2 Recep 1439 | 19 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Hocasının yanı başında
Milli Görüş davasına ömrünü adayan Lütfi Kibiroğlu ağabeyimiz, Erbakan hocasının yanı başına defnedildi...
19.10.2017 / 09:23

Milli Görüş’ün güleryüzlü ağabeyi, davası uğruna canını dişine takarak cihat şuuruyla çalışan Lütfi Kibiroğlu, dar-ı bekaya uğurlandı. Son nefesine kadar İslam davası için dertlenen Kibiroğlu’nun Fatih Camii’ndeki cenaze namazını Doç. Dr. Nedim Urhan Hoca kıldırdı.
Vasiyeti üzerine lideri Erbakan Hoca’nın dizinin dibine defnedilen Kibiroğlu’nun cenaze namazına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları, Saadet Partisi teşkilatları, ailesinin yanı sıra Milli Görüş camiası ve çok sayıda seveni katıldı.

Milli Görüş’ün neferlerinden, efsane Refah Partisi Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu, binlerce kişinin katılımıyla Fatih camiinde kılınan cenaze namazının ardından MerkezefendiKabristanlığı’nda bulunan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın yanına defnedildi. Doç. Dr. Nedim UrhanHocaefendi’nin kıldırdığı cenaze namazına siyaset, medya ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. Ömrünün her döneminde insanlığın iyiliği için mücadele eden Kibiroğlu, vefatı ile de bir vefa örneği gösterdi. Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Şerafettin Kılıç, İsmail Hakkı Akkiraz, Birol Aydın, Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Saadet Partisi Başkanlık Divanı Üyesi Fethullah Erbaş, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Eski Devlet Bakanı Hasan Aksay, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, YENİAD Başkanı Selman Esmerer, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İBB Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Baykar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar ve AbdulmetinBalkanlıoğluhocaefendinin yanı sıra Milli Görüş teşkilatları, Saadet Partisi ilçe başkanları, siyaset, medya ve sanat dünyasından birçok isimle Kibiroğlu’nun sevenleri, mesai arkadaşları ve aile dostları katıldı. Taziyeleri, Kibiroğlu’nun oğlu Fatih Kibiroğlu, kızı Necmiye Ünlü ve damadı Sami Ünlü kabul etti.

İYİ BİR DAVA ADAMIYDI

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, “Herkesin ahirette ulaşmak için kendisine lazım olacak bir ömrü tamamladığına şahit olduğumuz bir ağabeyimizdi. İyi bir insan iyi bir Müslüman, iyi bir kuldu, iyi bir dava adamıydı ve sadıklardandı. Sadık olmak herkese nasip olacak bir şey değil. İçten ve candan bir insandı. İstanbul’u ve İstanbulluyu çok seviyordu. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER KİBİROĞLU AİLESİ’NİN ACISINI PAYLAŞTI

“Yeni Bir Dünya, Yeniden Büyük Türkiye” için cihat aşkıyla son nefesine kadar çalışmalarını titizlikle yürüten Lütfi Kibiroğlu, 71 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuştu. Geçtiğimiz gün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Merkezefendi Mezarlığı’nda Erbakan Hoca’nın yanı başına defnedilen Kibiroğlu’nun Başakşehir’deki evine taziye için sevenleri akın etti. Kibiroğlu ailesine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da taziye ziyaretinde bulundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunduğu ziyarette taziyeleri oğlu Fatih Kibiroğlu kabul etti.

Milli Görüş’ün önemli dava erlerinden Lütfi Kibiroğlu, vasiyeti üzerine Lideri Erbakan Hoca’nın da kabrinin bulunduğu MerkezefendiKabristanlığı’nda defnedildi. Kibiroğlu’nun rahmet-i Rahman’a kavuştuğu evine çok sayıda taziye ziyaretinde bulunuldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunduğu taziye ziyaretinde, Lütfi Kibiroğlu’nun oğlu Fatih Kibiroğlu’na başsağlığı dileklerinde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Lütfi Kibiroğlu, sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Cenab-ı Hak, makamını âlî eylesin” diye konuştu. Taziye ziyaretinde MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Başta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olmak üzere Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeleri Sadrettin Karaduman, Mustafa Kaya, Bekir Demirkaya, Hüseyin Oruç, MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, , Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, gazeteci-yazar Nevzat Çiçek ve çok sayıda seveni Kibiroğlu ailesinin acısını paylaştı.

“LÜTFİ KARDEŞİMİZ GÜZEL AHLAK SAHİBİYDİ”

Taziyede kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Lütfi Kibiroğlu’nun güzel bir ahlakı olduğunu belirterek, “Hepimizin saydığı sevdiği bir kardeşimizdi. Her türlü fedakârlığı yapan bir kardeşimizdi. Cenab-ı Hak, rahmetliyle muamele etsin, makamını âlî eylesin. Allah geride kalanlara, size, bize sabr-ı cemil niyaz etsin. Lütfi kardeşimizin güzel bir ahlakı vardı. O ahlaktan bize de dersler çıkarmayı Allah nasip etsin. Arkasından hayırla yâd eden sadece ailesi değil, birçok dostu, seveni var. Allah, Lütfi kardeşimizin takip ettiği yolu takip etmemizi nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

İSLAM İÇİN ÖMRÜNÜ VAKFETTİ

Lütfi Kibiroğlu’nun cenazesinde kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de, “Lütfi abi, insanlar Müslümanca düşünsün, Müslümanca yaşasın diye ömrünü vakfeden bir insandı. Tüm derdi, Müslümanların rahatça yaşayabildiği adil bir düzenin kurulmasıydı. Hep bu şuur ve inanç ile yaşadı. Bizler bu davayı Lütfi abimizin bıraktığı şuur ile devam ettireceğiz inşallah. Lütfi abinin gözü arkada kalmasın. Allah sevdiklerine ve ailesine sabır versin” dedi.

OKÇULAR TEPESİNDE UHUD’DA KALANLARDAN OLDU

YENİAD Başkanı Selman Esmerer, “Lütfi Kibiroğlu ağabeyimizi Hakk’a uğurladık. Kendisi büyük bir mücahit ve dava adamıydı. Yaşadığı müddetçe Hakk’ın hâkim olması için mücadele etti. Hocamızın hep yanında durdu. Efsane bir belediye başkanlığı dönemi oldu. Gerçekten çok başarılıydı. Yine CANSUYU’nda başarılı hizmetlerde bulundu. Kendisi ile birçok toplantı ve sohbetlerimiz oldu. Davasına sadık bir mücahitti. Çok teklifler geldi ama bırakıp gitmedi. Okçular tepesinde Uhud’da kalanlardan oldu. Cenab-ı Hak rahmet eylesin”

BABAM HEP ALLAH İÇİN ÇALIŞTI

Lütfi Kibiroğlu’nun oğlu Mehmet Fatih Kibiroğlu ise, “Babam hep Allah için yaşadı ve o şu an sevdiğine kavuştu. O hep Allah için çalıştı ve Allah için Belediye Başkanlığı makamına oturdu. Babam için çok güzel bir uğurlama oldu. Evlatları olarak biz onun Allah rızası için çalıştığına şahidiz. Rabbim babamdan razı olsun. İnşallah evlatları olarak ona layık bir evlat olabiliriz” ifadelerini kullandı.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Tevbe ve arınma mevsimi mübarek üç aylar
Hasan Celal Güzel vefat etti
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Saatte 60 kilometreye kadar çıkabilir
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
İstanbul'da tramvaylar çarpıştı! Metro İstanbul'dan ilk açıklama
Çorum'daki kazada 10 numara şüphe!
Yolcu otobüsü tıra çarptı! 10 ölü, 18 yaralı
Haluk Özener'den Marmara depremiyle ilgili flaş açıklamalar
Meteoroloji tekrar uyardı! Geliyor, yarından itibaren...
Cargıll’in kotası düşürülüyor
Polis olmak isteyenler dikkat! İlan yayınlandı...
İstanbul'a beklenen kar geldi
Anne-babalar dikkat! O ürünlere yasak geliyor
İstanbul'da hareketli dakikalar! Soyguncular çalışanları rehin aldı
Özel hastanelerde skandal iddia! SGK'dan para almak için...
Hastanelerde yeni dönem başlıyor
Ahmet Maranki'ye soruşturma! Sağlık Bakanlığı ihbar etti
Bursa'da toprak kayması: 60 ev mühürlendi, 120 kişi tahliye edildi
170 ödül sahibi Komando Uzman Çavuş göreve iade edildi
İstanbul'da sahil yolu çöktü! Yol trafiğe kapatıldı
 
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
NATO'dan flaş Afrin açıklaması! "Türkiye bu ittifakın değerlerini hatırlamalı"
Ankara kulislerinden şok iddia: Erdoğan'dan kurmaylarına erken seçim araştırılsın talimatı
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Fabrikada Tütün Sarar…
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güncel Realiteler
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Bindiği dalı kesmek!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Uyanıklık yapmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Siyaset değer kazanıyor
Şakir TARIM
Canlı şahit olarak Çanakkale
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz