2 Zi'l-ka'de 1438 | 26 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Saadet İstanbul Hocasının başucunda bayramlaştı
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma merasimi bayramın ikinci günü gerçekleştirildi.
28.06.2017 / 09:10
İlk merasim il binasında, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, AGD İstanbul İl Şube Başkanı Ali Uğur Bulut’un katılımıyla icra edildi. İl binasındaki törenin ardından Merkezefendi Mezarlığı’nda bulunan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kabrine gidildi, Erbakan Hoca’nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. 
 
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, her bayram geleneksel olarak teşkilat mensuplarıyla kucaklaştığı bayramlaşma programını Cevizlibağ’da bulunan il binasında ve 54. Hükümet’in başbakanı, Milli Görüş Hareketi’nin merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kabri başında yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, AGD İstanbul İl Şube Başkanı Ali Uğur Bulut ve çok sayıda teşkilat mensubunun katıldığı program Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşmalarla başladı. Ardından Merkezefendi Mezarlığı’na gidilerek Erbakan Hoca’nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. 
 

“NAMAZLARA GÜZEL KIYAFETLERLE, TEMİZ KIYAFETLERLE GİDİLMELİ”

Programda konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Bayramınız mübarek olsun. Bayramda giydiklerimize dikkat ederiz. Bayram namazına giderken de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Güzel kıyafetler giymeliyiz. Fakat bu bayram namazında da eşofmanla namaza gelen Müslümanları görerek hüzünlendim. Bayram namazı biter bitmez yanındaki kardeşiyle bile bayramlaşmayan Müslümanları görerek üzüldüm. Biz namazlara güzel kıyafetlerle, temiz kıyafetlerle gidilmeli” ifadelerini kullanarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın insanlara hatırlatmalar yapması gerektiğini belirtti.
 

“YAPILAN SİLAH YARDIMLARI, YATIRIMLAR MASUM DEĞİL”

“Aynı şekilde teşkilat çalışmalarına da aynı şekilde güzel kıyafetle yapmalıyız. Biz laf olsun diye particilik yapmıyoruz. Bu kutsal davaya layık olmanın, en güzel şekilde temsil etmenin talibi olmalıyız, ilçemizde, mahallemizde Ömer’ler olmalıyız. İnsanların derdiyle dertlenen insanlar olmalıyız” diye konuşan Sevim, “Ülkemizin hali ortada. Adım adım bir proje gerçekleştiriliyor gibi. Bu proje de Türkiye, İran ve Ortadoğu’da savaşa sürüklenmesi isteniyor. Yapılan silah yardımları, yatırımlar masum değil” ifadelerini kullandı.
 

“HER ADIMDA HATA YAPAN BİR YÖNETİM VAR”

Abdullah Sevim, konuşmasının devamında, “Bu oyunu bir tek Türkiye bozabilirken her adımda hata yapan bir yönetim var. 14 yılda yaptıkları hangi işte yanılıp özür dilemediler? Ülkemizin geleceği, İslam dünyasının geleceği riskli hale getiriliyor. Bu sıkıntıdan kurtaracak tek görüş var; o da Milli Görüş, tek parti var Saadet Partisi... Rahmetli Erbakan Hocamız, aşılmaz dağları, geçilmez yolların nasıl geçildiğini gösterdi. Sağlığında yaşattı. Asla ümitsiz olmamamız gerektiğini gösterdi. Kendisine rahmet eylesin, ahirette onunla haşreylesin” diye konuştu.
 

“BAŞTA ERBAKAN HOCAMIZ OLMAK ÜZERE ÖNDEN GİDENLERİMİZİ RAHMETLE YÂD EDİYORUM”

Bayramlaşma programında konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet partilerimizde; ismini bildiğimiz, bilmediğimiz, bilinen, bilinmeyen ama hepsinin ortak özelliği sadakat, azim, fedakârlık, ülke, bayrak, millet, ümmet ve insan sevgisi olan ahirete irtihal etmiş olanlarımızın başta Erbakan Hocamız olmak üzere bütün önden gidenlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Yaşayanlarımıza da sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum” ifadelerini kullandı. Aydın, konuşmasının devamında, “Bayramı hak edenlerle bir arada bulunmanın, çalışmanın verdiği huzurla sizlerin bayramınızı tebrik ediyorum” diyerek, programa katılanların bayramını kutladı.
 

“ADALETİ VAR”

Her şeyden bir ders çıkarılması gerektiğini söyleyen Aydın, “Bugün adaleti CHP hatırlatıyorsa oturup düşünmek lazım. Hatta CHP birilerini adalete davet ediyorsa, onlara adaleti hatırlatıyorsa vay onların haline” sözlerinin ardından, “Adalet demişken hesabı görülmemiş hukukumuz var. Refahyol’u haksız yere eleştirenlerin hesabının adaleti var. İsrail’le yaptıkları mutabakatı örtbas etmek için ‘Hoca da imza attı’ yalanının adaleti var. Başlı başına 28 Şubat’ın adaleti var. Ergenekonculuk, ulusalcılık, Esedcilik yaftalarının adaleti var. 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin 15 Temmuz’dan önceki gerçeklerden beklediği adalet var” dedi. Aydın, konuşmasına, “Hak, hakikat, gerçekler gizlenip reel politik adı altında yapılan siyasetin adaleti var. Tüm bunları örüp çıldırırcasına çalışmamanın da adaleti var. Büyük adalet gününü hesaba katanlara selam olsun. Bayramınız mübarek olsun” diyerek son verdi.
 

“DAVAMIZ HAKTIR, NETİCESİ DE HAK OLACAKTIR”

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, yaptığı kısa konuşmada, “Bayramınız mübarek olsun. AGD, en şuurlu gençlik teşkilatıdır, bu yüzden geleceğimiz parlaktır. Biz Milli Görüşçüler olarak umutsuz olamayız. Dünyada Hz. Adem’den itibaren gelen tüm peygamberler sıkıntı çekmiş, bu doğaldır. Biz moralimizi bozmadan devam edeceğiz. Davamız haktır, neticesi de hak olacaktır” sözlerini kaydetti. 
 

ERBAKAN HOCA’YA VEFA

İl binasında gerçekleşen programın ardından, Milli Görüşçüler Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kabrine giderek hocalarına vefalarını gösterdiler. Kabir başında duaların edildiği, Kur’an-ı Kerim okunduğu program, bayramlaşma ile son buldu. Kısa bir konuşma yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Ülkemizin bütün vatandaşları dava adamlığına, devlet adamlığına, nezaketine, şefkatine şehadet ediyor. Bu ne büyük, ne güzel bir şeydir. Hocamız meydanın eriydi, sözü nerede söyleyeceğini bilirdi. Sözü ülkede birlik beraberliğe sebep oluyordu. O söz söylediğinde kan, gözyaşı, emperyalizm çekiliyordu. Bugün buna ihtiyacımız var. Allah hocamıza rahmet eylesin” diye konuştu.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Diyanet İşleri Başkanı'nın tartışılması için öyle bir cümle kurdum'
Asrın zaferi
Saadet Partisi 15 Temmuz şehitleri için 81 ilde hatim kampanyası başlattı
15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'na engel
Saadet İstanbul Hocasının başucunda bayramlaştı
Türkler Kudüs’ü ele geçiriyor”
Kardeşlik iftarı
D-8 20 yaşında
Üniversiteden disko turları!
Endonezya’daki Türk şehitliği
Ramazan cihat ayıdır
Cansuyu İftar Vakti, Tv5 ekranlarında
Diyanet din bütünlüğünün ve din güvenliğinin teminatıdır
Avrupa Müzesi değil Ayasofya Camii
Uzadıkça lezzeti artan tatlı: Peynirli irmik helvası
650 yıllık çivisiz cami görenleri hayran bırakıyor
İtalya’da Yunus Emre defile ile (tanıtılmış)
İstanbul KİTABA doyacak!
Ordu'da 2 bin 100 yıllık heykel bulundu
TV5'İN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI BU YILDA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 
İşgal polisi, Aksa kapısındaki cemaate saldırdı
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Durun Siz Eski Müttefiksiniz
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
İman kardeşliği
Ali Haydar HAKSAL
Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Kızmak yerine!
Mevlüt ÖZCAN
Sihir ve büyü helak eder
Mahmut TOPTAŞ
Filozoftan hadisçi olursa
Prof.Dr.Ata ATUN
Anastasiadis’in politik iflası
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm Coğrafyası ve “Kaostan Kaynaklanan Düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Kudüs için kıyam etmek
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Sessizlik ve atalet…
Şakir TARIM
Yeni 15 Temmuzlar yaşanmaması için
İsmail KILLIOĞLU
Kör göze sürme çekmek
İbrahim VELİ
Olağanüstü miting olağandışı katılım
Abdülkadir ÖZKAN
Başarısız darbe ABD’yi çıldırtmış olmalı!..
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz