29 Ramazan 1438 | 24 Haziran 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Sanayicinin Yanında Ol Otoyolun Değil!
Saadet Partisi Erzincan İl Başkanlığı, 4’üncü olağan kongresini ‘Yeniden Milli Görüş’ şiarı ile büyük bir heyecan ve coşku içinde gerçekleştirdi. Çevre illerin il başkanlarının ve inançlı kadrolarının katıldığı kongre ‘İnançlı Kadroların Büyük Buluşması’ halini aldı. Günlerdir süren kongre hazırlıkları ile Saadet’i bekleyen Erzincan’da, Saadet Lideri Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu’nun kente gelmesi büyük bir coşkuya neden oldu.
27.05.2017 / 09:35

DEVLET, VATANDAŞIN YANINDA OLMALI

Yoğun katılımın sağlandığı kongrede konuşan Karamollaoğlu, iç politikadan dış politikaya, ekonomiden ülkenin diğer meselelerine yönelik ders niteliğinde tarihi bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yerli otomobil yapın’ talebi ile ilgili, “Eğer böyle bir talepte bulunuluyorsa buna uygun çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için devlet önce sanayicisinin, çiftçisinin yanında olmalıdır. Otoyolun, köprünün yanında değil” açıklamasında bulundu.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KaramollaoğluSaadet Partisi Erzincan İl Başkanlığı’nın 4’üncü olağan kongresine katıldı. Yüzlerce partilinin katıldığı kongre büyük bir coşku ve heyecana neden oldu. Yerel ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği inançlı kadroların buluştuğu bir kardeşlik havasında geçen kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Osman Günay, Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Bayburt İl Başkanı Osman Nuri Temur, Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir katıldı. Farklı siyasi partilerin de davetli olduğu kongreye MHP İl Başkanı Bekir Aksun, CHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır, BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 

MİLLETİMİZ TÜM SIKINTILARI HAYIR İLE ATLATACAK

Kongrede partililere seslenen Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündemi ile ilgili ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Ülkemizin çok badireli bir dönemden geçtiğini kaydeden Karamollaoğlu, bu badireleri ülkemizin ve milletimizin hayır ile atlatacağına olan inancının tam olduğunu kaydetti.
 

KAMPLAŞMA OLMASIN DİYE ÇOK UĞRAŞTIK

Nisan ayında gerçekleştirilen anayasa değişikliği referandumunda çıkacak sonuçtan çok, bu sürecin ülkemizde bir kutuplaşmaya neden olmaması üzerinde durduklarını belirten Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak tüm söylemlerinde buna değindiklerini ve kamplaşmanın önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi.
 

MİLLET HAKEM OLACAK VE KARAR VERECEK

Önümüzde ülkeyi bir seçim maratonunun beklediğine dikkat çeken Karamollaoğlu, bu süreçte siyasetin ve siyasetçilerin nasıl olması gerektiğine değindi. Karamollaoğlu, “İki sene sonra büyük ihtimalle seçimler olacak. Bir ihtimal var, o da bu sene sonunda da seçimler yapılabilir. Ama seçime giderken aynı itidalle davranmak mecburiyetindeyiz, kötüleyerek değil. Biz düşüncelerimizi, bu memleketin problemlerinin nasıl çözüleceği konusundaki kanaatlerimizi, yeri gelirse projelerimizi ortaya koymaya mecburuz. Milletimiz de hakem olacak, tercihte bulunacak ve milletin tercihine de saygı göstereceğiz” diye konuştu.
 

BÖLGENİN PROBLEMLERİNİ İRDELEMEYE MECBURUZ

Ülkenin bir diğer önemli sorununun ise terör olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, silah kullanana karşı emniyet ve askerin elbette silah kullanması gerektiğini ancak bu sorunun sadece güvenlik eksenli düşünülerek çözülemeyeceğini vurguladı. Karamollaoğlu, “Silah kullanana karşı silah kullanmadan bu mücadele yürütülemez. Ancak o bölgenin bütün problemi sadece silah mı işte o noktada durup o bölgede yaşayan insanların problemlerini irdelemeye mecburuz” dedi.
 

TÜKETEN YATIRIMLARI TERK EDİN

Ülke ekonomisi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunduğu konuşmasında Karamollaoğlu, ekonominin duvara tosladığının altını çizdi. “Şu anda Türkiye’nin devletin iç ve dış borcu toplamı 800 milyar lira. Bugünkü yatırım politikası sil baştan değişmeden ülkenin içine girdiği darboğazdan çıkması kesinlikle mümkün değildir” ifadesini kullanan Karamollaoğlu, üretime faydası olmayan yatırımlardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiği çağrısında bulundu.
 

ARTIK MİLLÎ GÖRÜŞÇÜLERİN AYAĞA KALKMA ZAMANIDIR

Kongreye tek aday katılan ve güven tazeleyen Saadet Partisi Erzincan İl Başkanı Ali Cebeci ise kongreye katılanlara teşekkür ederek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Çok zor günler yaşandığını belirten Cebeci, bu günlerin insanlığın Millî Görüş’e ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Cebeci, “Tüm Millî Görüşçüler artık ayağa kalkma zamanıdır. Biz ayağa kalkarsak ülkemiz kurtulur, ümmet kurtulur, tüm insanlık kurtulur. Dünyaya adil düzen gelir” dedi.
 

BU ÜLKE BİZİM

Ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulması için yapılan fitnelere karşı her zaman birliği savunmamız gerektiğini dile getiren Cebeci, “Bu ülke bizim. Ötekileştirme ve ayrımcılık yapmadan tüm vatan evlatları birleşsin. Kardeşliğimiz dosta güven düşmana korku salsın” ifadelerini kullandı.
 

YERLİ OTOMOBİL SANAYİCİYİ DESTEKLEMEK İLE OLUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanayicilere yönelik yaptığı “yerli otomobilimizi üretin” çağrısının kendisini sevindirdiğini belirten ancak bunun sadece çağrı yapılıp topu sanayiciye atmak ile mümkün olmayacağını belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Eğer böyle bir talepte bulunuluyorsa buna uygun çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için devlet önce sanayicisinin, çiftçisinin yanında olmalıdır. Otoyolun, köprünün yanında değil.”

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Karamollaoğlu: Terörü kendileri üretiyor İslam’a mal ediyor
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
40 ilin valisi değişti
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Dünya böyle olmazdı
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
Biz gelirsek dünya değişir
Şamil Tayyar patladı! Artık yeter!
Saadet Lideri Karamollaoğlu: Burası sizin eviniz
Makul alternatif endişesi!
CHP'nin Şırnak'taki kazanın gündeme alınması önerisi kabul edilmedi
Ankara’ya tarihi görev
Vesayet savaşlarından kurtulmalıyız
"Destek müttefiklikle bağdaşmıyor"
Temel Karamollaoğlu: Artık metal değişmeli!
AK Parti'de tüm teşkilatlar değişecek...
Erdoğan'dan Bahçeli'ye cevap: "Birileri Bahçeli'yi yanlış yönlendirdi"
CHP isyan etti! Fethullah Gülen'e bağış makbuzu sahte çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel görüştü
 
Meclis güçsüzleşirse sokak güçlenir
KPSS cevap kağıtları erişime açıldı
ABD'den PYD/PKK mektubu
Biraraya gelmezsek zulümler önlenemez
KPSS sonuçları açıklandı
Bahçeli’den CHP'nin yürüyüşüne ilk tepki: "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sorunlarımızı G-8’de değil D-8’de çözelim!
Az önce açıklandı! İşte yerine gelen isim…
Siyasîler kavgayı bırakırsa vatandaş kucaklaşır
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
ADALET- EMANET VE İŞLERİ EHLİNE VERMEK
Şeref KAÇMAZ
HESAPLI - YORUM
Mustafa KAYA
Cenevre’de Güvenlik ve Garantiler Tuzağı
Atilla MEHDİGİL
Ateizm ve ateistlerin hezeyanı
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Katar sana ne katar - Deepweb
Ekrem ŞAMA
Dışişleri şaka gibi
Mustafa İŞCAN
Yıllık izin birer gün olarak kullanılır mı?
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Mehmet Şevket EYGİ
Kuvvetli Müslüman
Ali Haydar HAKSAL
Emperyalizmin Suyunda Gitmek de İşe Yaramıyormuş
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Korku Türbülansı”ndaki ABD ve “Kontrolsüz Çok Kutupluluk” Planı
Zeki CEYHAN
Bir adım ötesi!
Mevlüt ÖZCAN
Her ibadetin hikmeti vardır
Mahmut TOPTAŞ
Bayram günü ne yapalım?
Prof.Dr.Ata ATUN
Avustralya’dan bir başarı öyküsü
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyasında “kaos’tan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Ne yapacaksan ölmeden önce yap
Mustafa YILDIRIM
Özlenen eski Ramazanlar mı yoksa insanlar mı?
Burak KILLIOĞLU
Beton, hep beton!
Şakir TARIM
Yaşananlar ekseninde D-8’in önemi
İsmail KILLIOĞLU
İktidar ve devlet
İbrahim VELİ
En değerli hediye: D-8
Abdülkadir ÖZKAN
Suriye bölündü, kaynaklar paylaşıldı
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz