26 Sevval 1438 | 20 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
İslam Âlemini parçalıyorlar Kıbrıs’ı birleştiriyorlar
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Kıbrıs meselesi’ ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nünprovokasyonlara dönüştürülmemesi uyarısı yaparken, hükümete ise ‘Kıbrıs meselesi’nde taviz verilmemesi çağrısı yaptı.
06.07.2017 / 09:02

VERİLEN TAVİZİN HESABINI SÜLALELERİ DAHİ VEREMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Uçak gemimizi de yapacağız’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu,Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizerek, “Eğer hükümet Kıbrıs’tan taviz verir ise kendileri değil, sülaleleri bunun hesabını veremez. Hükümetin oyuna gelmemesi gerekir. Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazimağusa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında veremezler” dedi.
 

KOŞARAK MECLiS’E BEKLiYORUZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne atıfta bulunan Karamollaoğlu, “İnşallah bu eylem kazasız belasız, herhangi bir provokasyona uğramadan sona erer” temennisinde bulundu.
 
Karamollaoğlu, “Görüşlerimiz düşüncelerimiz, yöntemlerimiz farklı olabilir. Kimimiz derdini yürüyerek, kimimiz oturarak anlatmaya çalışabilir. Ama aslolan konuşabilmektir. Çünkü demokrasilerde çözümün nihai yöntemi diyalog, nihai adresi ise TBMM’dir. Saadet Partisi olarak, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki mitingin ardından yürüyerek değil koşarak en hızlı şekilde TBMM’ye dönmesini temenni ediyoruz” dedi.
 

KIBRIS, ON UÇAK GEMİSİNE BEDEL!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Uçak gemimizi de yapacağız’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizdi. 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıldönümünün milli bayram ilan edilmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu, şu uyarılarda bulundu: “Türkiye’nin güvenliği, Halep’ten, Musul’dan, El Bab’dan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’deki konumuyla barışın da, savaşın da belirleyicisidir. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile ‘milli’ bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidedir. Asla pazarlık konusu yapılamaz, asla taviz verilemez.”
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Balgat’taki genel merkezde düzenlenen toplantıda Karamollaoğlu, İsviçre’de yapılan Kıbrıs görüşmeleri ve Adalet Yürüyüşü ile ilgili önemli mesajlar verdi. Karamollaoğlu, 21 gündür süren Adalet Yürüyüşü sürecinde her konunun konuşulduğunu ancak bir tek ‘adaletin’ kendisinin konuşulmadığına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Uçak gemimizi de yapacağız.’ sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu, Kıbrıs’ın bir uçak gemisi değil, on uçak gemisine bedel olduğunun altını çizdi. 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıldönümünün milli bayram ilan edilmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu, şu uyarılarda bulundu: “Türkiye’nin güvenliği, Halep’ten, Musul’dan, El Bab’dan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’deki konumuyla barışın da, savaşın da belirleyicisidir. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile ‘milli’ bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidedir. Asla pazarlık konusu yapılamaz, asla taviz verilemez.”
 

KOŞARAK MECLİS’E BEKLİYORUZ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ne atıfta bulunan Karamollaoğlu, “İnşallah bu eylem kazasız belasız, herhangi bir provokasyona uğramadan sona erer. Görüşlerimiz, düşüncelerimiz, yöntemlerimiz farklı olabilir. Kimimiz derdini yürüyerek, kimimiz oturarak anlatmaya çalışabilir. Ama aslolan konuşabilmektir. Çünkü demokrasilerde çözümün nihai yöntemi diyalog, nihai adresi ise TBMM’dir. Saadet Partisi olarak, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki mitingin ardından yürüyerek değil koşarak en hızlı şekilde TBMM’ye dönmesini temenni ediyoruz” dedi. 
 

KARAMOLLAOĞLU PROVOKASYON UYARISI YAPTI

Adalet Yürüyüşü’nde yapılan provokasyonlara değinen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Biz en başından beri ısrarla iki konunun üzerinde durduk. Birincisi, bu yürüyüş, şiddet ve kutuplaşmaya neden olmamalı. İkincisi, bu yürüyüş bahane edilerek toplumda yeni çatlaklar oluşturulmamalı. Israrlı uyarılarımıza rağmen,  maalesef bu konudaki endişelerimiz azalacağına giderek artıyor. Çok açık söylüyorum: Kılıçdaroğlu’nun yürüdüğü yola gübre dökmek ne kadar yanlışsa, o yürüyüşe katılıp, halkı sokağa çağırmak da o kadar yanlıştır. Bir bakanın çıkıp, yolda yürüyenlere terörist yakıştırmasında bulunması ne kadar provokasyonsa, Adalet Yürüyüşü’nde terör örgütü marşı çalmak da o kadar provokasyondur.”
 

KAPASİTESİNİN ÜZERİNDE ÇALIŞAN TEK KURUM

“2017 yılı itibarıyla 296 kapalı, 70 açık, 6 çocuk cezaevinde 195 bin tutuklu ve hükümlü bulunuyor.” diyen Karamollaoğlu, 15 Temmuz sonrası tutuklanan 50 bine yakın kişinin de buna dâhil olmadığını belirtti. Cezaevlerindeki doluluk oranının yüzde 106 arttığını kaydeden Karamollaoğlu, Türkiye’de kapasitesinin üzerinde çalışan tek kurumun cezaevleri olduğunu söyledi. “Cezaevlerindeki doluluk oranını azaltmak için bulunan çözüm ne?” diye soran Karamollaoğlu, “Şartlı tahliye ve hükmün açıklanmasının geriye bırakılması. 230 bin kişi şartlı tahliye ile salıverilmiş. 430 bin kişi de hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasından yararlanmış. Bu düzenlemeler de olmasa cezaevlerindeki kapasite yüzde 300’ü aşacak. Bunlar devletin resmi rakamları. Böyle bir durumda Türkiye’de adalet sorunu yok denebilir mi?” diye sordu. 
 

ADALETİ TESİS EDENLER ADALETE İNANMIYOR

Şu an mahkemelerde çözülmesi beklenen 7,5 milyon dosya bulunduğunu da hatırlatan Karamollaoğlu, “Dosyanın en az iki tanığı, iki sanığı, iki de müştekisi var. Bunun anlamı şu; Türkiye’de yaklaşık 45 milyon insanın bir şekilde mahkemeye işi düşmüş. Adalet için İstanbul yollarında değil ama adliye koridorlarında yürümek zorunda kalmış. Peki, bu insanlar mahkemelerden adil karar çıkacağına inanıyor mu? Çarpıcı bir araştırma var önümde. Halkımıza, ‘Bugün herhangi bir sebeple mahkemelik olsanız mahkemenin adil karar vereceğine inanıyor musunuz?’ diye sorulmuş. ‘Evet, inanıyorum’ diyenlerin oranı sadece yüzde 16!  Daha vahimi de var. Aynı soru hâkim ve savcılara sorulmuş, oran aynı. Hâkimlerin bile yüzde 80’i adalete güvenini kaybetmiş. Böyle bir tablo karşısında Türkiye’de adalet sorunu yok denebilir mi?” diye konuştu.
 

MUSUL’DAN EL BAB’DAN ÖNCE KIBRIS

Ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren en önemli hususun ‘Kıbrıs meselesi’ olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu,  emperyalist güçlerin İslam coğrafyasındaki her ülkeyi parçalamaya çalıştığını ancak sıra Kuzey Kıbrıs’a gelince ‘birleştirmek için’ çırpındığını hatırlatarak, “Suriye’de Irak’ta, Yemen’de her mezhebe, her meşrebe, neredeyse her kabileye, devlet vaat edenler, sıra Kıbrıs’ta bir Türk devletine gelince ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Hemen başında şunu ifade etmek isterim ki, Türkiye’nin güvenliği, Halep’ten, Musul’dan, El Bab’dan çok daha önce Kıbrıs’tan başlar. Kıbrıs, Doğu Akdeniz’deki konumuyla barışın da, savaşın da belirleyicisidir. Sabit bir uçak gemisidir. Bizim için hayati bir uçak gemisidir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, uçak gemimizi de yapacağız diyor. Bir uçak gemisi değil, 10 tane uçak gemisine bedeldir Kıbrıs. Hükümet uçak gemisinden önce Kıbrıs Cumhuriyeti’nin varlığını ele almalıdır.  AB’ye üye olacağız diye Kıbrıs’tan vazgeçmek sadece hayal peşinde koşmaktır. Kıbrıs, milletimiz açısından her yönü ile ‘milli’ bir dava, her yönü ile vazgeçilmez bir kırmızı çizgidir” tepkisinde bulundu.
 

MİLLİ BAYRAM İLAN EDİLMELİ

KKTC için diplomatik atağın başlatılmasına ihtiyaç olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, Türkiye’nin KKTC’yi yük ve engel olarak görmemesi gerektiğini söyledi. Karamollaoğlu, “Kıbrıs, Türkiye için bir kambur değil bir fırsattır. Daha dün Yunan hücum botları Türk bayraklı gemiye mermi yağdırdı. Yunanistan bu cesareti nereden buluyor? Nasıl oluyor da bu kadar pervasızlaşabiliyor? Bu yüzden yapılacak iş bellidir: Türkiye adadan asker çekmek bir yana askeri varlığını daha da güçlendirmelidir. Bölgedeki sıcak gelişmeler ve adanın stratejik önemi de dikkate alınarak mutlaka bir hava üssü kurulmalıdır. Türkiye KKTC’nin başta kardeş ve dost ülkeler tarafından tanınması hususunda diplomatik atağa geçmelidir. 20 Temmuz Barış Harekâtı’nın yıldönümü milli bayram ilan edilmelidir.” çağrısında bulundu.
 

KENDİLERİ DEĞİL SÜLALELERİ HESABINI VEREMEZ

Kıbrıs’ın asla pazarlık konusu yapılamayacağını dile getiren Karamollaoğlu, Kıbrıs konusunda taviz verilemeyeceğini aktararak, şunları kaydetti: “Eğer hükümet Kıbrıs’tan taviz verir ise kendileri değil, sülaleleri bunun hesabını veremez. Hükümetin oyuna gelmemesi gerekir. Berlin’e, Brüksel’e vizesiz gitme hayali kuranlar, yarın Lefkoşa’ya, Girne’ye, Gazimağusa’ya vize ile gitmek zorunda kalırlar. Bunun hesabını da ne tarih önünde ne de millet vicdanında veremezler. Kıbrıs Barış Harekâtı’nın mimarı Necmettin Erbakan’ın ifadesiyle söylüyorum; “Kıbrıs’ta şehit kanı ile alınmış bu topraklardan bir zerresini geri vermeye kalkarsanız hepinizden hesap sormak, bütün şehitlerimiz adına hesap sormak bizim için bir vecibedir, boynumuzun borcudur. Haberiniz olsun.”

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Kabineye ilk kez giren isimler
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Çiller'den '28 Şubat' ifadesi: Erbakan'ı tanımak lazım, askerle uzlaşma arıyordu, bunu her zaman yapardı
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Adalete güvenilmiyorsa çöküş başlar
Kemal Kılıçdaroğlu: 'Avrupa Birliği'nden de adalet istiyoruz
Bahçeli'den AP kararı yorumu
Bitsin artık tiyatro
İslam Âlemini parçalıyorlar Kıbrıs’ı birleştiriyorlar
HÜDAPAR yöneticilerine hapis cezası
Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Ömrün biter bu yollar bitmez
Milli Görüşçüler Görevini Yapıyor
Türkiye, Kıbrıs’a hava üssü kurmalı
İlişki durumu karışık
Bahçeli'den MYK sonrası açıklama
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
 
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
Kılıçdaroğlu 'provokasyon duyumunu' ilk kez açıkladı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Tasavvufu Kirlettirmeyelim
Ali Haydar HAKSAL
Güzel ve Kalıcı Anlar Bırakmak
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Aptal yerine konmak!
Mevlüt ÖZCAN
Kımız içilir mi?
Mahmut TOPTAŞ
İsrail, sana derim
Prof.Dr.Ata ATUN
15 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyası ve “kaostan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
“İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar”
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz