26 Sevval 1438 | 20 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Ramazan cihat ayıdır
Anadolu Gençlik Derneği’nin Geleneksel İftar Programı Ankara’da düzenlendi…
05.06.2017 / 09:51
AGD iftarında konuşan Genel Başkan Salih Turhan, milli ve manevi değerlere sahip çıkmak için mücadele verdiklerini ifade ederek, Ramazan ayının kardeşliği pekiştirmesini temenni ettiklerini söyledi. Turhan, Ramazan ayının infak ve yardımlaşma ayı olmakla birlikte bir cihat ayı olduğunu da sözlerine ekledi. Turhan, “Ramazan infak ayı, insanlara yardım etmenin ayı olduğu söylenir. Ramazan ayrıca bir cihat ayıdır. Nefis mücadelesi bu ayda gerçekleşir. Müslümanlar olarak yaptığımız işlerde sadece ibadetle hemhal olarak değil ümmetin kurtarılması ile alakalı olarak da bir cihat ayı olduğu bilinmelidir” dedi.
 
Anadolu Gençlik Derneği’nin geleneksel hale gelen Ramazan iftar programı Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programı daha sonra AGD’nin manasını anlatan sinevizyon gösterimi ile sürdü. 
 

AGD İFTARINA YOĞUN İLGİ

Düzenlenen programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve OHAL Komisyonu Başkanı Selahattin Menteş, Basın ve Yayın Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir’in yanı sıra çok sayıda eski milletvekili ve bürokrat iştirak etti. Programın açılışını gerçekleştiren AGD Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman, Ramazan ayının hayırlara vesile olması dilekleriyle başladığı konuşmasında yaptıkları çalışmalardan söz etti. Karaman, AGD olarak gençlerin kötülüklerden korumak için çabaladıklarını belirterek, orta öğretim, lise ve üniversite gençlerine yönelik çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürdüklerini ifade etti.
 

RAMAZAN AYRICA CİHAT AYIDIR

Turhan, Ramazan ayının bir diğer önemli özelliğini de aktararak, “Ramazan infak ayı, insanlara yardım etmenin ayı olduğu söylenir. Ramazan ayrıca bir cihat ayıdır. Nefis mücadelesi bu ayda gerçekleşir. Müslümanlar olarak yaptığımız işlerde sadece ibadetle hemhal olarak değil ümmetin kurtarılması ile alakalı olarak da bir cihat ayı olduğu bilinmelidir” diye konuştu.
 

RAMAZAN AYI MUHASEBE AYIDIR

AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise yaptığı konuşmada, Ramazan ayının önemine değindi. Ramazan’ın kardeşlik vurgusunu önemli bulduklarını ifade eden Turhan, bu manevi iklimde herkese sorumluluklar düştüğünü söyledi. Turhan, “Ramazan’da ders almak noktasında gayret göstermeliyiz. Ramazan deyince sadece iftar akla gelmemeli, sadece sahur gelmemeli, sadece açlık gelmemeli. Ramazan bir Kur’an ayıdır. Bu yüce kitabın hayatımıza tatbiki en önemlisidir. Kur’an’ı anlamayı, yaşamayı, hayatımıza tatbik etmeyi Cenab-ı Mevla herkese nasip etsin. Ramazan ayrıca bir muhasebe ayıdır. Kendimizi bu anlamda bir muhasebeye almamız gereken bir aydır. Bireysel olarak değil, dünyanın birçok bölgesinde inim inim inleyen kardeşlerimizin sıkıntıları ile ne kadar hemhal olduğumuzu da düşünmeliyiz. Bunun da muhasebesini yapmalıyız” dedi.
 

UÇAKLARIMIZIN, HELİKOPTERLERİMİZİN KONTROLÜ İSRAİL’İN, ABD’NİN ELİNDE

İftar öncesi gerçekleştirilen AGD Haziran Ayı Şube ve Bölge Başkanları Toplantısı’nda da konuşan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan, önemli değerlendirmelerde bulundu. Şırnak’ta yaşanan helikopter kazasını, Eşref Bitlis olayına benzeten Turhan, “Ülkemize getirilen uçaklar, tanklar, helikopterlerin her biri yurtdışından. Bu araçların her birinin sinyalizasyon sistemleri o ülkelere ait. Bu kullanılan araçların bilişim bilgileri İsrail’in, ABD’nin elinde” diye konuştu.
 

HAKİKATİ YAZMA KONUSUNDA NET DURUŞ SERGİLEYEN BİR KARAKTERDİ

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türkiye’nin basın ve yazın hayatının önemli kalemlerinden olan gazeteci yazar Akif Emre’nin vefatının kendilerini derinden üzdüğünü kaydeden Turhan, “Kendisi çok değerli bir yazar ve düşünürdü. Duruşunu her şart altında korumuş bir muvahhit Müslüman’dı. Bulunduğu köşede hakikati yazma noktasında net duruş sergileyen bir karakterde idi.” dedi.
 

ÖNÜMÜZDEKİ YIL İFTARI DİYARBAKIR’DA AÇACAĞIZ İNŞALLAH

‘Diyarbakır’ın Fethi’ kutlamaları için bütün gayretlerini ortaya koyduklarını ancak OHAL sebebi ile 50 bin kişi ile yapacakları iftara izin verilmediğini dile getiren Turhan, “Diyarbakır’ın Fethi, Müslümanların tarihi açısından çok önemli, ümit ediyoruz ki önümüzdeki yıl bunu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
 

10 BİN GENÇ İLE BULUŞACAĞIZ

Ramazan’dan hemen sonra yapacakları yaz etkinlikleri ile 10 bin genç ile bir araya gelip tanışacaklarını söyleyen Turhan, şunları kaydetti: “Her yıl bu etkinlikleri yapıyoruz yaz-kış gençlerimizi değerlerimiz ile buluşturuyoruz. Tiyatrodan yüzmeye, hadis okumalarından Kur’an-ı Kerim okumalarına, film gösterimlerinden kitap okuma etkinliklerine kadar birçok kültürel, sosyal ve manevi etkiliklerin olacağı yaz etkinliklerine bu yıl da binlerce genci şubelerimizde misafir edeceğiz. Her birini kendi evladımız gibi görüp öyle ilgileneceğiz.”

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Asrın zaferi
Saadet Partisi 15 Temmuz şehitleri için 81 ilde hatim kampanyası başlattı
15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'na engel
Saadet İstanbul Hocasının başucunda bayramlaştı
Türkler Kudüs’ü ele geçiriyor”
Kardeşlik iftarı
D-8 20 yaşında
Üniversiteden disko turları!
Endonezya’daki Türk şehitliği
Ramazan cihat ayıdır
Cansuyu İftar Vakti, Tv5 ekranlarında
Diyanet din bütünlüğünün ve din güvenliğinin teminatıdır
Avrupa Müzesi değil Ayasofya Camii
Uzadıkça lezzeti artan tatlı: Peynirli irmik helvası
650 yıllık çivisiz cami görenleri hayran bırakıyor
İtalya’da Yunus Emre defile ile (tanıtılmış)
İstanbul KİTABA doyacak!
Ordu'da 2 bin 100 yıllık heykel bulundu
TV5'İN GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI BU YILDA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Keçiören'in sanatkar imamı
 
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
Kılıçdaroğlu 'provokasyon duyumunu' ilk kez açıkladı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Tasavvufu Kirlettirmeyelim
Ali Haydar HAKSAL
Güzel ve Kalıcı Anlar Bırakmak
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Aptal yerine konmak!
Mevlüt ÖZCAN
Kımız içilir mi?
Mahmut TOPTAŞ
İsrail, sana derim
Prof.Dr.Ata ATUN
15 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyası ve “kaostan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
“İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar”
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz