2 Recep 1439 | 19 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Temel Karamollaoğlu: 3Y ile yola çıktılar 1Y ile mücadele ediyorlar
Hükümetin politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, “Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceklerdi, şimdi yorgunlukla mücadele ediyorlar” dedi.
26.10.2017 / 09:35

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken ‘3Y’ ile mücadele sözü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Yolsuzluk-yoksulluk-yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile şikâyet eder hale geldi. 3Y’nin 3’ü de fiyaskoyla sonuçlandı. Şimdi ‘1Y’ ile mücadele ediyorlar. O da yorgunluk. Metal yorgunluğu” dedi.

 

İktidar, ayağına kurşun sıkıyor!

İktidarın önce kendi politikasını değiştirmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlar, politikalarını değiştireceklerine en alt kademede bulunan politikaları tatbik edenleri değiştiriyor. Böylece ülke problemlerinin çözüleceğini sanıyor. Alt kademedeki insanlar değişiyor. Belediye başkanları, kanuna göre hareket eden kişilerdir. Denetleme mekanizmasına göre denetleniyordu. Bu hükümet denetleme mekanizmasını felç etti. Onun için iktidarın bu teşebbüsü kendi ayağına kurşun sıkmaktır. Bu davranış her gün AK Parti ’nin erimesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken ‘3Y’ ile mücadele sözü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Yolsuzluk-yoksulluk-yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile şikâyet eder hale geldi. 3Y’nin 3’ü de fiyaskoyla sonuçlandı. Şimdi ‘1Y’ ile mücadele ediyorlar. O da yorgunluk. Metal yorgunluğu” dedi.

 

İKTİDARIN GÜNDEMİ BELEDİYELER, MUHALEFETİN GÜNDEMİ MÜFTÜLER

Türkiye’nin haftalardır sadece iki konuya kilitlendiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Belediye başkanlarının istifası ve müftülere nikâh kıyma yetkisi yer alıyor. Belediye başkanları istifa edecekler mi, etmeyecekler mi? Direnecekler mi, direnmeyecekler mi? Günlerdir konuşulan konu bu. Belediyelerin 15 yıllık süreçte nasıl yönetildiğine dair bilançoyu açıklamak yerine, tam tersine bunlara kimse temas etmiyor, ettirilmiyor. Millete asıl bunu açıklamak gerekir. Kamu kaynaklarını nerelere, nasıl harcadılar, bunu sorgulamak gerekir. İmar değişikliklerin altında neler yatıyor? Kimler bu imar değişikliğinden büyük rant elde ediyor? Maalesef tam olarak bilinmiyor” diye eleştirdi.

 

HÜKÜMETİN EKMEĞİNEYAĞ SÜRMEYİN!

Karamollaoğlu, muhalefettin Türkiye’nin gerçek gündeminden uzak hareket ettiğinin altını çizerek, uyarılarda bulundu. Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Muhalefet, müftüler nikâh kıysın mı, kıymasın mı? Müftüler nikâh kıyarsa laiklik elden gidecek! Oysa Türkiye elden gidiyor. Toprak ayağımızın altında kayıyor. Kimse bu konuyu ciddi bir şekilde el almıyor. Suriye İdlib meselesi önümüzdeyken, Kuzey Irak meselesi önümüzdeyken, terör, ekonomik kriz önümüzdeyken bugün memleketin bütün dertleri bitti de en büyük derdimiz bu mu? İnsanlar hayret içinde kalıyor. Muhalefetin müftü nikâhı tartışması ziyadesiyle gayesiz ve sentetik görünüyor. Sokakta insanlara sorduğunuzda konuştuğu mesele müftü nikâhı değil, ekonomik güvencesizlik, hayat pahalılığı, işsizlik. Buradan muhalefete seslenmek istiyorum. Hükümet, algı operasyonlarını çok iyi yapıyor. Çünkü hükümetin başı ne zaman derde girse bu tür konuları getiriyor. Problemleri erteliyor. Üzerinde durulmasını istemiyor. Muhalefete diyorum ki, bu tür algı oyunlarına gelmeyin. Hükümetin ekmeğine yağ sürmeyin.”

HÜKÜMET 3Y’DEN 1Y’E GELDİ

Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken 3Y ile mücadele edeceğinin sözünü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “3Y olan yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile yolsuzluklardan şikâyet eder hale geldi. Hatta bazı bakanları bundan sonra yolsuzluk olmayacak diye açıklama yaptı. Kendilerinden önce yolsuzluğun yapıldığını ima ve itiraf ediyor. Yoksulluk, 9 milyon kişi yeşil kartla geçiniyor. 30 milyon vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Yasaklara gelince, zaten 15 aydır ülke OHAL kararnameleri ve tek kişinin ağzından çıkan sözlerle yönetiliyor. ‘3Y’ bütünüyle ortadan kalktı. Hükümetin en çok üzerinde durduğu konu artık arada sırada gündeme geliyor. Peki, 3Y fiyaskoyla sonuçlandı, 1Y kaldık. O da yorgunluk ve metal yorgunluk” tespitinde bulundu.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN İSTİFA ETTİRİLİYOR?

İktidarın belediye başkanlarını değiştirmek yerine kendi politikasını değiştirmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlar, politikalarını değiştireceklerine en alt kademede bulunan politikaları tatbik edenleri değiştiriyor. Böylece ülke problemlerinin çözüleceğini sanıyor. Alt kademedeki insanlar değişiyor. Belediye başkanları, kanuna göre hareket eden kişilerdir. Denetleme mekanizmasına göre denetleniyordu. Bu hükümet denetleme mekanizmasını felç etti. Onun için iktidarın bu teşebbüsü kendi ayağına kurşun sıkıyor. Bu davranış her gün AK Parti’nin erimesini sağlıyor. Maalesef bunun farkında değiller. Cevaplanması gereken önemli sorular vardır: Örneğin bu başkanlar niçin istifa ettiriliyor? İstifa etmek istemeyen başkanlar, ‘gereği yapılır’ diyerek niçin ve ne ile tehdit ediliyor? Eğer bu başkanların hukuksuz durumları varsa neden yargı yolu değil de, tehdit ve istifa yolu seçiliyor? Bu soruların hiçbirinin cevabı yok” diye konuştu.

 

TÜRKİYE, BİR GECELİK POLİTİKALARLA YÖNETİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın son günlerde sık olarak kullanmaya başladığı ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ söylemini değerlendiren Karamollaoğlu, “‘Bir gece ansızın vurabiliriz.’ Oysa Türkiye’nin problemi de bu aslında. Her şeyin bir gecede ansızın olmasıdır. Düşünme yok, plan yok, proje yok. Bir gece ansızın TEOG kaldırılıyor. Bir gece ansızın üniversite sistemi değişiyor. Bir gece ansızın vergi sistemi değişiyor. Bir gece ansızın belediye başkanları istifa ettiriliyor. Bu da akıllarda şu soruyu oluşturuyor. Türkiye bir gece ansızın bir seçim kararı alabilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Çünkü şu anda iktidar attığı her adımı, ülkeyi düşünerek değil, seçimi düşünerek atıyor. Belediye başkanlarının zorla istifa ettirilmeye çalışılması bir baskın seçim hazırlığıdır. Burada Cumhurbaşkanı şu mesajı da veriyor. Bana güven, belediyeleri de ben yöneteceğim. Ülkeyi de ben yöneteceğim. Ben yönetirsem iyi yönetirim diyor Sayın Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandı.

 

İNSANLAR BÜYÜLENMİŞ VAZİYETTE

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözüne dikkat çekerek, “Son beş yıldır, Türkiye; kandırıldık, aldatıldık, yanılmışız siyaseti ile yönetiliyordu. Şimdi buna ‘ihanet ettik’ siyaseti eklendi. Gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Bu kelimeyi ben kullanmaktan çekiniyorum. Bizi şaşırtan şu ki, yanlış yaparken de alkışlanıyorlar. ‘Yanlış yaptık, ihanet ettik, kandırıldık’ dediklerinde de alkışlanıyorlar. Biz buna büyülenme diyoruz. Bu işi düzeltmek imkânsız hale geldi. İnsanlar büyülenmiş vaziyette. İnsanlar etki altındalar. Etkinin altından kurtulmadan doğru ile yanlışı ayırt edemiyorlar. Evet, Cumhurbaşkanımız İstanbul konusunda son derece haklı, ortada bu şehre karşı yapılmış büyük bir ihanet var! Dünyanın en güzel, en kadim şehirlerinden birisi nasıl yaşanılamaz hale getirilir, bunu gösterdiler. Biz hem İstanbul için hem ülkemiz için endişeleniyoruz. Ama asıl endişemiz şu: Kendi ifadeleri ile bugün İstanbul’a yaptıkları ihaneti yeni fark edenler yarın Türkiye’ye yaptıkları yanlışı fark ettiklerinde çok geç olabilir.” diye uyardı.

 

CUMHURBAŞKANI’NIN D-8 KONUŞMASINI DESTEKLİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın D-8 konuşmasını baştan sona kadar desteklediklerini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bize diyorlar ki, hep eleştiriyorsunuz. Bunlar hiç mi doğru şeyler yapmıyorlar? Elbette yapıyorlar ve doğru şeyler yaptıkları zaman biz de alkışlamasını biliriz. Mesela Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta D-8’in zirve toplantısında yaptığı konuşmayı sonuna kadar destekliyoruz. Orada söylediklerinin altına imzamızı atıyoruz. 15 yıl sonra Sayın Cumhurbaşkanı’ndan D-8’in önemini dinlemek güzel. Ama aslolan söylem değil, eylem. Biz hükümetin artık laftan, icraata geçmesini istiyoruz” çağrısı yaptı.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Üretime gitmeyen her yatırım israf
İBB Başkanı Uysal'dan çok tartışılan sözler! Geri adım attı
Temel Karamollaoğlu: Beni Tayyip Bey’in günahına ortak etmeyin
Karamollaoğlu'ndan YSK’nın 500 milyon zarf sipariş iddialarına esprili yanıt: Zarfa ihtiyaç var demek
Kulislerdeki bomba iddia: Erken seçim olacak! MHP lideri açıklayacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
Karamollaoğlu’ndan ittifak açıklaması: Bir şeyin başına milli eklemekle milli olunmaz
Google'da en çok aranan lider Temel Karamollaoğlu oldu!
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Sesimize kulak verin
MHPli vekil Kalaycı AKP'ye tepki gösterdi: Şeker fabrikaları zarar etmiyor
AKP'den flaş erken seçim açıklaması
Meclis'te Afrin kavgası çıktı: 3 vekil yaralandı!
Kılıçdaroğlu Erdoğan'a böyle seslendi: Günaydın Recep Bey, günaydın
AKP - Saadet Partisi ittifak görüşmesinde neler yaşandı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz de oyuna geldik!
Saadet’ten uzlaşı ziyaretleri
AK Partili Burhan Kuzu: Partime kırgınım
Mahir Ünal'dan şeker fabrikaları açıklaması: Cumhurbaşkanının müdahalesi söz konusu değil
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: AKP oylarının yüzde 15'ini alabiliriz
Her şeyi İsrail’e vererek barış mı olur!
 
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
NATO'dan flaş Afrin açıklaması! "Türkiye bu ittifakın değerlerini hatırlamalı"
Ankara kulislerinden şok iddia: Erdoğan'dan kurmaylarına erken seçim araştırılsın talimatı
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Fabrikada Tütün Sarar…
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güncel Realiteler
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Bindiği dalı kesmek!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Uyanıklık yapmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Siyaset değer kazanıyor
Şakir TARIM
Canlı şahit olarak Çanakkale
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz