26 Sevval 1438 | 20 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Almanya’nın Duisburg şehrinde gerçekleştirilen iftar sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz tarihimizde başka toplumlar ve kültürler ile yüzyıllarca beraber yaşadık. Avrupa tutturmuş bir İslami terör diye, Amerika’da ikiz kulelere yapılan saldırı gibi kendileri yapıyor, İslam’a mal ediyorlar” diye konuştu.
23.06.2017 / 09:29
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğluberaberindeki heyetle, Saadet Partisi Avrupa Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı.Strasburg veAmsterdam’ın ardından Duisburg’da konuşan Karamollaoğlu, “Sen borcu borçla kapatarak, birçok ürünü ithal ederek ülkeyi güçlü yapamazsın. Güçlü olmak başka, güçlü görünmek başka” diye konuştu.

İftar programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yakup Budak, Fatih Aydın,  Saadet Partisi Almanya Temsilcisi Abdussamed Temel, T.C. Türkiye Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Ahmet Ergen ve çok sayıda parti ve STK temsilcisi katıldı.
 

TERÖR VE ŞİDDET İSLAM'DA YASAK
 

İslam dininin terörle, şiddetle asla yan yana gelemeyeceğini ve her ikisinin de dinimizce kesin olarak yasak olduğunu belirten Karamollaoğlu, “İslam dini denince bazı cahiller yanlış anlıyor. Biz tarihimizde başka toplumlar ve kültürler ile yüzyıllarca beraber yaşadık. Avrupa tutturmuş bir İslami terör diye, Amerika’da ikiz kulelere yapılan saldırı gibi kendileri yapıyor, İslam’a mal ediyorlar. İspanya’da Müslümanlara yapılanlar ne çabuk unutuldu” ifadelerini kullandı. 
 


“STRATEJİK NOKTADAYIZ”
 

“Türkiye, Irak, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır;  bu ülkeler çok stratejik bir mevki” ifadelerini kullanan Saadet Lideri, “Buralar çok stratejik bir mevki olduğu için buraya hâkim olan dünyaya hakim olur diye düşünüyorum. Zaten Batı’nın da buraya hâkim olma derdi var. Rahmetli Erbakan bu vesile ile ilk önce İslam Birliğini kurmak istedi. Baktı ki deveye hendek atlatmak zor. 69İslâm ülkesini  bir araya getirmek zor. Bu yüzden D 8’i kurdu. Batı’ya yem olmamak için” diyerek devam etti.
 

ERBAKAN ZAFİYETİ, ZAFERE DÖNÜŞTÜRDÜ
 

Kıbrıs zaferine ve zaferin mimarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a dikkat çeken Karamollaoğlu, “1964 ve 1972 yılında Kıbrıs’ta katliamlar oluyordu. İnönü ve Demirel hareket başlatmış, Johnson başkanlığındaki Amerika biz gemilerimizi Kıbrıs’ta çıkarıyoruz, siz de gemilerinizi geri çevirin demiş. Bu söz ile de gemilerimiz geri dönmüştü. 1974’te yine aynı olaylar ve aynı söylemler oldu.Bu kez iktidar ortağı biz vardık. Gelen mektuba cevap şu şekilde oldu. ‘Biz de gemiye binen asker bir daha geri inmez’ ve nihayet Kıbrıs’ a barış getirdik. Zafiyet, zafere dönüştü” dedi. Hükümete birçok tavsiyede bulunduğunu, projeler sunulduğunu belirten Saadet Lideri, “Ama onlar dinlemediler. Atı Arabanın önüne bağlayın dedik. Ama onlar ata da, arabaya da binmesini bilmedikleri için, atı bir türlü arabanın önüne bağlayamadılar. Son Katar olayında olduğu gibi dış politikada şahsiyetli tavır takının. Komşular ile iyi ilişkiler içinde olun. Onların istediği oyunlara da gelmeyin. İran’ı karıştırma oyununu bozun. Çünkü bu gidişat onu gösteriyor” diye konuştu.
 

BİZ CHP İLE AYNI ÇİZGİDE DEĞİLDİK
 

Daha sonra gazetecilerin sorularını Karamollaoğlu, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Adalet yürüyüşünü nasıl karşılıyorsunuz?”  sorusuna “Bizim gerginliğe değil, barışa huzura ihtiyacımız var. Bir fikrin tezahürü olarak görüyorum. Demokratik haktır. O da basının, kamuoyunun dikkatini çekmek için bu yolu seçmiştir” diye cevap verdi.“Referandum sürecinde CHP ile aynı karede yer almanız, tabanınızda ve muhafazakâr kesimde rahatsızlık yarattı. Bunun için ne söylersiniz?” sorusuna ise Karamollaoğlu “Biz CHP ile aynı çizgide değildik. Onlar başkanlık sistemine tamamen karşı, biz ise başkanlığa değil, denetimsiz başkanlık sistemine karşıydık. Bu nedenle tavrımızı hayırdan yana kullandık” ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Yakup Budak, “Maalesef Ortadoğu coğrafyasında kan var, gözyaşı var. Sözüm ona  Birçok insani yardım kuruluşu var ama hiç biri çare arama derdine düşmüyor. Mevcut yapıdan da medet ummak nafile gözüküyor.  Yeni bir yapılanmaya, yeni bir sisteme ihtiyaç var. Rahmetli Erbakan’ın 20 yıl önce kurduğu D-8’i buzdolabından çıkartıp, vakit geçirmeden icraata geçmek gerekiyor. Rahmetli Hocamız işin lafını etmez, icraata geçerdi. Rahmetli Erbakan hükümet sallanırken, 28Ssubatlar yaşanırken D 8’i kurdu. Birileri hep toplanıyor, kan dursun söylemleri oluyor ama zulüm hep devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 

BIRAK BU SEVDAYI
 

“Biz başörtüsü gibi değerlere sahip çıktığı için, insani  değerlere verdiği önem için ve son olarak dış politikada defalarca yanlışı ile birlikte Katar olayında ki tutumu için iktidara teşekkür etmesini biliriz. 15 yıllık iktidar zamanında, uçak mı yaptık, araba mı? Tank mı? Onlar yetmezmiş gibi tarım ve hayvancılık ülkesi olarak nohutu, fasulyeyi, buğdayı  son olarak mercimeği de ithal eder olduk. Zaten meşhur hayvan ithalatımız var bir de ekonomide geldik duvara tosladık” diye konuşan Karamollaoğlu sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa’ya karşı sert sözlerine değinerek, “Sayın Cumhurbaşkanı Avrupa’ya sert sözler söylüyor. Hem sert sözler söylüyorsun hem de illa da Avrupa Birliğine girmek istiyorsun. Adamlar almıyor. Sende bırak bu sevdayı. Ticaretini, iş birliğini yap ama bırak onların içlerinde olmayı. Sen borcu borçla kapatarak, birçok ürünü ithal ederek ülkeyi güçlü yapamazsın. Güçlü olmak başka, güçlü görünmek başka”dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Kabineye ilk kez giren isimler
20 Temmuz yeniden doğuştur
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Çiller'den '28 Şubat' ifadesi: Erbakan'ı tanımak lazım, askerle uzlaşma arıyordu, bunu her zaman yapardı
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Adalete güvenilmiyorsa çöküş başlar
Kemal Kılıçdaroğlu: 'Avrupa Birliği'nden de adalet istiyoruz
Bahçeli'den AP kararı yorumu
Bitsin artık tiyatro
İslam Âlemini parçalıyorlar Kıbrıs’ı birleştiriyorlar
HÜDAPAR yöneticilerine hapis cezası
Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Ömrün biter bu yollar bitmez
Milli Görüşçüler Görevini Yapıyor
Türkiye, Kıbrıs’a hava üssü kurmalı
İlişki durumu karışık
Bahçeli'den MYK sonrası açıklama
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
 
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
Kılıçdaroğlu 'provokasyon duyumunu' ilk kez açıkladı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Tasavvufu Kirlettirmeyelim
Ali Haydar HAKSAL
Güzel ve Kalıcı Anlar Bırakmak
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Aptal yerine konmak!
Mevlüt ÖZCAN
Kımız içilir mi?
Mahmut TOPTAŞ
İsrail, sana derim
Prof.Dr.Ata ATUN
15 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyası ve “kaostan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
“İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar”
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz