29 Ramazan 1438 | 24 Haziran 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Vesayet savaşlarından kurtulmalıyız
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu YENİAD’ın düzenlediği iftara katıldı.
06.06.2017 / 09:54
Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (YENİAD) iftarında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kapitalistlerin vesayet savaşı sistemini geliştirdiklerini söyleyen Karamollaoğlu, “Vesayet savaşlarında kullanılan, metot ya ırkçılık yahut da mezhep kavgası. Bizim süratle uyanmamız, kendimize gelmemiz ve güçlenmemiz gerekiyor” dedi. 
 
Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (YENİAD) düzenlemiş olduğu “Helal Kazanç, Adil Paylaşım” İftar Programı Üsküdar Cemile Sultan Korusu Havuz Başı Restoran’da gerçekleşti. Programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Selman Esmerer, D-8 Genel Sekreteri Seyid Ali Muhammed Müsavi, Cansuyu Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, AA İstanbul Müdürü Hüseyin Altınalan ile çok sayıda işadamı ve akademisyen katıldı.  
 

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan YENİAD’ın iftar programında katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Yeni Bir Dünya İşadamları Derneği, Millî Görüşçü bir kuruluş olarak ortaya çıktığı zaman iki ana hedefi bulunuyordu. Bunlardan 1’ncisi, yaşanabilir bir Türkiye için sanayici ve işadamlarının bir araya getirilerek bu düzene katkıda bulunması yönündedir. 2’nci hedefi ise yaşanabilir bir Türkiye’den kastımız sanayicilerimizin çok para kazanması veya bir eli yağda bir eli balda olması değildir. Sanayicilerimizin de içinde bulunduğu bu düzenin inandığı gibi yaşanacak bir hale gelmesine katkıda bulunmasıdır. Bundan sonra yeryüzünde hak ve adaletin savunulması için bu topluluğun güçlü hale gelmesi gerekiyor. Bizim hedeflerimizin gayesi bilindiği üzere önce yaşanabilir bir Türkiye, daha sonra yeniden büyük bir Türkiye’dir. Bu hususta da sanayici ve işadamlarımızın emek ve katkıları çok büyük olacaktır. Yeniden bir Türkiye oluştuğu takdirde yeryüzünde zulüm ve haksızlıklar önlenebilecektir. Bu hedefimizi el birliği ile gerçekleştirdiğimiz vakit işte o zaman yeni bir dünya nizamı getirmiş olacağız” ifadesini kullandı.
 

İŞ DÜNYASINA YENİAD’LA YENİ BİR SOLUK, HEYECAN GELDİ...

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Yeni Bir Dünya İşadamları Derneği, Millî Görüşçü bir kuruluş olarak ortaya çıktığı zaman iki ana hedefi bulunuyordu. Bunlardan 1’incisi, yaşanabilir bir Türkiye için sanayici ve işadamlarının bir araya getirilerek bu düzene katkıda bulunması yönündedir. 2’nci hedefi ise yaşanabilir bir Türkiye’den kastımız sanayicilerimizin çok para kazanması veya bir eli yağda bir eli balda olması değildir” diye konuştu.
 

KAPİTALİZME DUR DİYECEĞİZ

İFTAR programında adil kazanç vurgusu yapan Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selman Esmerer ise, “Her şeyden önce neden yeni bir dünya diyoruz. Kapitalist, sömüren, ezen her şeyi menfaatine göre düzenlenmiş bir dünya var. Dünyanın en zengin sekiz kişisi bu sekiz kişinin serveti dört yüz yirmi altı milyar dolar olarak hesaplanıyor. Maalesef en alt gelir grubunun günlük kazancı ise bir dolardır” şeklinde konuştu. 
İftar programında adil kazanç vurgusu yapan Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selman Esmerer ise, “Her şeyden önce neden yeni bir dünya diyoruz. Kapitalist, sömüren, ezen her şeyi menfaatine göre düzenlenmiş bir dünya var. Dünyanın en zengin sekiz kişisi bu sekiz kişinin serveti dört yüz yirmi altı milyar dolar olarak hesaplanıyor. Maalesef en alt gelir grubunun günlük kazancı ise bir dolardır. Sekiz dünya zengini yüz kişiye çıkarıldığında yüz kişinin serveti ve geliri 7.76 trilyon dolardır. Bu şekilde gayr-i adaletin gayr-i adil dağılımın olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Afrika’da, Uzakdoğu’da insanların açlıktan öldüğü kapitalist bir dünyaya sahibiz. Öte yandan, özellikle kapitalizmin uyguladığı, yüksek faizler sanayici, üretici, çiftçi hayvancılık ve tarımı resmen bitirmek üzere. Buna karşı artık Türkiye’nin yüzde iki, yüzde üç veya yüzde dört büyümeleri eksi olarak kabul ediliyor” şeklinde konuştu.
 

“TÜRKİYE’NİN OBEZİTEDEN KURTULMASI GEREKİYOR”

Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği iftar programında işadamları ve akademisyenlere seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Ne yazık ki teknolojide mesafe kaydetmiş, zenginleşmiş, yaptıkları sanayi yatırımlarıyla güçlenmiş ülkeler veya bazı mihraklar, dünyayı tahakkümleri altına almak için çok büyük bir çaba sarf ediyorlar. Özellikle bu oyunlar bizim coğrafyada şu an yoğunlaşmış gözüküyor. Bu bölgede bütün sınırlar değiştirilecek, sınırlar yeniden çizilecek, yeni bir dünya kurulacak emelleri bu. Bizim böyle bir teşebbüsün karşısında ayakta kalabilmemiz bile bugünkü şartlarda zor gözüküyor. Çünkü karşımızdakiler taktiklerini değiştirdiler, geliştirdiler. Artık her konunun içine bizzat kendileri girmek istemiyorlar. Çünkü bunun kendilerine, ekonomik yönden pahalıya mal olduğu gibi ülkelerinde doğurduğu huzursuzluk sebebiyle de ağıra patladığını biliyorlar” diye konuştu.
 

SÜRATLE UYANMAMIZ VE GÜÇLENMEMİZ GEREKİYOR

Kapitalistlerin vesayet savaşı sistemini geliştirdiklerini söyleyen Karamollaoğlu, “Artık kendileri savaşmıyor, destekledikleri tarafları birbirleriyle çarpıştırıyorlar. Kendi tarafı olan veya olmayan diye bir durum yok. Herkes onların tarafı, onlardan silah alıp birbiriyle çarpışanların, tarafların hepsi bu müstevlilerin emellerine hizmet ediyorlar. Ne yazık ki bunların bir kısmı bunun farkında bile değil. Vesayet savaşlarında kullanılan, metot ya ırkçılık yahut da mezhep kavgası. Bizim süratle uyanmamız, kendimize gelmemiz ve güçlenmemiz gerekiyor. Elbette ki manevi ve ahlaki değerlerimizi ihya edeceğiz, özellikle Ramazan-ı Şerif bize bu imkânı veriyor. Paylaşmayı öğreneceğiz. O kadar adaletsiz bir gelir dağılımı var ki dünyada, dünya yerinde nasıl duruyor bunu hayretle karşılamak zorunda kalıyoruz. Bizim en önemli prensiplerimizden bir tanesi, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’... Dikkat edin, ‘komşusu açken’ diyor. Komşuluk tarif etmiyor. Sadece açlığını belirtiyor. Komşusunun karnının doyurulmasını kendisi için vecibe gören bir toplum haline gelmek mecburiyetindeyiz. Bunu da bütün dünyaya duyurmalıyız” dedi.
 

D-8’DE TİCARET HACMİ YÜKSELDİ 

D-8’in çalışmaları hakkında bilgi veren D-8 Genel Sekreteri Seyid Ali Muhammed Müsevi ise, “D-8 olarak kuruluşumuzun 20’nci yılını kutlamak üzereyiz. D-8 tam olarak 20 yıl önce merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın önderliğinde kurularak faaliyete geçmiştir. D-8 başkanlığı, üyesi tüm büyük ülkeler arasında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Şimdi sıra Türkiye’ye gelmiştir. Türkiye’de düzenlenecek olan zirve için, en kısa sürede tarih ve yer olarak cevap alabileceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz 20 yıl boyunca bazı durağan ve gelişmiş aktivitelerimizle devam ediyoruz. Tarım, sanayi, ticaret gibi alanlarda büyük bir atılım göstermiş bulunmaktayız. D-8 üye ülkeler arasındaki ticaret hacmi yüksek rakamlara ulaşmış durumdadır. Düzenlenecek olan Türkiye zirvesi sonucunda ticaret hacmimizin yükselerek artacağına inanıyorum” diye konuştu.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Dünya böyle olmazdı
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
Biz gelirsek dünya değişir
Şamil Tayyar patladı! Artık yeter!
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Burası sizin eviniz
Makul alternatif endişesi!
CHP'nin Şırnak'taki kazanın gündeme alınması önerisi kabul edilmedi
Ankara’ya tarihi görev
Vesayet savaşlarından kurtulmalıyız
"Destek müttefiklikle bağdaşmıyor"
Temel Karamollaoğlu: Artık metal değişmeli!
AK Parti'de tüm teşkilatlar değişecek...
Erdoğan'dan Bahçeli'ye cevap: "Birileri Bahçeli'yi yanlış yönlendirdi"
CHP isyan etti! Fethullah Gülen'e bağış makbuzu sahte çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel görüştü
 
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
ABD'den PYD/PKK mektubu
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
KPSS sonuçları açıklandı
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
ADALET- EMANET VE İŞLERİ EHLİNE VERMEK
Şeref KAÇMAZ
HESAPLI - YORUM
Mustafa KAYA
Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
Atilla MEHDİGİL
Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Katar sana ne katar - Deepweb
Ekrem ŞAMA
Dışişleri şaka gibi
Mustafa İŞCAN
Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Mehmet Şevket EYGİ
Kuvvetli Müslüman
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Suyunda Gitmek de İşe Yaramıyormuş
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Korku Türbülansı”ndaki ABD ve “Kontrolsüz Çok Kutupluluk” Planı
Zeki CEYHAN
Bir adım ötesi!
Mevlüt ÖZCAN
Her ibadetin hikmeti vardır
Mahmut TOPTAŞ
Bayram günü ne yapalım?
Prof.Dr.Ata ATUN
Avustralya’dan bir başarı öyküsü
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Ne yapacaksan ölmeden önce yap
Mustafa YILDIRIM
Özlenen eski Ramazanlar mı yoksa insanlar mı?
Burak KILLIOĞLU
Beton, hep beton!
Şakir TARIM
Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
İsmail KILLIOĞLU
İktidar ve devlet
İbrahim VELİ
En değerli hediye: D-8
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye bölündü, kaynaklar paylaşıldı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz