29 Rebiü'l-Ahir 1439 | 17 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Temel Karamollaoğlu: 3Y ile yola çıktılar 1Y ile mücadele ediyorlar
Hükümetin politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, “Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceklerdi, şimdi yorgunlukla mücadele ediyorlar” dedi.
26.10.2017 / 09:35

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken ‘3Y’ ile mücadele sözü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Yolsuzluk-yoksulluk-yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile şikâyet eder hale geldi. 3Y’nin 3’ü de fiyaskoyla sonuçlandı. Şimdi ‘1Y’ ile mücadele ediyorlar. O da yorgunluk. Metal yorgunluğu” dedi.

 

İktidar, ayağına kurşun sıkıyor!

İktidarın önce kendi politikasını değiştirmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlar, politikalarını değiştireceklerine en alt kademede bulunan politikaları tatbik edenleri değiştiriyor. Böylece ülke problemlerinin çözüleceğini sanıyor. Alt kademedeki insanlar değişiyor. Belediye başkanları, kanuna göre hareket eden kişilerdir. Denetleme mekanizmasına göre denetleniyordu. Bu hükümet denetleme mekanizmasını felç etti. Onun için iktidarın bu teşebbüsü kendi ayağına kurşun sıkmaktır. Bu davranış her gün AK Parti ’nin erimesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken ‘3Y’ ile mücadele sözü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Yolsuzluk-yoksulluk-yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile şikâyet eder hale geldi. 3Y’nin 3’ü de fiyaskoyla sonuçlandı. Şimdi ‘1Y’ ile mücadele ediyorlar. O da yorgunluk. Metal yorgunluğu” dedi.

 

İKTİDARIN GÜNDEMİ BELEDİYELER, MUHALEFETİN GÜNDEMİ MÜFTÜLER

Türkiye’nin haftalardır sadece iki konuya kilitlendiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Belediye başkanlarının istifası ve müftülere nikâh kıyma yetkisi yer alıyor. Belediye başkanları istifa edecekler mi, etmeyecekler mi? Direnecekler mi, direnmeyecekler mi? Günlerdir konuşulan konu bu. Belediyelerin 15 yıllık süreçte nasıl yönetildiğine dair bilançoyu açıklamak yerine, tam tersine bunlara kimse temas etmiyor, ettirilmiyor. Millete asıl bunu açıklamak gerekir. Kamu kaynaklarını nerelere, nasıl harcadılar, bunu sorgulamak gerekir. İmar değişikliklerin altında neler yatıyor? Kimler bu imar değişikliğinden büyük rant elde ediyor? Maalesef tam olarak bilinmiyor” diye eleştirdi.

 

HÜKÜMETİN EKMEĞİNEYAĞ SÜRMEYİN!

Karamollaoğlu, muhalefettin Türkiye’nin gerçek gündeminden uzak hareket ettiğinin altını çizerek, uyarılarda bulundu. Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Muhalefet, müftüler nikâh kıysın mı, kıymasın mı? Müftüler nikâh kıyarsa laiklik elden gidecek! Oysa Türkiye elden gidiyor. Toprak ayağımızın altında kayıyor. Kimse bu konuyu ciddi bir şekilde el almıyor. Suriye İdlib meselesi önümüzdeyken, Kuzey Irak meselesi önümüzdeyken, terör, ekonomik kriz önümüzdeyken bugün memleketin bütün dertleri bitti de en büyük derdimiz bu mu? İnsanlar hayret içinde kalıyor. Muhalefetin müftü nikâhı tartışması ziyadesiyle gayesiz ve sentetik görünüyor. Sokakta insanlara sorduğunuzda konuştuğu mesele müftü nikâhı değil, ekonomik güvencesizlik, hayat pahalılığı, işsizlik. Buradan muhalefete seslenmek istiyorum. Hükümet, algı operasyonlarını çok iyi yapıyor. Çünkü hükümetin başı ne zaman derde girse bu tür konuları getiriyor. Problemleri erteliyor. Üzerinde durulmasını istemiyor. Muhalefete diyorum ki, bu tür algı oyunlarına gelmeyin. Hükümetin ekmeğine yağ sürmeyin.”

HÜKÜMET 3Y’DEN 1Y’E GELDİ

Hükümetin 15 yıl önce iktidara gelirken 3Y ile mücadele edeceğinin sözünü verdiğini söyleyen Karamollaoğlu, “3Y olan yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Yolsuzluktan, kendi bakanları bile yolsuzluklardan şikâyet eder hale geldi. Hatta bazı bakanları bundan sonra yolsuzluk olmayacak diye açıklama yaptı. Kendilerinden önce yolsuzluğun yapıldığını ima ve itiraf ediyor. Yoksulluk, 9 milyon kişi yeşil kartla geçiniyor. 30 milyon vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Yasaklara gelince, zaten 15 aydır ülke OHAL kararnameleri ve tek kişinin ağzından çıkan sözlerle yönetiliyor. ‘3Y’ bütünüyle ortadan kalktı. Hükümetin en çok üzerinde durduğu konu artık arada sırada gündeme geliyor. Peki, 3Y fiyaskoyla sonuçlandı, 1Y kaldık. O da yorgunluk ve metal yorgunluk” tespitinde bulundu.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI NEDEN İSTİFA ETTİRİLİYOR?

İktidarın belediye başkanlarını değiştirmek yerine kendi politikasını değiştirmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlar, politikalarını değiştireceklerine en alt kademede bulunan politikaları tatbik edenleri değiştiriyor. Böylece ülke problemlerinin çözüleceğini sanıyor. Alt kademedeki insanlar değişiyor. Belediye başkanları, kanuna göre hareket eden kişilerdir. Denetleme mekanizmasına göre denetleniyordu. Bu hükümet denetleme mekanizmasını felç etti. Onun için iktidarın bu teşebbüsü kendi ayağına kurşun sıkıyor. Bu davranış her gün AK Parti’nin erimesini sağlıyor. Maalesef bunun farkında değiller. Cevaplanması gereken önemli sorular vardır: Örneğin bu başkanlar niçin istifa ettiriliyor? İstifa etmek istemeyen başkanlar, ‘gereği yapılır’ diyerek niçin ve ne ile tehdit ediliyor? Eğer bu başkanların hukuksuz durumları varsa neden yargı yolu değil de, tehdit ve istifa yolu seçiliyor? Bu soruların hiçbirinin cevabı yok” diye konuştu.

 

TÜRKİYE, BİR GECELİK POLİTİKALARLA YÖNETİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın son günlerde sık olarak kullanmaya başladığı ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ söylemini değerlendiren Karamollaoğlu, “‘Bir gece ansızın vurabiliriz.’ Oysa Türkiye’nin problemi de bu aslında. Her şeyin bir gecede ansızın olmasıdır. Düşünme yok, plan yok, proje yok. Bir gece ansızın TEOG kaldırılıyor. Bir gece ansızın üniversite sistemi değişiyor. Bir gece ansızın vergi sistemi değişiyor. Bir gece ansızın belediye başkanları istifa ettiriliyor. Bu da akıllarda şu soruyu oluşturuyor. Türkiye bir gece ansızın bir seçim kararı alabilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Çünkü şu anda iktidar attığı her adımı, ülkeyi düşünerek değil, seçimi düşünerek atıyor. Belediye başkanlarının zorla istifa ettirilmeye çalışılması bir baskın seçim hazırlığıdır. Burada Cumhurbaşkanı şu mesajı da veriyor. Bana güven, belediyeleri de ben yöneteceğim. Ülkeyi de ben yöneteceğim. Ben yönetirsem iyi yönetirim diyor Sayın Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandı.

 

İNSANLAR BÜYÜLENMİŞ VAZİYETTE

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın ‘İstanbul’a ihanet ettik’ sözüne dikkat çekerek, “Son beş yıldır, Türkiye; kandırıldık, aldatıldık, yanılmışız siyaseti ile yönetiliyordu. Şimdi buna ‘ihanet ettik’ siyaseti eklendi. Gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Bu kelimeyi ben kullanmaktan çekiniyorum. Bizi şaşırtan şu ki, yanlış yaparken de alkışlanıyorlar. ‘Yanlış yaptık, ihanet ettik, kandırıldık’ dediklerinde de alkışlanıyorlar. Biz buna büyülenme diyoruz. Bu işi düzeltmek imkânsız hale geldi. İnsanlar büyülenmiş vaziyette. İnsanlar etki altındalar. Etkinin altından kurtulmadan doğru ile yanlışı ayırt edemiyorlar. Evet, Cumhurbaşkanımız İstanbul konusunda son derece haklı, ortada bu şehre karşı yapılmış büyük bir ihanet var! Dünyanın en güzel, en kadim şehirlerinden birisi nasıl yaşanılamaz hale getirilir, bunu gösterdiler. Biz hem İstanbul için hem ülkemiz için endişeleniyoruz. Ama asıl endişemiz şu: Kendi ifadeleri ile bugün İstanbul’a yaptıkları ihaneti yeni fark edenler yarın Türkiye’ye yaptıkları yanlışı fark ettiklerinde çok geç olabilir.” diye uyardı.

 

CUMHURBAŞKANI’NIN D-8 KONUŞMASINI DESTEKLİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın D-8 konuşmasını baştan sona kadar desteklediklerini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bize diyorlar ki, hep eleştiriyorsunuz. Bunlar hiç mi doğru şeyler yapmıyorlar? Elbette yapıyorlar ve doğru şeyler yaptıkları zaman biz de alkışlamasını biliriz. Mesela Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta D-8’in zirve toplantısında yaptığı konuşmayı sonuna kadar destekliyoruz. Orada söylediklerinin altına imzamızı atıyoruz. 15 yıl sonra Sayın Cumhurbaşkanı’ndan D-8’in önemini dinlemek güzel. Ama aslolan söylem değil, eylem. Biz hükümetin artık laftan, icraata geçmesini istiyoruz” çağrısı yaptı.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
Geri adım atmadı! Abdullah Gül: Her şey ortada, arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum
Abdullah Gül'ün 2019 adayı kim olacak?
Son Dakika... AKP'den 'ittifak' açıklaması: İttifak için üçer kişilik komisyon kurulacak
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Reis'in adamları adında gruplar kuruluyor
Bakan Kaya, 'tek tip kıyafet' uygulamasına karşı çıkanlara tepki gösterdi: Terörden mi yanasınız?
Karamollaoğlu: Endişemiz noter parası değil, demokrasiye engel çıkarılması
Doğu Perinçek: Erdoğan'ın başdanışmanları ve Gökçek darbe girişimini önceden biliyordu
HDP'de büyük kavga! Hasip Kaplan istifa etti
Erdoğan'dan isim vermeden Gül'e sert sözler: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Bahçeli: Gülünü dikenini bilmeyiz, akarına kokarına bakmayız
AB’ye güvenmıyoruz
Mehmet Metiner'den Gül yorumu: Allah siyasetini başarılı kılsın...
AKP'den CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na davet
Temel Karamollaoğlu: Yaptıkları haksızlıklar umurlarında değil
CHP'den AK Parti hakkında şok iddia: Bize kirli bir pazarlık önerdiler
Başbakan'dan 'erken seçim' açıklaması
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
 
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
Erdoğan'ın eleştirdiği Boğaziçi Üniversitesi'nden dikkat çeken tweet
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
ÇOCUKLARIMIZLA DA İMTİHAN OLUYORUZ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Norveç’in Başkenti
Ali Haydar HAKSAL
Irkçı Jakoben Dil
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Türkiye-Rusya-İran İttifakı”ndan ABD’ye Afrin-Münbiç Cevabı!
Zeki CEYHAN
Bir gece ansızın!
Mevlüt ÖZCAN
Namaza hazırlık
Mahmut TOPTAŞ
KİTAP VE KILIÇ
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
Canilere yaşama hakkı, mazlumlara ölüm!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz