26 Sevval 1438 | 20 Temmuz 2017
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
“Türkiye’nin yeni bir vizyona ihtiyacı var”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın açıklamasını partisinin İstanbul İl Binasında gerçekleştirdi.
25.05.2017 / 09:28
Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan ve Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini, tarihi bir dönemeçte olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Yeni dönemler yeni umutlar getirir. Yeni bir umut var mı, Türkiye’de kaç kişi yeni sistem ile vizyonun düzeleceğine inanıyor? Ülkenin ciddi sıkıntıları var. Ancak biz inanıyoruz ki Türkiye’nin gerçekten yeni bir vizyona ihtiyacı var” dedi. 
 

“İslam dünyası düşmanından medet umar hale geldi”

Karşı karşıya kaldığımız tehditleri durduracak yeni bir vizyona ihtiyaç  olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Dış politika tam bir fecaat arz etmektedir. İslam dünyası tarihinin hiçbir bölümünde hiç olmadığı kadar bölünmüş, daha da vahimi düşmanından medet umar hale gelmiştir. Böyle bir dönemde Türkiye’nin kozmetik tedbirlere değil, köklü değişikliklere ihtiyacı vardır” şeklinde konuştu.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasının başında, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden gazeteci Akif Emre ve İngiltere’de meydana gelen patlama hakkında konuşan Karamollaoğlu, “Akif Emre kardeşimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Cenab-ı Hak taksiratını affetsin. Bu dünya fani, hepimiz bir gün ölümü tadacağız. Cenab-ı Hak yüz akıyla huzuruna çıkmayı hepimize nasip etsin. İngiltere’de meydana gelen feci patlama hepimizi endişelendiriyor. Son dönemde meydana gelen tüm olaylar Müslümanlarla ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Aktörü kim olursa olsun terörü lanetliyoruz. Teröre karşı tüm ülkelerin beraber hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve İngiliz hükümetine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

“YENİ BİR UMUT VAR MI?”

Açıklamasının devamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP genel başkanı olmasını değerlendiren Karamollaoğlu, “Son zamanlarda ülkemiz ve bölgemiz çok ciddi değişikliklere sahne oluyor. Bu çerçevede geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen AKP kongresiyle birlikte Türkiye’miz yeni bir döneme girmiş bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda bu kongre ile AKP’nin genel başkanı olarak seçilmiş bulunuyor. Kabul etsek de etmesek de Türkiye, başkanlık sistemine geçmiş bulunuyor. Başbakan dönemi sona ermiş, başkan vekili dönemi de başlamıştır. Artık hükümetin başkanı da, devletin başkanı da, partinin başkanı da aynı kişidir. Her şeye rağmen bütün talepleri dikkate almamıza rağmen bu sistemin ülke için, milletimiz için, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 
 

TOPLUM HİÇ OLMADIĞI KADAR KUTUPLAŞMIŞ VE GERİLMİŞTİR

 “Yeni dönemler yeni umutlar getirir” diyen Karamollaoğlu, “Yeni bir umut var mı, Türkiye’de kaç kişi yeni sistem ile vizyonun düzeleceğine inanıyor? Bu soruları düşünmek gerekiyor. Ekonominin düzelmesi, dış politikada rahatlık, terörün önlenmesi, ülkemizde ciddi bir problem olan asgari ücrette artış, işsizliğin önlenmesi, bunları düşünmek mecburiyetindeyiz ve hatta bunların yanına birçok soru eklemek mümkün. Ancak bir inanıyoruz ki Türkiye’nin gerçekten yeni bir vizyona ihtiyacı var. Ülke olarak tarihi bir dönemeçteyiz. Ülke içerisinde toplum hiç olmadığı kadar kutuplaşmış ve gerilmiştir. Sağduyu ve aklıselimin yerini ise öfke ve husumet almıştır. Dış politika ise tam bir fecaat arz etmektedir. İslam dünyası tarihinin hiçbir bölümünde hiç olmadığı kadar bölünmüş, daha da vahimi düşmanından medet umar hale gelmiştir. Böyle bir dönemde Türkiye’nin kozmetik tedbirlere değil, köklü değişikliklere ihtiyacı vardır. Karşı karşıya kaldığımız tehditleri durduracak yeni bir program ve yeni bir vizyona ihtiyaç olduğu açıktır. Aksi takdirde AKP MYK’sında kimin olup olmayacağının, kabinede kimin bakan olup olmayacağının hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu gelişmeler sadece bazı AKP’lileri heyecanlandırmakla kalacaktır” dedi.  
 

“İSRAF VE YOLSUZLUK MUTLAKA ÖNLENMELİDİR”

“AKP’ye iyi niyetle bazı tavsiyelerde bulunmayı vazife olarak görüyoruz” diyen Genel Başkan Karamollaoğlu, “Eğer Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yeni vizyon ile yönetmek istiyorsa şu tavsiyelerimize kulak vermesi gerektiğine inanıyoruz. Bir numaralı mesele dış politikada savaş değil, barış dili kullanılmalıdır. İkinci mesele olarak çatışma ve gerilim değil, sağduyu ve diyalog esas alınmalıdır. Çevremizin ateş çemberi olduğunu unutmamalıyız. Gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için ivedilikle harekete geçilmeli, yerli ve bağımsız bir savunma sanayisi için bütün imkânlarımız seferber edilmelidir. Aynı zamanda iç politikada öfke ile değil, merhamet ve adalet ile hareket edilmelidir” diye konuştu.
 

2 BUÇUK MİLYON KİŞİ ANADOLU’DAN BATI’YA GÖÇTÜ!

Karamollaoğlu, “Anadolu’nun en büyük problemi iç göç. Anadolu’ya yatırım yapmadan iç göçün önlenmesi mümkün değildir. ESAM ve Saadet Partisi işbirliği ile İç Göç Çalıştayı yapıldı ve rapor da hazırlandı. Bu raporda çok çarpıcı şeyler ortaya çıktı ve bu rapora göre son birkaç yıl içerisinde iki buçuk milyon kişi Anadolu’dan Batı’ya göçmüş durumda. Enteresan olan şeyse Anadolu’da kalan vatandaşlarımızın yüzde 70’i göç eğiliminde. Eğer siz Anadolu’ya yatırım yapmazsanız, bu insanların bulunduğu yerde iş ve istihdam sağlamazsanız bu göç önlenemez. Bundan dolayı diyoruz ki çılgın projelere değil, akıllı projelere ihtiyacı var. Yoksa yaptığımız yollar, köprüler Anadolu’nun daha hızlı boşalmasına imkân sağlar” şeklinde konuştu.
 

MİLLÎ GÖRÜŞ’ÜN İSLAM NATO’SU MU YOKSA BAŞKA BİR GÖREV Mİ?

“Son zamanlarda bölgemizde gelişmelere şahit oluyoruz” diyen Karamollaoğlu, “Son olarak gündemde ABD Başkanı Trump’ın, Suud Kralı ziyareti olmuştu. Bu ziyarette İslam NATO’su gündeme gelmiş, ilk aşamada 100 milyar dolarlık ki bunun peşin olduğu ifade ediliyor, geniş olarak bakıldığında ise 550 milyar dolarlık bir anlaşma imzalandığına şahit oluyoruz. Bu ziyaret ve anlaşma bizi endişeye sevk ediyor. Kurulacak olan İslam NATO’su, Millî Görüş tarihi boyunca dile getirdiği gibi mi olacak yoksa başka bir görev mi üstlenecek?” ifadelerini kullanarak konuşmasının sonunda “Cenab-ı Hak ülkemizin ve tüm İslam ülkelerinin yardımcısı olsun” dedi.
 

BİZDEN KİMSE AKP’YE GEÇMEZ

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, Ahmet Takan’ın köşesinden gündeme getirdiği ve “Erdoğan ekibine ‘Saadet Partisi’ne sıkı markaj uygulayın’ dedi. AKP, olağan kongre sürecinde il ve ilçelerde Saadet Partisi’nin etkin ve etkili isimlerini AKP’ye dâhil etmek için yoğun bir çalışma yürütecek” cümlelerinin geçtiği yazının sorulmasına samimi bir cevap verdi. “Bizimle bu şekilde görüşmeleri bir diyalog oluşturur. Görüştükleri arkadaşlarımızın söylemlerinden, projelerinden etkilenip belki kendilerini biraz düzeltirler. Bizden kimsenin AKP’ye geçeceğini ben düşünmüyorum” diye konuştu. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi Kayseri’nin eski il başkanı olan Avukat Mustafa Akkaş’ın, FETÖ’den gözaltına alınması hakkında konuşan Karamollaoğlu, “Son zamanlarda nedense Saadet Partimizin kademelerinde görev almış arkadaşlarımıza iftiralar atılıyor, gözaltına alınıyor. Bu bizi ciddi üzüyor ve endişelendiriyor. Bizim kurucu üyemiz olan, uzun süre il başkanı olanı arkadaşımız gözaltına alınıyor. Yani bütün Kayseri de bilir ve ben eminim ki AKP de bilir ki bu arkadaşın FETÖ ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu arkadaşın gözaltına alınmış olması bizi endişelendiriyor. Haksızlıklar yapılmasın, haksızlığı yöneticiler yapıyorsa bu ülkeye zarar verir” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Darbenin üssüne yürüyoruz
MHP'den 15 Temmuz açıklaması: Bize davet gelmedi
Hukuksuzluğun belgesi
Koray Çalışkan gözaltına alındı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
Saadet Partisi, CHP'nin mitingine katılmayacağını duyurdu
Kılıçdaroğlu 'provokasyon duyumunu' ilk kez açıkladı
Feyzioğlu’ndan ‘Adalet Yürüyüşü’ açıklaması: Katılmıyoruz, çünkü...
Gemlik'te bir polis şehit oldu
WhatsApp'ın 'pişman oldum' özelliğine geri sayım
'Dur' ihtarına uymayan genci vurdu 10 yıl hapis aldı
YAŞ öncesi TSK'da kritik değişiklik
Sonunda namlular Türkiye’ye dönecek
SAT’lar ve özel harekatçılar… Dünya Türkiye’nin bu operasyonunu konuşuyor!
Kardeşliğin harcı Milli Görüş’tür
“Türkiye’nin yeni bir vizyona ihtiyacı var”
AK Parti Grup Başkanı Binali Yıldırım oldu
Hanefi Avcı'ya beraat
BASINDA BUGÜN
Şarkıcı Sıla Gençoğlu ifade verdi
 
Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'tek tip kıyafet' açıklaması
Allah’a şükür salâlar galip geldi
Darbenin üssüne yürüyoruz
Karamollaoğlu: Akla ziyan bir tutuklama
Suudi Arabistan'dan Katar açıklaması
Avusturya'dan Zeybekci'ye giriş yasağı
Başbakan Yıldırım: 'Sağlık olsun Türkiye Kıbrıs için elinden geleni yaptı'
BBP'den Adalet Yürüyüşü mitingi kararı
Kılıçdaroğlu 'provokasyon duyumunu' ilk kez açıkladı
EN ÇOK
Yazarlar
Mustafa İŞCAN
SGK ve 15 Temmuz gazilerinin hakları
Atilla MEHDİGİL
Kral çıplaak! Kral çıplaak! Kral çıplaak!
Mustafa KAYA
Şimdi Daha da Dikkatli Olma Zamanı
Hayati OTYAKMAZ
"Erkekler gibi savaşamadın, bari oturup kadınlar gibi ağla"
Şeref KAÇMAZ
NORM-ALLEŞ(m)İ – YORUM
Ekrem ŞAMA
15 Temmuz programları
Feyzullah AYDOĞAN
YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE’NİN İNŞA POLİTİKALARI
İshak BEYAZAY
Ah köylüm vah köylüm
Mustafa GEÇER
TÜRKİYE’NİN BATILILAŞMA SORUNU
Mustafa BİLGEN
Hz PEYGAMBER (s.a.v.)’İN SİYASETÇİYE ÖĞÜTLERİ
Uzm.Dr. Ali AYDIN
Soğuk Parmaklar Hangi Hastalıklarda Görülür
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Tasavvufu Kirlettirmeyelim
Ali Haydar HAKSAL
Güzel ve Kalıcı Anlar Bırakmak
Abdullah AKÇAY
Düşünmek herkese iyi gelecek !..
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Batı Cephesi”ndeEvanjelik Çatlamalar!
Zeki CEYHAN
Aptal yerine konmak!
Mevlüt ÖZCAN
Kımız içilir mi?
Mahmut TOPTAŞ
İsrail, sana derim
Prof.Dr.Ata ATUN
15 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk
Prof. Dr. Burhanettin Can
İslâm coğrafyası ve “kaostan kaynaklanan düzen”
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Fitneler ve darbeler
Mustafa YILDIRIM
Yaş yetmiş hâlâ emekli olamamış
Burak KILLIOĞLU
Pişkin…
Şakir TARIM
Kudüs ve Filistin için ümitler yeşerdi
İsmail KILLIOĞLU
İnsana bakmak
İbrahim VELİ
Saadet similasyonu
Abdülkadir ÖZKAN
“İsrail laftan anlamaz, ancak güçten anlar”
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz