2 Recep 1439 | 19 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Biz kalkınırsak İslam Alemi kalkınır
Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi muhteşem bir atmosferde gerçekleşti…
23.10.2017 / 09:18

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kongrede, kutuplaşma vurgusu yapan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlarımız kabahati kendi politikalarında aramıyorlar. Sürekli etrafa saldırarak toplumu kutuplaştırıyorlar. Biz farklılığımızı düşmanlık olarak görürsek bu ülkede huzur olmaz. Ama farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur” diye konuştu.

DEVLET, EKONOMİNİN VE SANAYİNİN DIŞINA ÇEKİLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milli ekonomi konusuna da değinerek, “Kendi politikalarımızı üretebilmek için milli bir ekonomi istiyoruz. Arkadaşlarımız ise yok dedi. Dünyada sadece kapitalist ülkeler kalkınmış dedi. Biz de kapitalist, liberal ekonomi politikalarını benimsedik dediler. Hâlâ daha bu tavırlarından, fikirlerinden vazgeçmediler. Devleti ekonominin dışına çekersek, sanayinin dışına çekersek, başkaları gelir daha iyi bir ekonomik düzen kurarmış. O adam bu ülkeye gelir yatırım yapar mı ya? Adam bizim kalkınmamızı istemiyor. Biz kalkınırsak İslam coğrafyası kalkınır. Adamlar bunu istemez” dedi.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, yoğun ve coşkulu kalabalığın katılımıyla İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda icra edildi. Nurettin Çelik’in güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçildiği kongreye, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez, Atik Ağdağ, Sinan Ejderoğlu, Birol Aydın, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Balta, Mesut Dağ, Hasan Hüseyin Öz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceylan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Büyük Birlik Partisi’nden ayrılarak Saadet Partisi’ne katılan BBP eski Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gökmen Aydın iştirak etti.

 

BU ADALETSİZLİK SÜRDÜRÜLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı konuşmada “Kongreler fikir ve düşüncelerimiz, ülke ve dünya gündemleri hakkında fikirlerin gündeme geldiği, gidişatın nasıl değişeceğini konuşulduğu toplantılardır. Bu düzen böyle gitmez, bu adaletsizlik sürdürülemez, ülkenin problemleri tahammüllün üstüne çıkmıştır. Bunun değişmesi için millete sözümüz var. Düşüncelerimi, analizlerimi, ülkenin gidişatından nasıl kurtulacağında gerek istişarelerde, gerekse uzmanlardan aldığımız fikirlerle bir demet haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BİZ SİZİ UYARMIŞTIK”

Farklılıkların düşmanlık olarak görülmesinin ülkeye fayda getirmeyeceğini dile getiren Karamollaoğlu, “Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Bu çukura düştükten sonra etrafa saldırıyorlar. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı; şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlarda çıktı dedi ki: ‘Benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız’. 16 sene önce uyardık. Şimdi çıkmış diyorlar ki bu nasıl stratejik müttefik. Biz sizi bu konuda da uyarmıştık” diye konuştu.

“ADALETİN KAZANDIĞI BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın kongrede Divan Başkanı olarak yaptığı konuşmada, “Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Dış politikada savrulmanın ve kuşatılmanın olduğu bir dönemde bu kongreyi yapıyoruz. Gençlerimizin ayrıştırıldığı bir anda bu kongreyi yapıyoruz. Türkiye’nin üretimiyle değil tüketimiyle batının çok önemli bir pazarı haline geldiği bir dönemde icra ediyoruz. Hem devlet kurumlarının hem ailelerin hem milletin geleceğe olan umutlarının örselendiği bir dönemde icra ediyoruz. Adeta başımız, gözümüz kan revan içinde. İşte böyle bir durumda kongremizi icra ederken, ülkemizin bu sıkıntılardan kurtulması, yeniden mazlumun yanında olması temennisi içerisindeyiz. Kaygıların endişelerin azalması için çalışmalarımızı yeni dönemde de sürdürüyoruz. Herkesin gıpta ile baktığı kendisine Bilge Başkan denilen genel başkanımız Temel Karamollaoğlu ile yeni dönemi hızlı bir şekilde geçireceğiz. Hakkın, hukukun, adaletin kazandığı bir dönem geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“HEDEFLERİN GERÇEKLEŞMESİ SÖZLE OLMAZ”

Kongrede kısa bir selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez de, “Milli Görüşçüler bütün insanlığın saadetini temenni eder. Bu büyük bir hedeftir. Bu hedeflerin gerçekleşmesi sözle olacak şeyler değil. Koşmak, yorulmak gerekir. İnşallah Kocaeli’mizde hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“BİR ARAYA GELMENİN FAYDASINI GÖRDÜK”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu selamlama konuşmasında, “Bir araya gelmenin faydasını gördük. Ülkemizde siyasi partiler değişik düşünüyor olabilirler. Her birimizin tek vatanı var, her birimizin tek bayrağı var. Hepimiz bu fikirlerin peşinde olmalıyız. Bu fikirlerin yegâne temsilcisi Saadet Partisi’dir. Bütün ayrılıkları birleştirecek ve kardeşçe üretime dayalı kapatan değil açan, üreten Türkiye’yi meydana getirecek olan Saadet Partisi’dir” dedi.

 

“AYAĞA KALKTIK YÜRÜYORUZ, GELİYORUZ”

Yeniden Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı seçilen Nurettin Çelik yaptığı selamlama konuşmasında, “İnsanlığın büyük bir bunalımda olduğu bugünde istikametin şaşırmadan yoluna devam eden yoldaşlarım. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Sözüm var diyerek başladık çalışmaya. Önce Allah’a verdiğimiz sözü hiç çıkartmadan çıktık yola. Eşit ve adil yargı için israf değil hizmet için alın terinin karşılığını almak için sözümüz var. Biz kimseyi yanıltmadık. Kimseyi kandırmayacağımıza da sözümüz var. Kocaeli Milli Görüşçüler geliyor” dedi.

 

“BİZ SİZİ UYARDIK”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur. Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı, şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlar da çıktı dedi ki; benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız. 16 sene önce uyardık” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongre salonuna gelirken, yol boyunca coşkulu gençlerce karşılandı...

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Üretime gitmeyen her yatırım israf
İBB Başkanı Uysal'dan çok tartışılan sözler! Geri adım attı
Temel Karamollaoğlu: Beni Tayyip Bey’in günahına ortak etmeyin
Karamollaoğlu'ndan YSK’nın 500 milyon zarf sipariş iddialarına esprili yanıt: Zarfa ihtiyaç var demek
Kulislerdeki bomba iddia: Erken seçim olacak! MHP lideri açıklayacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
Karamollaoğlu’ndan ittifak açıklaması: Bir şeyin başına milli eklemekle milli olunmaz
Google'da en çok aranan lider Temel Karamollaoğlu oldu!
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Sesimize kulak verin
MHPli vekil Kalaycı AKP'ye tepki gösterdi: Şeker fabrikaları zarar etmiyor
AKP'den flaş erken seçim açıklaması
Meclis'te Afrin kavgası çıktı: 3 vekil yaralandı!
Kılıçdaroğlu Erdoğan'a böyle seslendi: Günaydın Recep Bey, günaydın
AKP - Saadet Partisi ittifak görüşmesinde neler yaşandı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz de oyuna geldik!
Saadet’ten uzlaşı ziyaretleri
AK Partili Burhan Kuzu: Partime kırgınım
Mahir Ünal'dan şeker fabrikaları açıklaması: Cumhurbaşkanının müdahalesi söz konusu değil
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: AKP oylarının yüzde 15'ini alabiliriz
Her şeyi İsrail’e vererek barış mı olur!
 
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
NATO'dan flaş Afrin açıklaması! "Türkiye bu ittifakın değerlerini hatırlamalı"
Ankara kulislerinden şok iddia: Erdoğan'dan kurmaylarına erken seçim araştırılsın talimatı
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Fabrikada Tütün Sarar…
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güncel Realiteler
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Bindiği dalı kesmek!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Uyanıklık yapmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Siyaset değer kazanıyor
Şakir TARIM
Canlı şahit olarak Çanakkale
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz