29 Ramazan 1438 | 24 Haziran 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısını parti genel merkezinde gerçekleştirdi. Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündemi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
15.06.2017 / 10:12
Parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında önemli değerlendirmelerde bulunanSaadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan sorunların çözümü için D-8’in canlandırılması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan sorunların çözümü için D-8’in canlandırılması gerektiğini kaydetti. Bölgenin en sıcak gündem maddesi olan Katar krizinin son bulması için Malezya’da konferans düzenlenmesi çağrısında bulunan Karamollaoğlu, “Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir” diye konuştu.
 
Bölgenin en sıcak gündem maddesi olan Katar krizinin son bulması için Malezya’da konferans düzenlenmesi çağrısında bulunan Karamollaoğlu, “Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir” diye konuştu. 
 

TERÖRÜN YAKMADIĞI YÜREK KALMADI
 

Basın toplantısına Batman’da terör örgütü tarafından hunharca katledilen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Aybüke öğretmene Allah’tan rahmet, ailesine ise sabırlar dileyerek başlayan Karamollaoğlu, Maraş’tan Konya’ya, Yüreğir’den Kozan’a şehit ateşinin düşmediği yer, yakmadığı yürek kalmadığını kaydetti.
 

TERÖR YOLUYLA KORKU İMPARATORLUĞU OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR
 

Terör yoluyla sadece Türkiye’de değil, bölgemizde ve dünyada korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Ancak bizi birbirimize düşürüp bin yıllık kardeşliğimizi bozmak, Türkiye’yi Irak’a, Suriye’ye çevirmek isteyenler yanılıyorlar, yanlış hesap yapıyorlar. Biz biliyoruz ki, aziz milletimiz en zor dönemlerde, en zor badireleri atlatmayı başarmıştır. Bu zorlu dönemi de el ele, omuz omuza vererek atlatacak, en kısa sürede barış ve kardeşlik yurdu bir Türkiye’yi kuracaktır” diye konuştu.
 

BÖLGE İNSANININ SORUNLARI İYİ BİLİNMELİ 
 

Artan ve gencecik fidanlarımızı bizlerden koparan teröre karşı taviz verilmeden kararlılık ile mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, ancak sorunun tamamı ile ortadan kalkması için bölgenin ve bölge insanlarının sorunlarının iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Silah kullanana karşı silah kullanmadan bu mücadele yürütülemez. Ancak o bölgenin bütün problemi sadece silah mı işte o noktada durup o bölgede yaşayan insanların problemlerini psikolojik, ekonomik, kültürel, toplumsal yönden irdelemeye ve var olan sorunlara çözüm bulmaya mecburuz.”
 

MEZHEP FARKLILIKLARINI KAŞIYORLAR
 

Son günlerin diğer önemli gündem maddesi ‘Katar krizi’ ile ilgili de görüş bildiren Karamollaoğlu, tüm İslam coğrafyasının kirli bir planın parçası haline getirildiğini söyledi. Bölgemiz mezhep farklılıkları üzerinden bir Şii-Sünni savaşının içine çekilmeye çalışılıyor. Katar gerilimi bunun son örneği olarak gündeme oturdu. Bu suni gerilimin bölgemizi yeniden dizayn etmek isteyen mihraklar tarafından meydana getirildiğinin hâlâ farkına varamadık” dedi.
 

ÇÖZÜMLERİ HEP YANLIŞ YERDE ARADIK!
 

Bu tür problemleri çözmesi gereken İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ne yazık ki hantal bir halde olduğuna değinen Karamollaoğlu, bu krizin çözülmesi için D-8’in yeniden canlandırılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “İlk adım olarak hemen Malezya’da bir Katar konferansı düzenlenebilir. Bizim diyalogla, konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ne yazık ki, bugüne kadar çözümü hep yanlış yerlerde aradık. Bu sefer çözümü G-8’in Cenevre’sinde değil de, gelin D-8’in Malezya’sında arayalım. İnanın birçok şey değişecektir.”
 

22 ÜLKENİN SINIRLARINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR!
 

Batılı devletlerin İslam coğrafyasını parçalamak için yaptıkları BOP haritalarının ortada olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, 22 ülkenin sınırlarını değiştirmek istiyorlar. Nasıl yapacaklar? Bir yerde Şii-Sünni-Dürzî diye bölecekler. Diğer yerde Kürt-Türk diye. Bir başka yerde Arap-Acem. Bu oyunlara artık düşmemeliyiz. Bölge ülkeleri olarak her zamankinden daha sakin olmalı, daha sağduyulu hareket etmeliyiz” diye konuştu.
 

ATILACAK YANLIŞ ADIMLARIN VEBALİNİ KİMSE ÖDEYEMEZ
 

Çatışma ve kargaşanın fitilini ateşleyen emperyal güçlerin yeni senaryosunun Katar olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, bu durumun farkında olunması ve oyunu bozan adımların atılması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, “Her şey artık çok açık. Bu bölgede yaşayan bütün ülkeler, hepimiz tehdit altındayız. Bizleri en modern silahlarla donatanlar, sadece bizleri birbirimize kırdırmak istiyorlar. Yani bizleri birer taşeron olarak görüyorlar ve kullanmak için çalışıyorlar. Atılacak yanlış bir adım bu yüzyılın Kerbela’sı olur. Hiç kimse bunun vebalini ödeyemez, hesabını veremez” dedi.
 

İSLAM ÂLEMİNİN ÇÖZÜM PLATFORMU D-8’DİR!
 

İslam âleminin birlik ve kurtuluşu yönünde önemli bir adım olan D-8’in 20’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla konuşan Karamollaoğlu, yaşanan son gelişmelerin D-8’in İslam âlemi için ne denli önemli bir platform olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.
 

ZEYTİNLİKLER BETONA KURBAN OLMAKTAN KURTULDU
 

Türkiye’nin son dönemde çevre ile ilgili önemli bir gündem maddesi olan zeytinlik alanlarının ortadan kaldırılması yönündeki düzenlemenin geri çekilmesine değinen Karamollaoğlu, zeytinliklerin beton çılgınlığına yenilmemiş olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Hükümetin çevre konusunda yanlış politikalar izlediğini belirten Karamollaoğlu, “Eskiden şehirlerin silueti vardı. Şimdi ise bunun yerini gökyüzünü yırtarcasına yükselen devasa plazalar ile birkaç beton yığını aldı” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Dünya böyle olmazdı
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
Biz gelirsek dünya değişir
Şamil Tayyar patladı! Artık yeter!
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Burası sizin eviniz
Makul alternatif endişesi!
CHP'nin Şırnak'taki kazanın gündeme alınması önerisi kabul edilmedi
Ankara’ya tarihi görev
Vesayet savaşlarından kurtulmalıyız
"Destek müttefiklikle bağdaşmıyor"
Temel Karamollaoğlu: Artık metal değişmeli!
AK Parti'de tüm teşkilatlar değişecek...
Erdoğan'dan Bahçeli'ye cevap: "Birileri Bahçeli'yi yanlış yönlendirdi"
CHP isyan etti! Fethullah Gülen'e bağış makbuzu sahte çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel görüştü
 
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
ABD'den PYD/PKK mektubu
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
KPSS sonuçları açıklandı
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
ADALET- EMANET VE İŞLERİ EHLİNE VERMEK
Şeref KAÇMAZ
HESAPLI - YORUM
Mustafa KAYA
Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
Atilla MEHDİGİL
Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Katar sana ne katar - Deepweb
Ekrem ŞAMA
Dışişleri şaka gibi
Mustafa İŞCAN
Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Mehmet Şevket EYGİ
Kuvvetli Müslüman
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Suyunda Gitmek de İşe Yaramıyormuş
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Korku Türbülansı”ndaki ABD ve “Kontrolsüz Çok Kutupluluk” Planı
Zeki CEYHAN
Bir adım ötesi!
Mevlüt ÖZCAN
Her ibadetin hikmeti vardır
Mahmut TOPTAŞ
Bayram günü ne yapalım?
Prof.Dr.Ata ATUN
Avustralya’dan bir başarı öyküsü
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Ne yapacaksan ölmeden önce yap
Mustafa YILDIRIM
Özlenen eski Ramazanlar mı yoksa insanlar mı?
Burak KILLIOĞLU
Beton, hep beton!
Şakir TARIM
Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
İsmail KILLIOĞLU
İktidar ve devlet
İbrahim VELİ
En değerli hediye: D-8
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye bölündü, kaynaklar paylaşıldı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz