30 Safer 1439 | 19 Kasım 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Biz kalkınırsak İslam Alemi kalkınır
Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi muhteşem bir atmosferde gerçekleşti…
23.10.2017 / 09:18

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kongrede, kutuplaşma vurgusu yapan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlarımız kabahati kendi politikalarında aramıyorlar. Sürekli etrafa saldırarak toplumu kutuplaştırıyorlar. Biz farklılığımızı düşmanlık olarak görürsek bu ülkede huzur olmaz. Ama farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur” diye konuştu.

DEVLET, EKONOMİNİN VE SANAYİNİN DIŞINA ÇEKİLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milli ekonomi konusuna da değinerek, “Kendi politikalarımızı üretebilmek için milli bir ekonomi istiyoruz. Arkadaşlarımız ise yok dedi. Dünyada sadece kapitalist ülkeler kalkınmış dedi. Biz de kapitalist, liberal ekonomi politikalarını benimsedik dediler. Hâlâ daha bu tavırlarından, fikirlerinden vazgeçmediler. Devleti ekonominin dışına çekersek, sanayinin dışına çekersek, başkaları gelir daha iyi bir ekonomik düzen kurarmış. O adam bu ülkeye gelir yatırım yapar mı ya? Adam bizim kalkınmamızı istemiyor. Biz kalkınırsak İslam coğrafyası kalkınır. Adamlar bunu istemez” dedi.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, yoğun ve coşkulu kalabalığın katılımıyla İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda icra edildi. Nurettin Çelik’in güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçildiği kongreye, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez, Atik Ağdağ, Sinan Ejderoğlu, Birol Aydın, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Balta, Mesut Dağ, Hasan Hüseyin Öz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceylan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Büyük Birlik Partisi’nden ayrılarak Saadet Partisi’ne katılan BBP eski Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gökmen Aydın iştirak etti.

 

BU ADALETSİZLİK SÜRDÜRÜLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı konuşmada “Kongreler fikir ve düşüncelerimiz, ülke ve dünya gündemleri hakkında fikirlerin gündeme geldiği, gidişatın nasıl değişeceğini konuşulduğu toplantılardır. Bu düzen böyle gitmez, bu adaletsizlik sürdürülemez, ülkenin problemleri tahammüllün üstüne çıkmıştır. Bunun değişmesi için millete sözümüz var. Düşüncelerimi, analizlerimi, ülkenin gidişatından nasıl kurtulacağında gerek istişarelerde, gerekse uzmanlardan aldığımız fikirlerle bir demet haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BİZ SİZİ UYARMIŞTIK”

Farklılıkların düşmanlık olarak görülmesinin ülkeye fayda getirmeyeceğini dile getiren Karamollaoğlu, “Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Bu çukura düştükten sonra etrafa saldırıyorlar. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı; şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlarda çıktı dedi ki: ‘Benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız’. 16 sene önce uyardık. Şimdi çıkmış diyorlar ki bu nasıl stratejik müttefik. Biz sizi bu konuda da uyarmıştık” diye konuştu.

“ADALETİN KAZANDIĞI BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın kongrede Divan Başkanı olarak yaptığı konuşmada, “Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Dış politikada savrulmanın ve kuşatılmanın olduğu bir dönemde bu kongreyi yapıyoruz. Gençlerimizin ayrıştırıldığı bir anda bu kongreyi yapıyoruz. Türkiye’nin üretimiyle değil tüketimiyle batının çok önemli bir pazarı haline geldiği bir dönemde icra ediyoruz. Hem devlet kurumlarının hem ailelerin hem milletin geleceğe olan umutlarının örselendiği bir dönemde icra ediyoruz. Adeta başımız, gözümüz kan revan içinde. İşte böyle bir durumda kongremizi icra ederken, ülkemizin bu sıkıntılardan kurtulması, yeniden mazlumun yanında olması temennisi içerisindeyiz. Kaygıların endişelerin azalması için çalışmalarımızı yeni dönemde de sürdürüyoruz. Herkesin gıpta ile baktığı kendisine Bilge Başkan denilen genel başkanımız Temel Karamollaoğlu ile yeni dönemi hızlı bir şekilde geçireceğiz. Hakkın, hukukun, adaletin kazandığı bir dönem geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“HEDEFLERİN GERÇEKLEŞMESİ SÖZLE OLMAZ”

Kongrede kısa bir selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez de, “Milli Görüşçüler bütün insanlığın saadetini temenni eder. Bu büyük bir hedeftir. Bu hedeflerin gerçekleşmesi sözle olacak şeyler değil. Koşmak, yorulmak gerekir. İnşallah Kocaeli’mizde hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“BİR ARAYA GELMENİN FAYDASINI GÖRDÜK”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu selamlama konuşmasında, “Bir araya gelmenin faydasını gördük. Ülkemizde siyasi partiler değişik düşünüyor olabilirler. Her birimizin tek vatanı var, her birimizin tek bayrağı var. Hepimiz bu fikirlerin peşinde olmalıyız. Bu fikirlerin yegâne temsilcisi Saadet Partisi’dir. Bütün ayrılıkları birleştirecek ve kardeşçe üretime dayalı kapatan değil açan, üreten Türkiye’yi meydana getirecek olan Saadet Partisi’dir” dedi.

 

“AYAĞA KALKTIK YÜRÜYORUZ, GELİYORUZ”

Yeniden Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı seçilen Nurettin Çelik yaptığı selamlama konuşmasında, “İnsanlığın büyük bir bunalımda olduğu bugünde istikametin şaşırmadan yoluna devam eden yoldaşlarım. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Sözüm var diyerek başladık çalışmaya. Önce Allah’a verdiğimiz sözü hiç çıkartmadan çıktık yola. Eşit ve adil yargı için israf değil hizmet için alın terinin karşılığını almak için sözümüz var. Biz kimseyi yanıltmadık. Kimseyi kandırmayacağımıza da sözümüz var. Kocaeli Milli Görüşçüler geliyor” dedi.

 

“BİZ SİZİ UYARDIK”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur. Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı, şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlar da çıktı dedi ki; benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız. 16 sene önce uyardık” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongre salonuna gelirken, yol boyunca coşkulu gençlerce karşılandı...

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Kulisler bu iddiayla sallanıyor! Devlet Bahçeli'ye büyük şok...
Erdoğan'dan ittifak açıklaması! 2019'da AKP-MHP ittifakı
Selvi'den şok iddia: Erdoğan, MHP ile 'seçim ittifakı' talimatını verdi!
Erdoğan'ın en yakınındaki isim açıkladı! Kabine ve parti üst kurulları değişecek
Erdoğan'dan yabancı kuralı talimatı! 'Yabancı futbolcu hiç olmasın...'
MHP'de seçim barajı mesaisi: Bahçeli olağan kongre öncesinde teşkilatı toplayacak
Erdoğan bizzat görüştü! Ankara'nın yeni başkanına ilk talimat
Erdoğan: İçimizde utanmasalar FETÖ'yü savunacak gafiller var
Bursa'da sıcak gelişme! Alinur Aktaş, müdürlerin istifalarını istedi
Meral Akşener'in partisinde neler oluyor? İyi Parti'de peş peşe istifalar!
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna tüm bürokratların istifasını istedi
AKP kulislerinde Erdoğan rahatsızlığı!
ABD, Siyonizm’in Taşeronu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Edip Uğur açıklaması!
Kulisler bunu konuşuyor! TBMM Başkanlığı için Ahmet Davutoğlu iddiası
Temel Karamollaoğlu: 3Y ile yola çıktılar 1Y ile mücadele ediyorlar
Melih Gökçek sonrası ne olacak? Kulislerde Elmadağ sürprizi
Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor! Melih Gökçek paylaşmıştı
Biz kalkınırsak İslam Alemi kalkınır
AKP'de istifa depremi sürüyor! Şimdi sıra kabinedeki isimlere geldi
 
Arda Turan bombası! Sponsor bulundu
Hazine, 3.1 milyar lira daha borçlandı
Gıda da yeni dönem başlıyor! Cepten takip sistemi
Başbakan Yıldırım'dan ABD’de tarihi itiraflar! Bush’a inandık, Afganistan’a asker gönderdik
Erdoğan bizzat görüştü! Ankara'nın yeni başkanına ilk talimat
Taşeron işçileri kadroya alınacak mı? Hükümetten şaşırtan taşeron hamlesi
Fatih Terim için ilginç iddia!
Başbakan Yıldırım Amerika'da!
Eski FBI ajanından şok iddia! Prens çatışmada öldürüldü
EN ÇOK
Yazarlar
Atilla MEHDİGİL
Bu Millet Erbakan'ı anlarsa... (2)
Mustafa KAYA
‘Hoca Haklıymış’
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
ÖZGÜR DÜNYA KÂBE’DEN BAŞLAR
Ekrem ŞAMA
Kudüs ziyaretleri
Şeref KAÇMAZ
ORTA DOĞU’DA OYNU – YORUM
Mustafa İŞCAN
4-B’li iken 4-A ödenir mi?
Hayati OTYAKMAZ
UZUN EVLİLİĞİN SIRLARI
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Acayip hallerimiz
Ali Haydar HAKSAL
Değişimin Hızı Baş Döndürücü
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Bir Bu Eksikti: “İslam Vatikanı”…
Zeki CEYHAN
Yandaş medya bile!
Mevlüt ÖZCAN
Selam ile ilgili bir konu
Mahmut TOPTAŞ
Tarih tünelinden çıkıp günümüze gelelim
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis hâlâ hayal peşinde
Prof. Dr. Burhanettin Can
“Bağımsız Kürdistan Referandumu”-7 Ülke iç dinamikleri açısından “Kürt Sorunu”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Devlet, siyaset, İslam ve Müslüman
Mustafa YILDIRIM
Bire sahip çıkalım - 1
Burak KILLIOĞLU
Keyfilik mi, kurumsallık mı?
Şakir TARIM
Hayattan kopuk eğitim olamaz
İsmail KILLIOĞLU
Kural ve hayat
İbrahim VELİ
“Hakikat sonrası çağ” heyecan vermiyor
Abdülkadir ÖZKAN
Eğitime her müdahale yeni sıkıntılara yol açıyor
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz