29 Rebiü'l-Ahir 1439 | 17 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Biz kalkınırsak İslam Alemi kalkınır
Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi muhteşem bir atmosferde gerçekleşti…
23.10.2017 / 09:18

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kongrede, kutuplaşma vurgusu yapan Karamollaoğlu, “İktidardaki arkadaşlarımız kabahati kendi politikalarında aramıyorlar. Sürekli etrafa saldırarak toplumu kutuplaştırıyorlar. Biz farklılığımızı düşmanlık olarak görürsek bu ülkede huzur olmaz. Ama farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur” diye konuştu.

DEVLET, EKONOMİNİN VE SANAYİNİN DIŞINA ÇEKİLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milli ekonomi konusuna da değinerek, “Kendi politikalarımızı üretebilmek için milli bir ekonomi istiyoruz. Arkadaşlarımız ise yok dedi. Dünyada sadece kapitalist ülkeler kalkınmış dedi. Biz de kapitalist, liberal ekonomi politikalarını benimsedik dediler. Hâlâ daha bu tavırlarından, fikirlerinden vazgeçmediler. Devleti ekonominin dışına çekersek, sanayinin dışına çekersek, başkaları gelir daha iyi bir ekonomik düzen kurarmış. O adam bu ülkeye gelir yatırım yapar mı ya? Adam bizim kalkınmamızı istemiyor. Biz kalkınırsak İslam coğrafyası kalkınır. Adamlar bunu istemez” dedi.

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi, yoğun ve coşkulu kalabalığın katılımıyla İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda icra edildi. Nurettin Çelik’in güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçildiği kongreye, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez, Atik Ağdağ, Sinan Ejderoğlu, Birol Aydın, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Balta, Mesut Dağ, Hasan Hüseyin Öz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceylan, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Büyük Birlik Partisi’nden ayrılarak Saadet Partisi’ne katılan BBP eski Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gökmen Aydın iştirak etti.

 

BU ADALETSİZLİK SÜRDÜRÜLEMEZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptığı konuşmada “Kongreler fikir ve düşüncelerimiz, ülke ve dünya gündemleri hakkında fikirlerin gündeme geldiği, gidişatın nasıl değişeceğini konuşulduğu toplantılardır. Bu düzen böyle gitmez, bu adaletsizlik sürdürülemez, ülkenin problemleri tahammüllün üstüne çıkmıştır. Bunun değişmesi için millete sözümüz var. Düşüncelerimi, analizlerimi, ülkenin gidişatından nasıl kurtulacağında gerek istişarelerde, gerekse uzmanlardan aldığımız fikirlerle bir demet haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BİZ SİZİ UYARMIŞTIK”

Farklılıkların düşmanlık olarak görülmesinin ülkeye fayda getirmeyeceğini dile getiren Karamollaoğlu, “Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Bu çukura düştükten sonra etrafa saldırıyorlar. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı; şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlarda çıktı dedi ki: ‘Benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız’. 16 sene önce uyardık. Şimdi çıkmış diyorlar ki bu nasıl stratejik müttefik. Biz sizi bu konuda da uyarmıştık” diye konuştu.

“ADALETİN KAZANDIĞI BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın kongrede Divan Başkanı olarak yaptığı konuşmada, “Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Dış politikada savrulmanın ve kuşatılmanın olduğu bir dönemde bu kongreyi yapıyoruz. Gençlerimizin ayrıştırıldığı bir anda bu kongreyi yapıyoruz. Türkiye’nin üretimiyle değil tüketimiyle batının çok önemli bir pazarı haline geldiği bir dönemde icra ediyoruz. Hem devlet kurumlarının hem ailelerin hem milletin geleceğe olan umutlarının örselendiği bir dönemde icra ediyoruz. Adeta başımız, gözümüz kan revan içinde. İşte böyle bir durumda kongremizi icra ederken, ülkemizin bu sıkıntılardan kurtulması, yeniden mazlumun yanında olması temennisi içerisindeyiz. Kaygıların endişelerin azalması için çalışmalarımızı yeni dönemde de sürdürüyoruz. Herkesin gıpta ile baktığı kendisine Bilge Başkan denilen genel başkanımız Temel Karamollaoğlu ile yeni dönemi hızlı bir şekilde geçireceğiz. Hakkın, hukukun, adaletin kazandığı bir dönem geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“HEDEFLERİN GERÇEKLEŞMESİ SÖZLE OLMAZ”

Kongrede kısa bir selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez de, “Milli Görüşçüler bütün insanlığın saadetini temenni eder. Bu büyük bir hedeftir. Bu hedeflerin gerçekleşmesi sözle olacak şeyler değil. Koşmak, yorulmak gerekir. İnşallah Kocaeli’mizde hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“BİR ARAYA GELMENİN FAYDASINI GÖRDÜK”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu selamlama konuşmasında, “Bir araya gelmenin faydasını gördük. Ülkemizde siyasi partiler değişik düşünüyor olabilirler. Her birimizin tek vatanı var, her birimizin tek bayrağı var. Hepimiz bu fikirlerin peşinde olmalıyız. Bu fikirlerin yegâne temsilcisi Saadet Partisi’dir. Bütün ayrılıkları birleştirecek ve kardeşçe üretime dayalı kapatan değil açan, üreten Türkiye’yi meydana getirecek olan Saadet Partisi’dir” dedi.

 

“AYAĞA KALKTIK YÜRÜYORUZ, GELİYORUZ”

Yeniden Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı seçilen Nurettin Çelik yaptığı selamlama konuşmasında, “İnsanlığın büyük bir bunalımda olduğu bugünde istikametin şaşırmadan yoluna devam eden yoldaşlarım. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Sözüm var diyerek başladık çalışmaya. Önce Allah’a verdiğimiz sözü hiç çıkartmadan çıktık yola. Eşit ve adil yargı için israf değil hizmet için alın terinin karşılığını almak için sözümüz var. Biz kimseyi yanıltmadık. Kimseyi kandırmayacağımıza da sözümüz var. Kocaeli Milli Görüşçüler geliyor” dedi.

 

“BİZ SİZİ UYARDIK”

Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Farklılıkları zenginlik olarak görürsek bu ülke güllük gülistanlık olur. Biz meselelere yanaşırken, gittiğiniz yol yanlış, o yolda çukur var diyoruz. Şimdi çukura düştüler bağırıyorlar. AKP 16 senedir politikasından sapmadı, şimdi de şikâyet ediyor. Milli Görüş gömleğini çıkardıkları zaman, biz İslam Birliği demiyoruz, Avrupa Birliği diyoruz dediler. ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak kabul etmeyin. Onlar bütün İslam âlemini köleleştirmek istiyorlar dedik. Adamlar da çıktı dedi ki; benim stratejik müttefikimizseniz dediğimizi yapacaksınız. 16 sene önce uyardık” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongre salonuna gelirken, yol boyunca coşkulu gençlerce karşılandı...

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
Geri adım atmadı! Abdullah Gül: Her şey ortada, arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum
Abdullah Gül'ün 2019 adayı kim olacak?
Son Dakika... AKP'den 'ittifak' açıklaması: İttifak için üçer kişilik komisyon kurulacak
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Reis'in adamları adında gruplar kuruluyor
Bakan Kaya, 'tek tip kıyafet' uygulamasına karşı çıkanlara tepki gösterdi: Terörden mi yanasınız?
Karamollaoğlu: Endişemiz noter parası değil, demokrasiye engel çıkarılması
Doğu Perinçek: Erdoğan'ın başdanışmanları ve Gökçek darbe girişimini önceden biliyordu
HDP'de büyük kavga! Hasip Kaplan istifa etti
Erdoğan'dan isim vermeden Gül'e sert sözler: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Bahçeli: Gülünü dikenini bilmeyiz, akarına kokarına bakmayız
AB’ye güvenmıyoruz
Mehmet Metiner'den Gül yorumu: Allah siyasetini başarılı kılsın...
AKP'den CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na davet
Temel Karamollaoğlu: Yaptıkları haksızlıklar umurlarında değil
CHP'den AK Parti hakkında şok iddia: Bize kirli bir pazarlık önerdiler
Başbakan'dan 'erken seçim' açıklaması
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
 
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
Erdoğan'ın eleştirdiği Boğaziçi Üniversitesi'nden dikkat çeken tweet
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Hayati OTYAKMAZ
ÇOCUKLARIMIZLA DA İMTİHAN OLUYORUZ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Norveç’in Başkenti
Ali Haydar HAKSAL
Irkçı Jakoben Dil
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Türkiye-Rusya-İran İttifakı”ndan ABD’ye Afrin-Münbiç Cevabı!
Zeki CEYHAN
Bir gece ansızın!
Mevlüt ÖZCAN
Namaza hazırlık
Mahmut TOPTAŞ
KİTAP VE KILIÇ
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
Canilere yaşama hakkı, mazlumlara ölüm!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz