29 Ramazan 1438 | 24 Haziran 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Artvin il teşkilatının 6. Olağan kongresine katıldı.
13.06.2017 / 09:35
Kongre sonrası iftar programında partililere seslenen Karamollaoğlu, Türkiye’nin ve İslam coğrafyasının en büyük sorununun kutuplaşma ve buna bağlı olarak, etnik ve mezhepsel  çatışmalar olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin en önemli sorunu ne diye sorulursa ben kutuplaşma ve kamplaşma derim. Türkiye’nin çok eksiği var ama hepsinden önemlisi kamplaşma var. Bunu çözecek olan siyasetçilerdir. Siyasetçiler kavgayı bırakacak ki, vatandaş kucaklaşsın” diye konuştu.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Artvin il teşkilatının 6. Olağan kongresine katıldı. Kongre sonrası iftar programında partililere seslenen Karamollaoğlu, Türkiye’nin ve İslam coğrafyasının en büyük sorunun kutuplaşma ve buna bağlı olarak, etnik ve mezhepsel  çatışmalar olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin en önemli sorunu ne diye sorulursa ben kutuplaşma ve kamplaşma derim. Türkiye’nin çok eksiği var ama hepsinden önemlisi kamplaşma var. Bunu çözecek olan siyasetçilerdir. Siyasetçiler kavgayı bırakacak ki vatandaş kucaklaşsın” diye konuştu.
 
Saadet Partisi Artvin İl Teşkilatı 6. Olağan Genel Kongresi’ni gerçekleştirdi. Artvin Şelale Düğün salonunda düzenlenen kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı. Kongrenin ardından iftar programında partililere seslenen; ülke gündemine ve Ortadoğu Coğrafyasında yaşanan gerilim ve savaşlara ilişkin açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.
 

KATAR’A DESTEK DOĞRU BİR KARAR

Karamollaoğlu “ İşte en son olarak katar krizi çıktı. ABD Başkanın Sudi Arabistan’a yaptığı ziyaret sonra Sudi Arabistan Katar’ı düşman ilan etti. Hem kendisi hem birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere diğer 6-7 ülke Katar’la bütün münasebetlerini kestiler. Bu süreçte Türkiye’de Katar’a destek verdi. Bu doğru bir karardı. Çünkü Katar son zamanlarda Türkiye’ye en çok destek veren Türkiye’nin yanında duran gerçekleri gören sadece Türkiye için değil dünyanın çeşitli yerlerinde bunalıma girmiş farklı şekillerde itham edilen insanların ve Müslümanlarında topraklarında yaşamasına izin veren bir ülke bundan dolayı da önem taşıyor. Dünyanın diğer ucundan ABD bu bölgede menfaatleri için bu bölgeyi bir birine katmayı gerekli görüyor. Hiç utanma sıkılma duygusu yok bunlarda. Menfaatleri gereği her türlü zulmü yapmaktan, haksızlıktan vaz geçmiyorlar. Bunun için bizim gerçekleri görmekten başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Mezopotamya’nın çok zengin petrol ve maden yataklarına sahip olduğunu dile getirerek “ Bu coğrafyada üzerimize oynanan oyunları idrak etmeden ülkemizin ve İslam âleminin huzura kavuşması mümkün değil. Biz sadece ülkemizde yaşayan insanları değil, çeşitli vesilelerle Türkiye’ye gelen Müslüman kesimin âlimlerini yöneticilerini şu gerçekleri biraz daha iyi görmeye çalışın diye uyarmaya çalışıyoruz” dedi.
 

MESELE IRKÇILIK FİTNESİ

İslam coğrafyasında ırkçılık üzerinden kavga çıkarılmak istendiğini sözlerine ekleyen Karamollaoğlu “Bizim bölgede Kürt, Türk, Arap kavgası var. Afganistan’da sen Özbeksin, sen Taciksin, sen Peşnusun ayrımı yaparak nabza göre kavga çıkartıyorlar. Mesele Kürt-Türk Kavgası değil. Mesele ırkçılık fitnesi. Buda yetmiyor mezhep ayrılıklarını körüklüyorlar. Şimdi Katar’a karşı yürütülen hareketin altın şu var. Sizin İran’la aranız iyileşti. Halbuki İran bize düşman. Niye onlar Şii. Şiilik yeni çıkmadı ki 1400 yıldır bu anlayış var mı? Var. Osmanlı ile İran arasındaki sınır 400 sene önce çizilmiş. 400 senedir Osmanlı ile İran arasında bir kavga çıkmamış. Bu farklılığı kardeşçe yaşamışlar. Şimdi biz niye kavga edelim. Biz kavga edersek bu kavgadan İslam düşmanları faydalanacaklar” diye konuştu.
 

KAVGA ETMEDEN YAŞAMASINI ÖĞRENMEK ZORUNDAYIZ

“Bölgenin stratejik önemi, bölgedeki zengin yer altı ve yer üstü zenginlikler, İsrail’in Arz-ı Mev’ud hayali ve tüm bunlar için Müslümanlar arasına sokulan fitne bu topraklarda ki kan ve gözyaşının sebebidir” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizde bunu bilerek kucaklaşmamız lazım. Farklılıklarımızı kavga ederek değil, konuşarak düzelteceğiz. Biz Müslümanlar olarak bir araya gelmeliyiz. Bunu biz ilk önce ülkemizde sağlamalıyız. Kutuplaşmalardan kavgalardan uzak durmalıyız. Genel başkan olarak bana Türkiye’nin en önemli sorunu ne diye sorulursa ben kutuplaşma ve kamplaşma derim. Türkiye’nin çok eksiği var ama hepsinden önemlisi kamplaşma var. Bunu çözecek olan siyasetçilerdir. Siyasetçiler kavgayı bırakacak ki vatandaş kucaklaşsın. Siyasetçiler maalesef kavgadan medet umuyor. Bu memlekete yapılacak en büyük kötülük budur. Farklı düşünüyoruz diye sürekli kavga edecek değiliz ki? Biz kavga etmeden yaşamasını öğrenmek mecburiyetindeyiz. Dünyada barış ve huzur istiyorsak biz kendi ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirmeliyiz”

    

1 Yorum

secmen izleyici 17-06-2017, 07:16:11
iktidarin hangi yili kavgasiz bak bak
siyaset kavgayi birakinca vatandas kucaklasirsa iktidarin pili biter iktidar o kavgalar sayesinde ayakda duruyo soru sorulmamasi icin toplumsal catisma iktidarin sigindigi tek kale su iktidarin yillarina bir göz atalim hangi yili kavgasiz

Yorumların tamamı için tıklayınız.

Diğer Haberler
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Dünya böyle olmazdı
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
Biz gelirsek dünya değişir
Şamil Tayyar patladı! Artık yeter!
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Burası sizin eviniz
Makul alternatif endişesi!
CHP'nin Şırnak'taki kazanın gündeme alınması önerisi kabul edilmedi
Ankara’ya tarihi görev
Vesayet savaşlarından kurtulmalıyız
"Destek müttefiklikle bağdaşmıyor"
Temel Karamollaoğlu: Artık metal değişmeli!
AK Parti'de tüm teşkilatlar değişecek...
Erdoğan'dan Bahçeli'ye cevap: "Birileri Bahçeli'yi yanlış yönlendirdi"
CHP isyan etti! Fethullah Gülen'e bağış makbuzu sahte çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel görüştü
 
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
ABD'den PYD/PKK mektubu
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
KPSS sonuçları açıklandı
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
ADALET- EMANET VE İŞLERİ EHLİNE VERMEK
Şeref KAÇMAZ
HESAPLI - YORUM
Mustafa KAYA
Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
Atilla MEHDİGİL
Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Katar sana ne katar - Deepweb
Ekrem ŞAMA
Dışişleri şaka gibi
Mustafa İŞCAN
Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Mehmet Şevket EYGİ
Kuvvetli Müslüman
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Suyunda Gitmek de İşe Yaramıyormuş
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Korku Türbülansı”ndaki ABD ve “Kontrolsüz Çok Kutupluluk” Planı
Zeki CEYHAN
Bir adım ötesi!
Mevlüt ÖZCAN
Her ibadetin hikmeti vardır
Mahmut TOPTAŞ
Bayram günü ne yapalım?
Prof.Dr.Ata ATUN
Avustralya’dan bir başarı öyküsü
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Ne yapacaksan ölmeden önce yap
Mustafa YILDIRIM
Özlenen eski Ramazanlar mı yoksa insanlar mı?
Burak KILLIOĞLU
Beton, hep beton!
Şakir TARIM
Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
İsmail KILLIOĞLU
İktidar ve devlet
İbrahim VELİ
En değerli hediye: D-8
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye bölündü, kaynaklar paylaşıldı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz