28 Rebiü'l-Ahir 1439 | 16 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Hocasının yanı başında
Milli Görüş davasına ömrünü adayan Lütfi Kibiroğlu ağabeyimiz, Erbakan hocasının yanı başına defnedildi...
19.10.2017 / 09:23

Milli Görüş’ün güleryüzlü ağabeyi, davası uğruna canını dişine takarak cihat şuuruyla çalışan Lütfi Kibiroğlu, dar-ı bekaya uğurlandı. Son nefesine kadar İslam davası için dertlenen Kibiroğlu’nun Fatih Camii’ndeki cenaze namazını Doç. Dr. Nedim Urhan Hoca kıldırdı.
Vasiyeti üzerine lideri Erbakan Hoca’nın dizinin dibine defnedilen Kibiroğlu’nun cenaze namazına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları, Saadet Partisi teşkilatları, ailesinin yanı sıra Milli Görüş camiası ve çok sayıda seveni katıldı.

Milli Görüş’ün neferlerinden, efsane Refah Partisi Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu, binlerce kişinin katılımıyla Fatih camiinde kılınan cenaze namazının ardından MerkezefendiKabristanlığı’nda bulunan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın yanına defnedildi. Doç. Dr. Nedim UrhanHocaefendi’nin kıldırdığı cenaze namazına siyaset, medya ve sanat dünyasından birçok isim katıldı. Ömrünün her döneminde insanlığın iyiliği için mücadele eden Kibiroğlu, vefatı ile de bir vefa örneği gösterdi. Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Gazete Genel Müdürü ve İmtiyaz Sahibi Ömer Yüksel Özek, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Şerafettin Kılıç, İsmail Hakkı Akkiraz, Birol Aydın, Yılmaz Bayat, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Saadet Partisi Başkanlık Divanı Üyesi Fethullah Erbaş, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Eski Devlet Bakanı Hasan Aksay, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, YENİAD Başkanı Selman Esmerer, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İBB Eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Baykar Makine Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar ve AbdulmetinBalkanlıoğluhocaefendinin yanı sıra Milli Görüş teşkilatları, Saadet Partisi ilçe başkanları, siyaset, medya ve sanat dünyasından birçok isimle Kibiroğlu’nun sevenleri, mesai arkadaşları ve aile dostları katıldı. Taziyeleri, Kibiroğlu’nun oğlu Fatih Kibiroğlu, kızı Necmiye Ünlü ve damadı Sami Ünlü kabul etti.

İYİ BİR DAVA ADAMIYDI

 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, “Herkesin ahirette ulaşmak için kendisine lazım olacak bir ömrü tamamladığına şahit olduğumuz bir ağabeyimizdi. İyi bir insan iyi bir Müslüman, iyi bir kuldu, iyi bir dava adamıydı ve sadıklardandı. Sadık olmak herkese nasip olacak bir şey değil. İçten ve candan bir insandı. İstanbul’u ve İstanbulluyu çok seviyordu. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER KİBİROĞLU AİLESİ’NİN ACISINI PAYLAŞTI

“Yeni Bir Dünya, Yeniden Büyük Türkiye” için cihat aşkıyla son nefesine kadar çalışmalarını titizlikle yürüten Lütfi Kibiroğlu, 71 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuştu. Geçtiğimiz gün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine Merkezefendi Mezarlığı’nda Erbakan Hoca’nın yanı başına defnedilen Kibiroğlu’nun Başakşehir’deki evine taziye için sevenleri akın etti. Kibiroğlu ailesine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da taziye ziyaretinde bulundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunduğu ziyarette taziyeleri oğlu Fatih Kibiroğlu kabul etti.

Milli Görüş’ün önemli dava erlerinden Lütfi Kibiroğlu, vasiyeti üzerine Lideri Erbakan Hoca’nın da kabrinin bulunduğu MerkezefendiKabristanlığı’nda defnedildi. Kibiroğlu’nun rahmet-i Rahman’a kavuştuğu evine çok sayıda taziye ziyaretinde bulunuldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunduğu taziye ziyaretinde, Lütfi Kibiroğlu’nun oğlu Fatih Kibiroğlu’na başsağlığı dileklerinde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Lütfi Kibiroğlu, sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Cenab-ı Hak, makamını âlî eylesin” diye konuştu. Taziye ziyaretinde MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Başta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu olmak üzere Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeleri Sadrettin Karaduman, Mustafa Kaya, Bekir Demirkaya, Hüseyin Oruç, MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, , Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, gazeteci-yazar Nevzat Çiçek ve çok sayıda seveni Kibiroğlu ailesinin acısını paylaştı.

“LÜTFİ KARDEŞİMİZ GÜZEL AHLAK SAHİBİYDİ”

Taziyede kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Lütfi Kibiroğlu’nun güzel bir ahlakı olduğunu belirterek, “Hepimizin saydığı sevdiği bir kardeşimizdi. Her türlü fedakârlığı yapan bir kardeşimizdi. Cenab-ı Hak, rahmetliyle muamele etsin, makamını âlî eylesin. Allah geride kalanlara, size, bize sabr-ı cemil niyaz etsin. Lütfi kardeşimizin güzel bir ahlakı vardı. O ahlaktan bize de dersler çıkarmayı Allah nasip etsin. Arkasından hayırla yâd eden sadece ailesi değil, birçok dostu, seveni var. Allah, Lütfi kardeşimizin takip ettiği yolu takip etmemizi nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

İSLAM İÇİN ÖMRÜNÜ VAKFETTİ

Lütfi Kibiroğlu’nun cenazesinde kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de, “Lütfi abi, insanlar Müslümanca düşünsün, Müslümanca yaşasın diye ömrünü vakfeden bir insandı. Tüm derdi, Müslümanların rahatça yaşayabildiği adil bir düzenin kurulmasıydı. Hep bu şuur ve inanç ile yaşadı. Bizler bu davayı Lütfi abimizin bıraktığı şuur ile devam ettireceğiz inşallah. Lütfi abinin gözü arkada kalmasın. Allah sevdiklerine ve ailesine sabır versin” dedi.

OKÇULAR TEPESİNDE UHUD’DA KALANLARDAN OLDU

YENİAD Başkanı Selman Esmerer, “Lütfi Kibiroğlu ağabeyimizi Hakk’a uğurladık. Kendisi büyük bir mücahit ve dava adamıydı. Yaşadığı müddetçe Hakk’ın hâkim olması için mücadele etti. Hocamızın hep yanında durdu. Efsane bir belediye başkanlığı dönemi oldu. Gerçekten çok başarılıydı. Yine CANSUYU’nda başarılı hizmetlerde bulundu. Kendisi ile birçok toplantı ve sohbetlerimiz oldu. Davasına sadık bir mücahitti. Çok teklifler geldi ama bırakıp gitmedi. Okçular tepesinde Uhud’da kalanlardan oldu. Cenab-ı Hak rahmet eylesin”

BABAM HEP ALLAH İÇİN ÇALIŞTI

Lütfi Kibiroğlu’nun oğlu Mehmet Fatih Kibiroğlu ise, “Babam hep Allah için yaşadı ve o şu an sevdiğine kavuştu. O hep Allah için çalıştı ve Allah için Belediye Başkanlığı makamına oturdu. Babam için çok güzel bir uğurlama oldu. Evlatları olarak biz onun Allah rızası için çalıştığına şahidiz. Rabbim babamdan razı olsun. İnşallah evlatları olarak ona layık bir evlat olabiliriz” ifadelerini kullandı.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Çapa ve Haseki’nin durumu ağır
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili flaş yorum! Motor...
Suçlu bulunamadı
Taşeron işçiler için son gün!
O meslekler 35 yaşına kadar askerlik yapmayacak
Meteoroloji hava tahmini revize etti! İstanbul'a kar geliyor
Dağlarda kırmızı alarm! Son 44 yılın kuraklığı...
Silivri'de köylüleri azarlayan görevli açığa alındı
Çorum Valisi Kılıç: Çoban ithal edeceğiz
Ve tarih verildi! İstanbul'a kar yağışı geliyor...
Meteoroloji tarihi verdi! İstanbul'a kar geliyor...
Sağlık teknikerleri üvey evlat mı?
Resmi Gazete’de yayımlandı! Şehir merkezine otomobil sınırı
Zorunlu sapkınlık
3. havalimanında flaş değişiklik! 35 metre kaydı
TSK'da at etinden sonra yeni bir sağlık skandalı!
Kocaeli'de korkutan yangın! Alev alev yanıyor
Türkiye'nin yeni deprem haritası! İstanbul risk altında
İlahi adalet tecelli etti
Tuzla'da koku paniği! Kimyasalları kanalizasyona vidanjörle boşaltmışlar
 
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
Erdoğan'ın eleştirdiği Boğaziçi Üniversitesi'nden dikkat çeken tweet
Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu
Diyanet üzerinden toplumsal çatışma planı
EN ÇOK
Yazarlar
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Feyzullah AYDOĞAN
KUDÜS DAVASI ÜMMETİ BİRLEŞTİRECEKTİR
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Taşeron işçilerinde son durum
Hayati OTYAKMAZ
ÇOCUKLARIMIZLA DA İMTİHAN OLUYORUZ
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Yersiz Tenkitlere Teşekkür
Ali Haydar HAKSAL
Hakikatin İzinde
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Türkiye-Rusya-İran İttifakı”ndan ABD’ye Afrin-Münbiç Cevabı!
Zeki CEYHAN
Anlayamadıkları!
Mevlüt ÖZCAN
Namaza hazırlık
Mahmut TOPTAŞ
Cennete kadar
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-2:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İFK siyaseti ve algı sihirbazları
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
Dönüşüm yılı
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye’nin güvenliği haydutlara emanet!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz