30 Safer 1439 | 19 Kasım 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Mecburi istikamet Saadet
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi’ne katılan Bilge Başkan Karamollaoğlu, ülkede ekonominin alarm sinyali verdiği bu günlerde hükümete ‘üretime, istihdama yönelin’ çağrısında bulundu. İslam âleminde yaşanan acı ve gözyaşına da değinen Karamollaoğlu, küresel güçlerin bu topraklar üzerindeki oyunlarının farkına varılıp buna karşı birlik olunması gerektiğini kaydetti.
13.11.2017 / 09:14

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , Saadet Trabzon İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi’ne katıldı. Yoğun bir katılım ve heyecanın olduğu kongrede konuşan Karamollaoğlu, gündeme yönelik yaptığı açıklamalarda önemli değerlendirmelerde bulundu. Kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ve Fatih Aydın, Din-Bir-Der Genel Başkanı ve Saadet Partisi GİK Üyesi Muhittin Hamdi Yıldırım, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi GİK Üyesi Hasan Uzun, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, YENİAD Genel Başkan yardımcıları Selman Yücel, Fatih Akdağoğlu, Genel Sekreteri Mikail Polat, İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan, AGD Trabzon Şube Başkanı Abdurrahman Şimşek, ASKON Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Karadeniz, ESAM İl Başkanı Prof. Dr. Ömer Yüksek, ÖĞ-DER Bölge Başkanı Mehmet Kurt ile çevre illerin il başkanları, farklı siyasi parti ve STK’lar katıldı.

Siyasi konuşmalar bölümünde önemli değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Türkiye’nin son 15 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin artık politika belirleyemediklerini dile getirdi. Karamollaoğlu, “Eğitim sistemimiz keşmekeş halinde. 15 yıldır baştalar, eğitimi hâlâ bir rayına oturtamadılar. Ekonomide deniz bitti. Uçan kuşa borcumuz var. Artık neredeyse mallarımızı satar hale geldik. Her yıl tonlarca parayı faize veriyoruz. AB’yi umut olarak görüyorlardı, şimdi kavgalılar. Ancak halen daha da AB’den vazgeçmiyorlar. Yine kapılarında bekliyoruz” dedi.

15 YILDIR HİÇBİR POLİTİKA TUTTURAMADILAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , son 15 yıldır iktidarda olan AK Parti ’nin artık politika belirleyemediğini dile getirdi. Karamollaoğlu, “Eğitim sistemimiz keşmekeş halinde. 15 yıldır baştalar, eğitimi hâlâ bir rayına oturtamadılar. Ekonomide deniz bitti. Uçan kuşa borcumuz var. Artık neredeyse mallarımızı satar hale geldik. Her yıl tonlarca parayı faize veriyoruz. AB’yi umut olarak görüyorlardı, şimdi kavgalılar. Ancak halen daha da AB’den vazgeçmiyorlar. Yine kapılarında bekliyoruz” dedi.

YORGUNLUK POLİTİKALARDA

AK Parti’de yaşanan metal yorgunluğu tartışmalarına değinen Karamollaoğlu, partilerinin bekasını ülke bekası gibi göstermenin kabul edilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti: “Metal yorgunluğu önemli bir şey. Metal yorgunluğu olan bir malzeme kullanılamaz. Metal yorgunluğu AK Parti’nin teşkilatlarında, tabanında değil tepede var. Bununla ne kastediyorum? Bugüne kadar uygulanan politikalarda var. Bu iş böyle gitmez.”

UYGULANAN POLİTİKALAR KUTUPLAŞMAYI ARTIRIYOR

Ülkenin en önemli sorunu olarak gördüğü kutuplaşmanın da uygulanan yanlış politikalar nedeni ile arttığına ve derinleştiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Farklı fikirleri savunanlar birbirinin yüzüne bakmıyor. Böyle bir ülke olur mu? Kalkınır mı? Düşünmek, akıl yormak gibi bir amaçları kalmadı. Sorunları bir masa etrafında nasıl çözeriz diye oturup konuşmuyorlar. Son dönemlerde artık bu dediklerimize kulak verdiler ancak çözümlerimize hâlâ kulak tıkıyorlar. Ancak hâlâ gerginlikten faydalanıyorlar” diye konuştu.

AKM’DEN ÖNCE İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM BULUN

Ülkenin ekonomik buhrana girdiği, halkın sıkıntılar ile boğuştuğu bir dönemde iktidarın üretime ve istihdama yönelmeyip tüketen yatırımlar yapmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AKM projelerinden önce işsizliğe çözüm bulunsun. Ekonomideki kötü gidişata dur densin. Anadolu kalkındırılsın. Çiftçiye el uzatılsın. Üretime, istihdama yönelin!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Trabzon il kongresi’ne tekerlekli sandalye ile katılan vatandaşlar, duygulandırdı...

KÜRESEL GÜÇLER, AYRILIĞI KÖRÜKLEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR

İslam âleminde yaşanan acı ve gözyaşına da değinen Karamollaoğlu, küresel güçlerin bu topraklar üzerindeki oyunlarının farkına varılıp buna karşı birlik olunması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Emperyalizm biz bir araya gelmeyelim diye elinden geleni yapıyor. Bunun için de öncelikle İslami anlayışı ve değerleri tahrip etmeye ve zayıflatmaya çalışıyorlar. Daha sonra ise Müslümanlar arasında ırk ve mezhep ayrılığını körükleyerek birliğin sağlanmasının önüne geçiyorlar.”

İNSANLAR DÜŞÜNMESİN DİYE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRİYORLAR

Kongrede söz alan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Türkiye’de suni konular ile gündemin değiştiğine dikkat çekti. Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde gündem her gün hatta her saat başı değişiyor. Bunun nedeni ise gayet açık. İnsanları ani değişen gündemlerle oyalayarak düşünmelerini engelliyorlar.” Tek liste halinde gidilen Saadet Partisi Trabzon il kongresinde başkanlığa yeniden Cevat Kurt seçildi.

Ülkenin ekonomik buhrana girdiği, halkın sıkıntılar ile boğuştuğu bir dönemde iktidarın üretime ve istihdama yönelmeyip tüketen yatırımlar yapmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AKM projelerinden önce işsizliğe çözüm bulunsun. Ekonomideki kötü gidişata dur densin. Anadolu kalkındırılsın. Çiftçiye el uzatılsın. Üretime, istihdama yönelin!” ifadelerini kullandı.

 
 

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Hazine, 3.1 milyar lira daha borçlandı
Reza Zarrab'dan 5 gündür haber yok!
Tek gerçekleri sömürü düzeni
İktidarların iradesi mi, milli irade mi? En iyisi Milli Bakiye!
Mecburi istikamet Saadet
Bu şehir Saadet’i hak ediyor
Başbakan Yıldırım'dan ABD’de tarihi itiraflar! Bush’a inandık, Afganistan’a asker gönderdik
Saadet Partisi'nden 2019 Hamlesi: “Bekle Bizi İstanbul”
Cam filminden ceza alanlar ne yapacak? işte cevabı...
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'seçim barajı' desteği
El Bab'ta şehit olan askerlerle ilgili korkunç iddia!
ABD, icraata başladı! Sıradaki hedef Suudi Arabistan ve Yemen
Şok iddia! AKP'den seçim için 'ittifak' kararı
Helal Akreditasyon Kurumu tasarısı yasalaştı
PKK'daki çöküş hızla devam ediyor! Telsiz kayıtlarına böyle yansıdı
Meteoroloji uyardı: İstanbul ve 16 il için kuvvetli yağış uyarısı
Temel Karamollaoğlu: Kamplaşma, kutuplaşmadan mutlaka kurtulmamız icap eder
İzmir'den acı haber! 2 polis şehit , 3 ağır yaralı
Galatasaray'dan Fenerbahçe yorumu! 'Rüya görmesinler'
Amerika "Bize verin" demişti! İşte o telefonun şifresi çözüldü
 
Arda Turan bombası! Sponsor bulundu
Hazine, 3.1 milyar lira daha borçlandı
Gıda da yeni dönem başlıyor! Cepten takip sistemi
Başbakan Yıldırım'dan ABD’de tarihi itiraflar! Bush’a inandık, Afganistan’a asker gönderdik
Erdoğan bizzat görüştü! Ankara'nın yeni başkanına ilk talimat
Taşeron işçileri kadroya alınacak mı? Hükümetten şaşırtan taşeron hamlesi
Fatih Terim için ilginç iddia!
Başbakan Yıldırım Amerika'da!
Eski FBI ajanından şok iddia! Prens çatışmada öldürüldü
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Bu Millet Erbakan'ı anlarsa... (2)
Mustafa KAYA
‘Hoca Haklıymış’
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
ÖZGÜR DÜNYA KÂBE’DEN BAŞLAR
Ekrem ŞAMA
Kudüs ziyaretleri
Şeref KAÇMAZ
ORTA DOĞU’DA OYNU – YORUM
Mustafa İŞCAN
4-B’li iken 4-A ödenir mi?
Hayati OTYAKMAZ
UZUN EVLİLİĞİN SIRLARI
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Acayip hallerimiz
Ali Haydar HAKSAL
Değişimin Hızı Baş Döndürücü
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Bir Bu Eksikti: “İslam Vatikanı”…
Zeki CEYHAN
Yandaş medya bile!
Mevlüt ÖZCAN
Selam ile ilgili bir konu
Mahmut TOPTAŞ
Tarih tünelinden çıkıp günümüze gelelim
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis hâlâ hayal peşinde
Prof. Dr. Burhanettin Can
“Bağımsız Kürdistan Referandumu”-7 Ülke iç dinamikleri açısından “Kürt Sorunu”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Devlet, siyaset, İslam ve Müslüman
Mustafa YILDIRIM
Bire sahip çıkalım - 1
Burak KILLIOĞLU
Keyfilik mi, kurumsallık mı?
Şakir TARIM
Hayattan kopuk eğitim olamaz
İsmail KILLIOĞLU
Kural ve hayat
İbrahim VELİ
“Hakikat sonrası çağ” heyecan vermiyor
Abdülkadir ÖZKAN
Eğitime her müdahale yeni sıkıntılara yol açıyor
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz