30 Safer 1439 | 19 Kasım 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Tek gerçekleri sömürü düzeni
Bu sene 12.si düzenlenen Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı, 75 ülkeden 150 gençlik hareketi liderinin katılımı ile İstanbul’da başladı.
14.11.2017 / 09:32

 

Uluslararası Gençlik Forumu IYFO tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Toplantısı, İstanbul Wow Otel ve Kongre Merkezi’nde başladı. Programda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Malezya İslam Partisi Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Halil Abdulhadi, Pakistan Müslüman Öğrenciler Birliği Genel Başkanı SyedSohaibUddin, MGIET Genel Başkanı Binmelik Muhammed, FOSIS Genel Başkanı Muhammed Fadil birer konuşma yaptılar. Ayrıca Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Birol Aydın, Atik Ağdağ, Mesut Doğan, Hasan Bitmez, Fatih Aydın, İsmail Hakkı Akkiraz ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de programda hazır bulundu. 75 ülkeden 150 gençlik hareketi liderinin katıldığı toplantı, bugün Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün kapanış konuşması ile sona erecek.

Programda gençlere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Amerika bizi birbirimize kırdırarak yok etmeye çalışıyor. İşte Irak’ın ve Suriye’nin durumu ortada. Hatta Arabistan bile bugün tehlike altında. Bakmayın demokrasi ve insan hakları açıklamalarına. Onlar sadece insanları ne kadar sömürebiliriz ona bakıyorlar. Bugün ümmet olarak dünyaya aynı açıdan bakmamız gerekiyor. Ümmet şuurunu kavramamız gerekiyor” dedi.

BİRLİK OLMADAN KARIŞIKLIĞI BİTİREMEYİZ

 

İslam âleminin kendi potansiyelini değerlendiremediğini ifade eden Karamollaoğlu, “İslam dünyası, dünyada en büyük genç nüfusa sahip. Ayrıca 2 milyarlık nüfusumuz ile büyük bir potansiyele sahibiz. Ancak bunlarla birlikte İslâm ülkelerinde büyük karışıklıkların olduğunu görüyoruz. Keşmir’de, Arakan’da, Yemen’de, Afganistan’da karışıklıklar çok uzun süredir devam ediyor. Biz birlik olmadan bu karmaşayı bitiremeyiz” şeklinde konuştu.

 

AMACIMIZ DÜNYAYA HUZUR GETİRMEKTİR

 

Ümmet olma şuuruna vurgu yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Kardeşlerim, bugün herkes olaylara farklı açıdan bakıyor. Bugün ümmet olarak dünyaya aynı açıdan bakmamız gerekiyor. Ümmet şuurunu kavramamız gerekiyor. Müslümanlar olarak bizim amacımız dünyaya huzur getirmektir. Davamızın temeli de sevgidir. Fakat bugün dünyada huzurdan bahsedemiyoruz. Meselenin daha net anlaşılması için dünyayı 4 blokta inceleyebiliriz. Birinci blok; kapitalist devletlerin oluşturduğu bloktur. Amerika, Almanya ve Japonya gibi. Bunlar iktisadi yönden gelişmiş ülkelerdir. İkinci blok komünist bloktur. Bu tarafta ise son dönemde işlerin değiştiğini görüyoruz. Özellikle Sovyetlerin yıkılmasından sonra değiştiler. Bu blokun başını çeken Rusya ve Çin serbest sermaye ekonomisine geçtikten sonra farklı bir yere geldiler. Bir de gelişmekte olan ülkeler var. Esasen gelişmemiş olan ülkeler de diyebiliriz. Dördüncü olarak da Müslüman ülkeler var. Yani bizler, 2 milyarlık İslam âlemi. Dünyadaki gelişmeleri incelerken bu farklılıkları göz önünde bulundurmak zorundayız. Kapitalist ülkelere bakıldığında enerjiyi tekellerine almak istiyorlar” dedi.

 

SORUNLARIN SEBEBİ SİYONİSTLERİN GAYRİ İNSANÎ PLANLARI

 

Karamollaoğlu, “Bir de İsrail sorunumuz var. İsrail, hayalindeki büyük İsrail’i 15- 20 sene içinde kuracağını düşünüyor. Bu sürecin İslam coğrafyasında işleyecek olması kabul edilebilir bir durum değil. Bugün bu yüzden Türkiye’de sorunlar var. Irak’ta, İran’da, Arabistan’da sorunlar var. Bu sorunların sebebi Siyonistlerin gayri insanî planlarıdır. Ümmet olarak bu sorunları çözmek için ciddi adımlar atmak zorundayız” diye konuştu.

 

KOMÜNİST BLOK AMERİKA’YI GEÇEBİLİR

 

 

Dış politika konusunda da önemli açıklamalar yapan Karamollaoğlu, “Rusya ve Çin’in GSMH’ları yakın bir gelecekte ABD’yi geçebilir. Teknoloji alanında ABD’yi yakalayamayabilirler. Ama ekonomik olarak hızla büyüyorlar. Rusya’nın gazı kesmesi durumunda Avrupa donma riski ile karşı karşıya kalır. Yine Çin en hızlı büyüyen ülke ve sürekli yeni çalışmalar içindeler” diye konuştu.

 

BİRLİK OLMADAN KARIŞIKLIĞI BİTİREMEYİZ

 

İslam âleminin kendi potansiyelini değerlendiremediğini ifade eden Karamollaoğlu, “İslam dünyası, dünyada en büyük genç nüfusa sahip. Ayrıca 2 milyarlık nüfusumuz ile büyük bir potansiyele sahibiz. Ancak bunlarla birlikte İslâm ülkelerinde büyük karışıklıkların olduğunu görüyoruz. Keşmir’de, Arakan’da, Yemen’de, Afganistan’da karışıklıklar çok uzun süredir devam ediyor. Biz birlik olmadan bu karmaşayı bitiremeyiz” şeklinde konuştu.

 

AMERİKA SADECE İNSANLARI SÖMÜRMEYİ DÜŞÜNÜR

 

Ümmetin içerisindeki fitnelere de değinen Saadet Lideri, “Bir diğer büyük sorunumuz ise kavmiyetçilik sorunudur. Bize, ‘Sen Türk’sün, sen Kürt’sün, sen Arap’sın. Her millet kendi devletini kurmalı. Başkasının tahakkümü altında kalmayın” diyerek, bizi birbirimize düşürüyorlar. Bakın işte Irak’ın ve Suriye’nin durumu ortada. Hatta Arabistan bile tehlike altında. Bir başka sorununuz ise radikal örgütler. IŞİD gibi örgütleri kuran Batı dünyası ve Amerika’dır. Bakmayın demokrasi ve insan hakları açıklamalarına. Demokrasi ABD’nin umurunda bile değil. Onlar sadece insanları ne kadar sömürebiliriz ona bakıyorlar” diye konuştu.

 

D-8’İ AYAĞA KALDIRMALIYIZ

 

Kamuoyunun İslami birlikleri ve teşkilatları görmezden geldiğini belirten Karamollaoğlu, “Ümmet olarak kendi doğal kaynaklarımızı kendimiz kullanmalıyız. Fakat bugün doğal kaynaklarımızı kendimiz işleyip satamıyoruz. Aziz kardeşlerim, biz Müslümanız. Ne emperyalistiz ne komünistiz ne de diğer ülkeler dediğimiz üçüncü blokun içindeyiz. Kendi ekonomik sistemimizi işletmek zorundayız. Bunun için D-8’i ayağa kaldırmamız, aktif hale getirmemiz şart” dedi.

 

BİR VE BERABER OLMAK ZORUNDAYIZ

 

Programın açılış konuşmasını yapan IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman; “Biz farklı coğrafyalarda yaşasak da, farklı dillerde konuşsak da tek bir ümmetiz. Bunun için bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte zulme karşı mücadele etmeliyiz. Bu mücadele Hz. Adem’den beri devam eden hak batıl mücadelesidir. Irkçı emperyalizmin ifsat hareketlerinden ümmeti kurtarmamız gerekiyor. Bugün bizi bize kırdırıyorlar” dedi.

 

ÖNCE DOĞRU TEŞHİSİ KOYMALIYIZ

 

Programın açılış konuşmasını yapan IYFO Kurucu Genel Başkanı Lütfü Yalman; “Biz farklı coğrafyalarda yaşasak da, farklı dillerde konuşsak da tek bir ümmetiz. Bunun için bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte zulme karşı mücadele etmeliyiz. Bu mücadele Hz. Adem’den beri devam eden hak batıl mücadelesidir. Bugün bizi bize kırdırıyorlar. Kendimize soralım; Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, Filistin’de olan facialardan payımız nedir? Hem yaptıklarımızla hem yapmadıklarımızla. Bugün ümmet coğrafyasında gaflet içinde olan liderler var. Bugün öyle bir gaflet yaşanıyor ki ihanet ile aynı zararı veriyor. Değerli kardeşlerim, önce teşhisi doğru koymamız gerekiyor. İslam birliğinin kurulmasında gençlerin üzerine düşen vazifeler nelerdir? İnşallah toplantımızda bu sorunların çözümünü konuşacağız. Allah hepimize yardım etsin” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Hazine, 3.1 milyar lira daha borçlandı
Reza Zarrab'dan 5 gündür haber yok!
Tek gerçekleri sömürü düzeni
İktidarların iradesi mi, milli irade mi? En iyisi Milli Bakiye!
Mecburi istikamet Saadet
Bu şehir Saadet’i hak ediyor
Başbakan Yıldırım'dan ABD’de tarihi itiraflar! Bush’a inandık, Afganistan’a asker gönderdik
Saadet Partisi'nden 2019 Hamlesi: “Bekle Bizi İstanbul”
Cam filminden ceza alanlar ne yapacak? işte cevabı...
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'seçim barajı' desteği
El Bab'ta şehit olan askerlerle ilgili korkunç iddia!
ABD, icraata başladı! Sıradaki hedef Suudi Arabistan ve Yemen
Şok iddia! AKP'den seçim için 'ittifak' kararı
Helal Akreditasyon Kurumu tasarısı yasalaştı
PKK'daki çöküş hızla devam ediyor! Telsiz kayıtlarına böyle yansıdı
Meteoroloji uyardı: İstanbul ve 16 il için kuvvetli yağış uyarısı
Temel Karamollaoğlu: Kamplaşma, kutuplaşmadan mutlaka kurtulmamız icap eder
İzmir'den acı haber! 2 polis şehit , 3 ağır yaralı
Galatasaray'dan Fenerbahçe yorumu! 'Rüya görmesinler'
Amerika "Bize verin" demişti! İşte o telefonun şifresi çözüldü
 
Arda Turan bombası! Sponsor bulundu
Hazine, 3.1 milyar lira daha borçlandı
Gıda da yeni dönem başlıyor! Cepten takip sistemi
Başbakan Yıldırım'dan ABD’de tarihi itiraflar! Bush’a inandık, Afganistan’a asker gönderdik
Erdoğan bizzat görüştü! Ankara'nın yeni başkanına ilk talimat
Taşeron işçileri kadroya alınacak mı? Hükümetten şaşırtan taşeron hamlesi
Fatih Terim için ilginç iddia!
Başbakan Yıldırım Amerika'da!
Eski FBI ajanından şok iddia! Prens çatışmada öldürüldü
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Bu Millet Erbakan'ı anlarsa... (2)
Mustafa KAYA
‘Hoca Haklıymış’
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
ÖZGÜR DÜNYA KÂBE’DEN BAŞLAR
Ekrem ŞAMA
Kudüs ziyaretleri
Şeref KAÇMAZ
ORTA DOĞU’DA OYNU – YORUM
Mustafa İŞCAN
4-B’li iken 4-A ödenir mi?
Hayati OTYAKMAZ
UZUN EVLİLİĞİN SIRLARI
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Acayip hallerimiz
Ali Haydar HAKSAL
Değişimin Hızı Baş Döndürücü
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Bir Bu Eksikti: “İslam Vatikanı”…
Zeki CEYHAN
Yandaş medya bile!
Mevlüt ÖZCAN
Selam ile ilgili bir konu
Mahmut TOPTAŞ
Tarih tünelinden çıkıp günümüze gelelim
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis hâlâ hayal peşinde
Prof. Dr. Burhanettin Can
“Bağımsız Kürdistan Referandumu”-7 Ülke iç dinamikleri açısından “Kürt Sorunu”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Devlet, siyaset, İslam ve Müslüman
Mustafa YILDIRIM
Bire sahip çıkalım - 1
Burak KILLIOĞLU
Keyfilik mi, kurumsallık mı?
Şakir TARIM
Hayattan kopuk eğitim olamaz
İsmail KILLIOĞLU
Kural ve hayat
İbrahim VELİ
“Hakikat sonrası çağ” heyecan vermiyor
Abdülkadir ÖZKAN
Eğitime her müdahale yeni sıkıntılara yol açıyor
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz