiz. Bunun için bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte zulme karşı mücadele etmeliyiz. Bu mücadele Hz. Adem’den beri devam eden hak batıl mücadelesidir. Irkçı emperyalizmin ifsat hareketlerinden ümmeti kurtarmamız gerekiyor. Bugün bizi bize kırdırıyorlar” dedi.

 

ÖNCE DOĞRU TEŞHİSİ KOYMALIYIZ

 

Programın açılış konuşmasını yapan IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman; “Biz farklı coğrafyalarda yaşasak da, farklı dillerde konuşsak da tek bir ümmetiz. Bunun için bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte zulme karşı mücadele etmeliyiz. Bu mücadele Hz. Adem’den beri devam eden hak batıl mücadelesidir. Bugün bizi bize kırdırıyorlar. Kendimize soralım; Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, Filistin’de olan facialardan payımız nedir? Hem yaptıklarımızla hem yapmadıklarımızla. Bugün ümmet coğrafyasında gaflet içinde olan liderler var. Bugün öyle bir gaflet yaşanıyor ki ihanet ile aynı zararı veriyor. Değerli kardeşlerim, önce teşhisi doğru koymamız gerekiyor. İslam birliğinin kurulmasında gençlerin üzerine düşen vazifeler nelerdir? İnşallah toplantımızda bu sorunların çözümünü konuşacağız. Allah hepimize yardım etsin” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Bir yıl içinde ödenmesi gereken dış borçlar 170.4 milyar dolar
TSK, terör örgütü hedeflerini vurdu
Yine CASA faciası! Artık incelemeye alınsın
Terör İncirlik’ten yükseliyor
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
TSK, Afrin'deki hedefleri vurdu! 30 terörist etkisiz hale getirildi
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı!
Gülen ile görüşen Ahmet Davutoğlu: Talimatı Erdoğan'dan aldım
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dilinden Millî Gazete
697 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
“KHK krizi” ile başlayan görüş ayrılığı krize dönüştü…
ABD'den flaş açıklama: Suriye'den çekilmiyoruz!
Bizim medeniyetimiz şefkat üzerine kurulmuştur
Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: 100 değil 300 bin imza toplayacağız
Hak Ücretle belirlenmez
Bakan Özhaseki açıkladı! Artık 5 kattan fazla izin verilmeyecek
 
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
ÇOCUKLARIMIZLA DA İMTİHAN OLUYORUZ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güvenlik sorunları
Ali Haydar HAKSAL
Sevgi ve Merhamet Dili
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Pardon, ABD Dünyanın “Yeni” Katili mi?
Zeki CEYHAN
Hâlâ anlayamamışlar mı?
Mevlüt ÖZCAN
Namaza hazırlık
Mahmut TOPTAŞ
“Küfrün önderleriyle savaşın”
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD açıklamaları oyalamaya yönelik
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz