29 Ramazan 1438 | 24 Haziran 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Sarsıldık
Ülkemizin batısı 6.3 büyüklüğünde depremle sallandı... 18 yıl önceki korku dolu anları bir kez daha yaşadık...
13.06.2017 / 09:32
Türkiye’nin batısı dün beşik gibi sallandı. Merkez üssü Ege Denizi olan 6.3 büyüklüğündeki deprem İzmir, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa ve Aydın’da hissedildi. Bazı bölgelerde artçı sarsıntılarla devam eden deprem sonrası halk korku ve panikle sokaklara dökülürken, depremde ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmadı.
 

MERKEZ ÜSSÜ İZMİR/KARABURUN

Merkez üssü Ege Denizi olan 6,3 büyüklüğündeki deprem saat 15,28’de meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 6,2 ve merkez üssünü İzmir’in Karaburun ilçesinin 22,9 kilometre açığı olarak açıkladı. Karaburun Kaymakamı, depremde can ve mal kaybının yaşanmadığını ifade etti. Deprem İzmir’de paniğe sebep oldu. Vatandaşlar sokağa döküldü. Sarsıntı İstanbul da dahil 5 şehir ve Yunanistan’da hissedildi.
 
Merkez üssü Ege Denizi olan 6.3 büyüklüğündeki deprem yüreğimizi ağzıMIZa getirdi. Dün yaşadıklarımız aynı zamanda hayat ve ölüm arasındaki o ince çizgi karşısında ne denli aciz olduğumuzu da idrak etmemizi sağladı. Allah (c.c) ülkemizi ve milletimizi her türlü afet ve felaketten korusun…
 

CAN KAYBI YOK

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), sarsıntının büyüklüğünü 6 olarak verdi. EMSC verilerine göre depremin merkez üssü İzmir’in 84 kilometre kuzeybatısı. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6.3 olarak duyurdu.
Deprem sonrasında vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Telefon hatlarında da kısa süreli aksamalar oldu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, kendilerine intikal eden olumsuz bir durumun, can ve mal kaybının  olmadığını belirtti.
 
Yard. Doç. Dr. Gündoğdu, Ege’deki depremlerin büyüme olasılığına dikkat çekmişti
İSTANBUL Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği öğretim üyesi Yard. Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, 2 hafta önce Manisa bölgesinde son dönemde peş peşe meydana gelen depremlerin büyüme olasılığına dikkat çekmişti.
Yard. Doç. Dr.  Gündoğdu, şöyle demişti: “Bu depremler düşey hareketi işaret ediyor. Yani; o graben (toprağın ansızın çökmesiyle oluşan çukur) yapısında oluşan düşey hareketleri ifade eden bir deprem. Yöredeki kötü yapılar da hasar veriyor. Daha da büyüme ihtimali de olabilir. Ama 7’nin üzerinde bir deprem beklemiyoruz. Bu depremin anlamı; tek başına artçı şok değil yani.”
 

MİDİLLİ’DE BİNALAR YIKILDI 

Dün meydana gelen deprem Yunanistan’ın Ege’deki Midilli ve Sakız adalarında şiddetli biçimde hissedildi. Midilli köylerindeki evlerde büyük hasar meydana geldi. Evlerin çatıları çöktü, duvarları yıkıldı.
 
Türkiye’nin batısı dün beşik gibi sallandı. Merkez üssü Ege Denizi olan 6.3 büyüklüğündeki deprem İzmir, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa ve Aydın’da hissedildi. Bazı bölgelerde artçı sarsıntılarla devam eden deprem sonrası halk korku ve panikle sokaklara dökülürken, depremde ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmadı.
 
Merkez üssü Ege Denizi olan 6,3 şiddetindeki deprem Saat 15,28’de meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 6,2 ve merkez üstünü İzmir’in Karaburun ilçesi açıkları olarak açıkladı. Karaburun Kaymakamı depremde can ve mal kaybının yaşanmadığını ifade etti. Deprem İzmir’de paniğe yol açtı. Vatandaş sokağa döküldü. Sarsıntı İstanbul da dahil 5 şehir ve Yunanistan’da hissedildi. Yakınlarını arayanlar telefon hatları kilitledi.
 

İZMİR VALİSİ: CAN VE MAL KAYBI YOK

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem  Dairesinin tespitine göre saat 15.28’de, merkez üssü İzmir’in Karaburun ilçesinin  22,9 kilometre açığı olan 6,2 büyüklüğündeki deprem, İzmir, İstanbul, Bursa,  Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ,  Manisa, Aydın’da hissedildi. Deprem sonrasında vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Telefon hatlarında da kısa süreli aksamalar oldu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine intikal eden olumsuz bir durumun, can ve mal kaybının  olmadığını belirtti.
 

YUNANİSTAN’DA DA HİSSEDİLDİ

İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu da depremle  ilgili merkeze ulaşan can kaybı, yaralanma ya da maddi hasar bilgisinin  bulunmadığını, tüm ekiplerin Karaburun, Mordoğan ve kıyı yerleşimlerde  incelemelerini sürdürdüğünü kaydetti. Deprem İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale ve Bursa ve ve Yunanistan’da hissedildi. Yakınlarını aramak isteyenler telefonları kilitledi. Depremin büyüklüğüyle ilgili Avrupa’dan da açıklama var. Türkiye’nin batısındaki depremin 6 büyüklüğünde olduğunu duyuruldu, depremin merkez üssü İzmir’in 84 kilometre kuzeybatısı. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), sarsıntının büyüklüğünü 6 olarak verdi. EMSC verilerine göre depremin merkez üssü İzmir’in 84 kilometre kuzeybatısı. Yunanistan ise Midilli ve Samos adalarının yakınında gerçekleşen sarsıntının şiddetli şekilde hissedildiğini açıkladı. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6.3 olarak duyurdu.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
ODTÜ tuvaletlerinde kadın-erkek ayrımı kalktı
Küresel Sapkınlık
Bayramda iki köprü ve otoyollar ücretsiz olacak
Ölümcül birincilik
Topbaş'tan damadı Kavurmacı için ilk yorum: Yargıyı etkilememek lazım
ABD'den PYD/PKK mektubu
Uludere'de çatışma: 2 korucu ve 1 uzman çavuş yaralı
Tunceli'de çatışma: 1 şehit, 2 asker yaralı
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
Irak’tan daha âlâ ders mi var
Katar ve ABD'den ortak tatbikat
Siyonist asker 3 Filistinliyi şehit etti
Abdurrahman Arslan: Dindarlığın içi boşaltıldı
İsrail Yemenli çocukları kaçırıp denek olarak kullanıyor
MEB'den bayram tatili açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: IKBY referandum kararından geri dönmeli
Katar ile iki yüzlü ABD'den ortak tatbikat!
Ehliyet alımında sınav yöntemi değişiyor
Katar’a ‘Askeri harekat’ açıklaması
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
 
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
ABD'den PYD/PKK mektubu
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
KPSS sonuçları açıklandı
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
ADALET- EMANET VE İŞLERİ EHLİNE VERMEK
Şeref KAÇMAZ
HESAPLI - YORUM
Mustafa KAYA
Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
Atilla MEHDİGİL
Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Katar sana ne katar - Deepweb
Ekrem ŞAMA
Dışişleri şaka gibi
Mustafa İŞCAN
Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Mehmet Şevket EYGİ
Kuvvetli Müslüman
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Suyunda Gitmek de İşe Yaramıyormuş
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Korku Türbülansı”ndaki ABD ve “Kontrolsüz Çok Kutupluluk” Planı
Zeki CEYHAN
Bir adım ötesi!
Mevlüt ÖZCAN
Her ibadetin hikmeti vardır
Mahmut TOPTAŞ
Bayram günü ne yapalım?
Prof.Dr.Ata ATUN
Avustralya’dan bir başarı öyküsü
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Ne yapacaksan ölmeden önce yap
Mustafa YILDIRIM
Özlenen eski Ramazanlar mı yoksa insanlar mı?
Burak KILLIOĞLU
Beton, hep beton!
Şakir TARIM
Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
İsmail KILLIOĞLU
İktidar ve devlet
İbrahim VELİ
En değerli hediye: D-8
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye bölündü, kaynaklar paylaşıldı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz